Temiz Havuzlar İçin Güvenilir Adres

Temiz Havuzlar İçin Güvenilir Adres

Havuzlar sıcak aylarda serinlemek, soğuk havalarda ise ısınmak için birebirdir. Hem kapalı, hem de açık olarak düzenlenebilen bu havuzların pırıl pırıl görüntüsü aslında hiç kolay sağlanmıyor. Havuz temizliği dendiğinde fırça ve klasik bir temizleyici de ne yazık ki yeterli olmuyor. Çünkü havuzlar sürekli nemli bir yer oldukları için mikrop, yosun ve mantar oluşumuna oldukça müsaittir. Havuz suyunda bu canlıların varlığı bazı hastalıklara neden olur. Bunlar,

 • Egzama, mantar gibi deri hastalıkları,
 • Orta kulak ve solunum yolu iltihabı,
 • Ateşli enfeksiyonel hastalıklar,
 • Hepatiti B ve AIDS gibi bulaşıcı hastalıklar,
 • Özellikle küçük çocuk ve bebeklerde alerjik komplikasyonlar,

Bu nedenle havuzun sürekli olarak temiz tutulması gerekmektedir. Üstelik Sağlık Bakanlığı’nın konuya ilişkin çok açık yaptırımları vardır. özellikle turistik işletmeler, havuzlarını kullanıma açmadan önce günlük dezenfekte işlemini gerçekleştirmeli ve su karakter ölçümünü sağlamalıdır. Havuz bakım ve temizliği artık sizler için sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü Çilek Havuz firması havuzların sezon sonu, sezon başı ve rutin bakımlarını yapıyor. Sizlere de tertemiz havuzunuzun gururunu yaşamak kalıyor.

Detaylı Havuz Temizliği

Bir havuz temizliği için asla su, deterjan ve fırça yetmez. Hijyenin sağlanabilmesi için asit ve baz içerikli kimyasallar kullanılmalıdır. Çilek Havuz firması havuz temizliğinde öncü ve yenilikçidir. Her türlü havuzun bakımını ve dezenfekte işlemini sağlayan firma, tamamen lisanslı ürünler ile hizmet vermektedir. işte Çilek Havuz ’un sunduğu detaylı bir havuz dezenfekte işlemi,

 • Öncelikle havuzun içerisinde bulunan atık su tamamen boşaltılır,
 • Boşaltılan havuzun duvarları ve dibi asit içerikli temizleyiciler ile fırçalanır, süpürülür,
 • Bir süre beklendikten sonra temiz su ile tüm havuz durulanır,
 • Eğer derz boşlukları aşınmış ise bu boşluklar uygun malzeme ile doldurulur,
 • Havuzun denge tankı ve kazan temizlikleri yapılır,
 • Havuzun duvarlarına, diplerine, denge tankı ve kazanına yosun önleyici sıvılar sıvanır,
 • Giderleri kontrol edilir ve hijyen açısından bir aksaklık olup olmadığına bakılır,
 • PH dengesi sağlanmış temiz su ile havuz doldurulur,

Sezon Başı Temizliği

Havuzlar tüm yıl kullanılmadan bırakılır. Hatta bazen havuza örtü dahi örtülmez. Ancak havaların sıcak olmaya başlaması ile birlikte bu havuzlar hizmete açılmayı bekler. Ancak tüm yıl kapalı kalmış bir havuzu kullanıma açmak için öncelikle dezenfekte işlemi yapılır. Elbette tüm aksanlarının çalışıyor olup olmadığını da kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu havuzlar öncelikle süpürme işleminden geçirilir. Ardından fırçalanarak toz ve topraktan arındırılır. Daha sonra asit ve baz içerikli, onaylı temizleyiciler ile dezenfekte gerçekleştirilir. Bu sıvılar uzman olmayan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Çünkü doğru kullanılmadığında solunum yollarına zarar verebilir. Çilek Havuz firması uzman kadrosu sayesinde havuzlarınızı sezona hazırlar ve sezon içinde de günlük, haftalık ya da aylık rutin bakımlarını yapar.

Sezon Sonu Temizliği

Havuzlar tıpkı sezon başındaki gibi sezon sonunda da temizliğe ihtiyaç duyar. Bunun için önemli olan dezenfekte işleminin ardından yosun önleyicilerin kullanılmasıdır. Yosun önleyiciler ve dipfriz sıvıları sayesinde havuz kış boyunca ne yosun tutar, ne de don. Ayrıca Çilek Havuz firmasının vermiş olduğu profesyonel hizmetler arasında sezon sonu temizliği de bulunur. Temizlik sonunda havuz örtü ile kapatılarak bir sonraki yıla kadar sağlıkla bekletilir.

Süs Havuzu Temizliği

Çilek Havuz‘un vermiş olduğu hizmetler yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Restoranlarınızı, park ve bahçelerinizi, işletmelerinizi süsleyen ışıl ışıl süs havuzlarının bakımlarına Çilek Havuz’a emanet. Bu havuzların göz alıcı ışıltıya erişebilmesi için haftalık ya da aylık verilen dezenfekte işlemleri, havuzun göz kamaştırıcı olmasını sağlar. Bu havuzlar için de önemli olan yosun sorununu tamamen ortadan kaldırmaktır. Bunun için süs havuzu dezenfekte işlemlerinin ardından yosun önleyiciler ile sıvanması şarttır.

Olimpik Havuz Temizliği

Olimpik havuzlar genellikle kapalı salonlarda bulunurlar. Bu havuzlardan her yaştan insan faydalanır. Bu nedenle de hijyeni hayati önem taşır. Çilek Havuz firmasının verdiği olimpik havuz temizleme hizmetleri oldukça geniş kapsamlı. Atlama tahtalarındaki kayganlıkların nedeninin mantarlar olduğunu biliyor muydunuz? Çilek havuz firması atlama tahtalarından denge tankına, kazandan su pompasına kadar her noktanın tek tek ayrıntılı hijyenini sağlamaktadır. Ayrıca olimpik havuzların olmazsa olmazı PH dengesini de sağlamaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta