Süs Havuzu Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süs Havuzu Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir süs havuzu yapımı projesine dalmadan önce, dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör vardır.

İmar kanunlarınızı bilin:Yere zarar vermeden önce ya da bir konsültasyon planı yapmadan önce, mülkünüzün havuzlar için imar kurallarına uyduğundan emin olun. Birçok şehir, yüzme havuzlarına ilişkin sıkı bakım ve sorumluluk yasalarına sahiptir.

İstediğiniz Havuz Türüne Karar Verin

Genelde üç ana tip topraklama havuzu bulunmaktadır: vinil astarlı, fiberglas ve beton. Oluşturmaya karar vermeden önce her havuzun artılarını ve eksilerini dikkatli bir şekilde tartın. süs havuzu yapım hizmeti veren firmalardan www.cilekhavuz.com.tr seçenekler arasında size yardımcı olabilir ve arka bahçeniz için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilir.
Uzun ömürlülüğe bakın: Sıcaklığın artmaya başlamasıyla, fiberglas ve vinil kaplı havuzların hızlı montaj süreleri cazip olabilir. Ancak, vizyonunuza uyacak şekilde özelleştirilmiş, dayanıklı bir havuz arıyorsanız, bir beton havuzun daha uzun kurulum süresinin (genellikle 4-6 hafta arasında) kalıcı olduğuna karar verebilirsiniz.

Kaliteli Sirkülasyon Sistemi

Klor veya tuzlu su, kapalı veya açık - her havuzun taze ve köpüklü olmasını sağlamak için su sirkülasyon sistemine ihtiyacı vardır. Enerji verimliliği, otomasyon ve ısınma konusundaki ilerlemelerle, deneyimli bir havuz üreticisi, havuzunuz için güvenilir, yüksek verimli bir su sistemi bulmanıza yardım edebilir.
Ne kadar tutabileceğinizi düşünün:Düzgün korunursa, havuzlar evinizi satarken değerli bir varlık olabilir. Bununla birlikte, eğer uygun bir şekilde inşa edilmemiş ve korunmamışsa, bunun tersi de olabilir (zayıf tutulan bir havuz aslında mülkiyet değerinizi düşürebilir). Havuzunuzun yıllarca ışıldamasını sağlamak için eğitimli ve sertifikalı süs havuzu yapan firmalar bulunmalıdır. Havuz yapımı için www.cilekhavuz.com.tr den bilgi alabilirsiniz.

Su Özellikleri

Yüzme havuzları söz konusu olduğunda, dinamik jetler, su altı aydınlatmaları ve basamaklı şelaleler, arzu ettiğiniz ortam atmosferini yaratabilir. Yapmadan önce havuzunuz için hangi ek özellikleri istediğinizi düşünmek için zaman ayırın. İlk bütçenizi artıracaklar, ancak bunları daha sonra ekleyecekler - ya da yeniden uyarlama - dağınık, zaman alıcı ve çok maliyetli olabilirler.
Çevre Özellikleri:Öğleden sonra sıcağında veya havuz güvertenizin etrafındaki çakıl sınırında sizi gölgelendiren palmiyeler mi istiyorsunuz? Su özellikleri, aydınlatma ve diğer aksesuarlar gibi, uygun peyzaj, bir havuzun sunduğu estetik zevki arttırabilir. Çevrimiçi ortamda ilham alın ve havuzunuzun çevresinde güzel, ancak yönetilebilir bir alan yaratmak için www.cilekhavuz.com.tr danışın.
Bütçenizi belirleyin:Uzun ömürlü, bakım ve aksesuarları göz önünde bulundurarak, hayallerinizdeki havuz için bütçe yapıp yapamayacağınızı belirleme zamanı. Bir havuz rahatlamak için harika bir yol olabilir, ancak sadece kafanızdaki giderleri görebiliyorsanız gözlerinizi kapatırsanız, henüz sizin için doğru hareket olmayabilir. Mülkünüze havuz eklemenin faydaları ve faydaları hakkında bir mali danışmanla konuşun.
Yüklenicinizi bilin:Herhangi bir inşaat projesinde öngörülemeyen maliyetler veya kesintiler olabilir ve havuz inşaatı farklı değildir. Havuzunuzun aileniz ve arkadaşlarınız için hedef olmasını istiyorsanız, güvendiğiniz güvenilir bir havuz inşaat şirketi olarak www.cilekhavuz.com.tr den bilgi alabilirsiniz.
Döşeme ile Stil Ekleyin: Beton havuzunuz aşınmaya karşı biraz daha kötü gözüküyorsa, siyah mozaik karo ve göz kamaştırıcı bir yukarıdan aydınlanma ile şık ve modern bir güncelleme yapın.

Aydınlatma

Havuz kenarında süs havuzu malzemeleri olarak huzurlu akşamlar veya küçük partiler için, fenerler, mumlar, tiki meşaleler, dize ışıklar ve daha fazlası gibi yumuşak aydınlatma, açık vahayı canlandırmak için hoş ve ucuz bir yoldur. Sadece bir gece demeden önce tüm alevleri söndürmeyi unutma.

Peyzaj Özellikleri

Çevre dostu ve göze hitap eden kolay, yemyeşil bahçe peyzajı, yerüstü havuzunu güzelleştirmek için en popüler yoldur. Bu bir profesyonel gibi görünmek için, önce çiçek yatağınızın kenarını açın, çalılar veya uzun boylu bitkiler gibi bakımı kolay bitkileri kurun, daha sonra temiz bir görünüm için malçla örtün ve bitki ömrünü arttırın. Sahip olduğunuz yerüstü havuzun türü ne olursa olsun (yuvarlak, dikdörtgen, s-şekilli), havuzunuzun kenarına ucuz nehir kayaları veya bezelye çakılları ile kenar yapmak, geleneksel bahçe peyzajı için harika ve hızlı bir alternatiftir.

Ahşap Kaplama

Yer üstü havuzunuza bitişik mevcut bir yapıya, havuzun etrafını ahşapla kaplamak, avluyu kazma masrafı olmadan zemin görünümü elde etmenin harika bir yoludur.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta