Spa İmalatı

Blog

Çeşitli teknikler kullanılarak su ile yapılan her türlü hizmeti kapsayan spa alanlarında buhar odası imalatı, hamam imalatı, sauna imalatı, tuz odası imalatı, jakuzi ve şok duş uygulamaları gibi hizmetler sunulmaktadır. Bu konuda sizlere daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek için alanında uzman kadro ile çalışmalar yapılmaktadır.

Buhar Odası İmalatı Nasıl Yapılmakta?

Spor sonrası konforun ana merkezlerinden olan buhar odası yapımı oldukça zor ve zahmetlidir. Bu alanın inşasına başlamadan önce sızdırmaya karşı dayanıklı malzemeler seçilmeli, alanın tasarısı yapılmalı ve en sonunda fayans, duş yeri gibi çeşitli eklentilerin donatımı ile sonlanmalıdır. Buhar odalarının yapım aşamasında malzemenin kalitesi oldukça önem göstermektedir. Buharın emilmesine karşı döşemenin dayanıklılığı en önemli unsur olmaktadır. Tavanlarda da aynı yöntemler kullanılmalıdır. Nem ve ısı geçişine dayanıklı bir yapı inşası ile müşterilerin konforuna önem verilmektedir.


Hamam İmalatı Nasıl Yapılmakta?

Geçmişten günümüze kadar gelen Türk kültüründe de önemli yer edinmiş olan hamamlar duvarı ve zemini mermerden yapılarak doğal kaynak suları ile yıkanmak için kullanılmaktadır. Hamam imalatında öncelikle ısıya dayanıklı ve hijyenik malzemelerin kullanımı ve sonrasında oturma ve göbek taşı gibi aksesuarların yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise ısıtmanın iyi ayarlanması, göbek taşının diğer kısımlara göre daha da ısıtılması önemlidir. Ayrıca kaydırmaz fayansların kullanımı ile birlikte oluşabilecek kaza ve tehlikeler önlenmektedir. Bu fayansların ayrıca kırılma, çatlama ve su sızdırmalarına karşı dayanıklılığı oluşabilecek riskleri azaltmaktadır. Estetik görünümün, dizaynın güzel bir şekilde yapılması ise turistleri bu mekâna çeken etkili bir yöntemdir. Buhar odası ile etkileri yakın olsa bile hamamda suyun kullanılması onu farklı yapmaktadır.

Sauna İmalatı Nasıl Yapılmakta?

İlk olarak Finlandiya’da üretimi yapılmış olan hava yöntemi ile yapılan banyo çeşididir. Sauna imalatında öncelik, odanın ölçülerinin alınması ve sonrasında dayanıklı seramik veya fayans malzemelerle döşenmesidir. Havalandırma için duvara bir menfez yerleştirilip rutubetin ve kötü kokuların havaya karışmasının önlenmesi gerekmektedir. Zemin sıcaklığı 30 derece civarlarında olmalıdır. Duvar ve panel üretiminde kullanılan ağacın 130 derece sıcaklığa dayanıklı olması önemlidir. Ayrıca bu ağaçlar ısıyı tutmamakla birlikte cilde zarar vermesini önlemektedir. Bu ağaçlar ülkemizde genellikle Köknar, Sedir, Kızıl Ağaç ve Kızıl Çamdır. Kullanılan malzemeler ve elektrik altyapısı ile birlikte nem ve sıcaklık doğru oranlarda ayarlanması gerekir. En gerekli bileşenlerinden biri olan sauna sobası ise sıcaklığın ayarlanması için kullanılmaktadır. Bu sobalar performans ve boyut olarak çeşitlilik göstermektedir.


Tuz Odası İmalatı Nasıl Yapılmakta?

Astım, KOAH gibi birçok solunum yolu rahatsızlıklarına faydası bulunan duvarları, zemini ve tavanı tuzla kaplı muhteşem ambiyansıyla Tuz odası, 1800’lerde Polonya’da madencilerin tuzun faydalarını görmesiyle birlikte keşfedilmiş bir sistemdir. Tuz jeneratörü olarak da bilinen Halojeneratör adı verilen cihazlarla saf halde sodyum klorür eklenir. Daha sonrasında bu sodyum klorür cihaz tarafından parçalanarak tuz odaya dağılır bu şekilde kuru tuz tedavisi uygulanır. Bu odalarda yirmi dakika ile bir saat arasında kalmak en uygun zamanlamadır. Herhangi bir oda tuz odası imalatı için uygundur, yapılacak ortamın özel olarak gerekli koşulu bulunmamaktadır. Tuz odası için ayrıca himalaya tuzlu su oluşturan su şelaleleri, çatı penceresi, tuz bacası, tuz tezgâhı, tuz resepsiyon masası ve çocuk tuz kutusu gerekmektedir.


Macera Duşları ve Şok duşu İmalatı Nasıl Yapılmakta?

Macera duşları genellikle hamam ve sauna sonrasında kullanılmaktadır. Bu duş türünün imalatında birçok yağmurlama nozulu (başlığı), ortamı aydınlatmak için ana ışık kaynağı ve renkli aydınlatma sistemlerinden oluşmaktadır. Bunun dışında ses efekti ve çeşitli efektler de kullanılarak farklı bir ambiyans oluşturulmaktadır. Şok duşu ise özel olarak üretilmiş ahşaplarla yapılan 21 litrelik duş kovası tekrar doldurulabilir şekilde dizayn edilerek ani şok etkisiyle sizlere keyifli anlar yaşatacaktır.

Sizde Yukarıda belirtmiş olduğumuz özelliklerde bir SPA imalatı hizmeti talep ediyorsanız. Bizlere iletişim kanallarımız aracılığı ile ulaşabilir, çağrı merkezi ekiplerimize nasıl bir SPA imalatı istediğinizi anlatabilirsiniz. Sizlere en uygun ve en kaliteli şekilde yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.

SPA imalatınız villalar için uygun mu?

Evet uygundur özel tasarıma göre üretiyoruz kısa süre içerisinde imalatı gerçekleştirebiliyoruz detaylı bilgiler için iletişim kanallarımız üzerinden bizlere rahatlıkla ulaşabilir siparişlerinizi çağrı merkezi personellerimize iletebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içerisinde en kaliteli hizmet ile yardımcı oluyoruz.

Havuz yaptırmak istiyorum inşa etme süresi verebiliyor musunuz?

Firmamız ortalama bir yüzme havuzunu yaklaşık 1 aylık süre içerisinde inşa etmektedir.

Tuz odası için nasıl bir alana ihtiyaç var?

Tuz odası için herhangi bir oda uygundur, özel bir koşul aranmamaktadır.

Buhar banyosu ve Sauna arasındaki fark nedir?

Buhar banyosu %100 nem ile buhar odalarında yapılan banyo çeşididir su kullanılmamaktadır.

Spa yaptırmak için gerekli koşullar nelerdir?

Herhangi bir koşula gerek kalmadan herkes spa yaptırabilir. Kaliteli hizmet alabilmek Spa merkezlerimize bekleriz.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta