Şok Havuzu Yapımı

Şok Havuzu Yapımı

Şok Havuzu Yapımı ile İlgili Merak Ettikleriniz

Şok havuzu yapımı insan vücudunun sıcak ve soğuğa verdiği tepkiler göz önünde bulundurularak tasarlanmış havuzlardır. İnsan vücudundaki dokular sıcak ortamlarda gevşemekte ve açılmaktadır. Buna derideki gözeneklerin açılması da denilmektedir. Özellikle derideki gözenekleri temizlenmesi için bu ısıtma olayı gerçekleştirilir. Sıcak ortamda veya sıcak suyun içinde açılan gözenekler temizlenir. İçleri temizlenen gözeneklerin tekrar kapanması ve cildin sıkılaşması gerekmektedir. Bu sıkılaşmanın gerçekleştirilebilmesi için de aşırı soğuğa ihtiyaç bulunmaktadır. Şok havuzlar işte bu soğuk ortamın hazırlanması şeklinde planlanmaktadır.

Buhar banyosu, hamam, sauna gibi sıcak ortamlarda şok havuzu yapımı gerçekleştirilmektedir. Bunun sebebi de sıcak su ve buharın etkisi ile açılan ve gevşeyen cildin birden soğuk su ile karşılaşması ve kan dolaşımının hızlanmasının sağlanmasıdır. Şok havuzları aynı zamanda ciltteki toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan bir uygulama olarak da kullanılmaktadır. Günümüzde çok yoğun çalışma hayatı yaşayan kişilerin kısa sürede vücut ve cilt bakımı yaptırmak için tercih ettikleri saunalar, spa merkezlerinde şok havuzları uzmanların tavsiyesi ile kullanılmaktadır. Şok havuzu yapımı ile ortaya çıkan soğuk su etkisi ile çok uzun sürede gerçekleştirilebilecek cilt bakımı ve cildin toksinlerden arındırılması kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Uzmanların tavsiye ettiği bu yöntemin uygulanması için şok havuz tasarımları gerçekleştirilmektedir.

Şok havuzunun yapılacağı ortamın seçilmesinden bu havuzun detaylarının planlanmasına kadar pek çok durumun planlanmasında bu havuzun kullanım amacının önemli bir yeri vardır. Bu havuz sıcak ortamda gevşeyen bir insanın birden bire ve çok hızlı bir şekilde girmesi gereken bir havuzdur. Bu hızlı ve ani hareketler sırasında kişinin zarar görmemsi için havuz detaylarının planlanması çok önem arz etmektedir. Firmamız bütün bu ayrıntıların hazırlanmasında ve uygulanmasında özenli bir çalışma ortaya koymaktadır. Sıcak ortamdan çıkan kişinin şok havuzuna girişi sırasında kullanacağı girişin, merdivenin uygun şekilde planlamasının yapılması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için projede gerekli çalışmaların eklenmesi konusunda firmamız oldukça hassas düşünmektedir. Bu konuda uzman olan ekip arkadaşlarımız uygulanması istenen her ortama uygun boyutta ve modelde şok havuz yapımı çalışmasını planlayarak uygulamaktadırlar.

Şok havuz uygulamasında insan vücudu bir anda 15-16 derece daha düşük sıcaklıkta bir suya giriş yaptığında vücut bir anda soğuğun etkisiyle sıkılaşır. Bu sıkılaşma olayı ile insan bedeninin daha da gençleşmesi sağlanmaktadır. Vücuttaki kanın daha hızlı akması sonucu vücut kendini daha dinç hissetmeye başlamaktadır. Bu uygulamayı belli aralıklarla düzenli olarak yapan kişilerde belirgin bir değişim gözlenmektedir. Bu kişilerin cildinde gençleşme ve sıkılaşma oluşmaktadır. Şok havuz yapımı kendini genç ve dinç hissetmek isteyenlerin yaptırmak istediği bir havuz çeşidi olarak dikkatleri çekmektedir.

Şok havuz yapımı sırasında ortamın güvenli olması konusunda hassas davranan firmamız aynı şekilde temizlik ve hijyen konusunda da hassas davranmaktadır. Bu hijyen ortamının oluşabilmesi için havuzun tasarımında sağlıklı bir havuz ortamı için gerekli teknik alt yapının hazırlanması sağlanmaktadır. Böylece havuzun temizliği daha kolay yapılabilmekte ve hijyen sağlanabilmektedir.

Firmamız şok havuz yapımı sırasında havuzun ortamının belirlenmesi ve ortam keşfinin yapılmasının ardından projenin tasarlanması ve uygulanması aşamasına geçmektedir. Bu aşamada müşterinin istekleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı yapılan çalışmalarda ortaya çıkarılan ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmektedir. Yapımı tamamlanan havuzun işçiliğinin kaliteli olması sebebiyle uzun süreli bir kullanımın söz konusu olmaktadır. Farklı tasarımların müşterilerin hizmetlerine sunulması konusunda da yeni çalışmalar yapılmaktadır. Kaliteli ve kullanışlı bir şok havuza sahip olabilmek için bu işte uzmanlaşmış bir kadro ile çalışmak yerinde bir karar olacaktır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •