Termal Havuzların Temizliği

Termal Havuzların Temizliği

Havuzlar yaz aylarında fazlaca kullanılan alanlardandır. Çeşitli havuz türleri olsa da her havuz türü yoğun olarak yaz aylarında fazlası ile kullanılıyor. Bu havuz türlerinden birisi olan termal havuzlar da diğer havuzlarda olduğu gibi birçok kişiye hizmet veriyor. Günümüzde hemen hemen her yaşam alanında termal havuzlara denk gelmek mümkün. Birden fazla misafire kucak açan termal havuzların bakım ve temizlikleri de oldukça önemli. Özellikle termal havuzların kullanım amaçları itibari ile bakımları diğer havuzlara göre daha farklılık gösteriyor. Çilek havuz firması da termal havuzların bakım ve temizliklerini usulüne uygun bir şekilde yerine getirerek termal havuzların her zaman temiz ve hijyenik kalmasını sağlıyor.

Termal Havuzlarının Bakımı

Termal havuzların en büyük özelliği şifa vermesidir. Bu nedenle suyun sıcaklık değeri ve su içerisindeki minerallerin oranı oldukça önemlidir. Zamanla kirlenen termal havuzlar kirlilik nedeni ile suyun

içerisinde yer alan bir takım minerallerin etkisi hale gelmesine neden oluyor. Bu nedenle termal havuzlardan tam anlamı ile randıman alabilmek için termal havuzlarda bulunan suyun değerlerinin sabit tutulması gerekiyor. Termal havuzlardaki suyun değerlerinin sabit tutulması için yapılması gereken ilk iş termal havuzların temizliğidir. Bilindiği gibi suyun içerisinde zamanla bakteri ve mikroorganizmalar meydana gelebiliyor. Bakteri ve mikroorganizmaların su içerisinde yoğunlaşması da insan sağlığını tehdit eder duruma geliyor. Bu nedenle bir takım cilt hastalıkları baş gösterebiliyor.

Termal Havuzların Bakımlarında Dikkat Edilecek Hususlar

Termal havuzlarda bulunan suların bakteri ve mikroorganizmalardan arındırılması için çilek havuz firması tarafından özel yöntemler uygulanarak termal havuzların temizlikleri sağlanıyor. Öncelikle

sudan örnek alınarak suyun değerleri test ediliyor. Aynı zamanda su içerisinde herhangi bir bakteri ve mikroorganizma oluşumu olup olmadığı kontrol ediliyor. Suyun normal değerlerine dönmesi için de kullanılan bir takım su dezenfekte ürünleri ile su temiz ve hijyenik hale geliyor. Termal havuzların bakımlarının belirli periyotlar ile yerine

getirilmesi gerekiyor. Özellikle mevsim değişimlerinde ve altı aylık süreler içerisinde mutlaka bakım yaptırılması gerekiyor. Çilek havuz termal havuzların bakımlarını belli bir periyot içerisinde yerine getirerek termal havuzların her daim bakımlı ve hijyenik kalmasını sağlıyor. İnsan sağlığını düşünen bir hizmet anlayışı sunuyor.

Termal Havuz Bakımında Kullanılan Malzemeler

Söz konusu termal havuz olduğunda farklı temizlik malzemeleri kullanılıyor. Her havuzun özelliklerinin birbirinden farklı olmasından dolayı termal havuzların da kendisine has özellikleri olmasına bağlı olarak kullanılacak temizlik malzemelerinde de farklılıklar dikkat çekiyor. Termal havuzların temizliği ertelenmemeli ve ihmal edilmemelidir. Şifa veren bu havuzların bakımsızlık nedeni ile hastalık saçan havuzlar olmasını engellemek gerekiyor. Bunun için de profesyonel bir bakım ve temizlik hizmeti almak gerekiyor. Termal havuzların bakımı ve temizliklerinde kullanılan malzemeler sıvı topaklayıcısı, klor, yosun giderici, PH düşürücü olarak sıralanabilir.

Termal Havuzların Temizliği İçin Kullanılan Malzemelerin Özellikleri

Termal havuzların temizlikleri için kullanılan malzemeler termal havuzların temiz olmasını sağlamanın yanı sıra havuz içerisinde zamanla yosun oluşmasını engellemesi açısından da oldukça önemlidir. Aynı şekilde termal havuz içerisinde yer alan suyun dezenfekte olması için de bu malzemelerin önemi oldukça büyüktür. Termal havuzların bakım ve temizliklerinin kaliteli olması için öncelikle termal havuz bakımlarında kullanılan temizlik malzemelerinin de kaliteli olması gerekiyor.

Termal Havuz Bakım İşlemleri

Termal havuzların bakımları için çilek havuz firması öncelikle termal havuz içerisindeki suyun PH değerini ölçmektir. Termal havuzların içerisinde bulunan suyun PH değerinin ölçülmesi suya ilave edilecek olan klor miktarının belirlenmesi açısından oldukça önemlidir. Klor su içerisindeki bakteri ve mikroorganizmaların ölmesine neden olduğu için oldukça önemli bir uygulama olarak biliniyor. Çilek havuz firması termal havuzların tüm bakım ve temizliklerini belli bir süre aralıklar ile yerine getiriliyor. Termal havuzların temizliklerinin diğer havuz türlerine göre farklılık göstermesi nedeni ile mutlaka bu konuda profesyonel bir hizmet almak gerekiyor. Özellikle altı aylık zaman dilimleri içerisine termal havuzların bakım ve temizlikleri gözden geçirilmeli sıra dışı bir durum söz konusu ise mutlaka müdahale edilmelidir. Termal havuzların bakımlarından sonra havuzların iki gün kullanılmaması öneriliyor. Sonraki aşamada ise termal havuzlar sağlıklı bir şekilde kullanılmaya başlıyor.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta