Hamam · Sauna · SPA

Üzerinden Kumandalı Sauna Sobalarının Avantajları

Uzaktan Kumandalı Sauna Sobalarının Avantajları

Sauna ilk defa, 1600'lü yılların başında Finliler tarafından dünyaya tanıtılmıştır. O zamandan beri, insanların yaşam tarzlarının bir parçası haline gelen saunalar çok çeşitli bir seçenekler yelpazesi haline gelmiştir. İnsanların kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösteren sauna modelleri ile seçim yapmak da bu nedenle ayrıntı gerektiren bir işlem halini almıştır. Sauna ekipmanları arasında yer bulan, üzerinden kumandalı sauna sobalarının artılarını ortaya koyarak seçim yapmanız konusunda yardımcı olacağız.

Üzerinden Kumandalı Sauna Isıtıcılar Neden Tercih Edilmelidir?

Günümüzde çoğu sauna, üzerinden kumandalı elektrikli ısıtıcıları kullanıyor. Taşları ısıtmak amacıyla, sauna sobalarında elektrikli ocak kullanılır. Bu soba, taşların sıcaklığını ayarlayabilmek adına sabit bir zamanlayıcı ve bir termostat ile birlikte tasarlanır.

Elektrikli sauna ısıtıcılarında dış kabuk paslanmaz çelik ya da önceden boyanmış çelikten yapılmış olabiliyor. Dış kabuk olarak paslanmaz çeliğin tercih edilmesi, önceden boyanmış çelikle karşılaştırıldığında pas oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır.

Bu ısıtıcı modelleri ya yere monte edilerek kullanılabiliyor ya da duvara monte edilerek kullanım alanında daha az yer kaplamaları sağlanabiliyor. Ev ortamındaki saunalarda, daha az yer kaplaması sebebiyle duvara monte edilen elektrikli ısıtıcı idealdir. Yerden ısıtmalı olarak kullanılan elektrikli ısıtıcılar, çoğunlukla ticari saunalar tarafından tercih edilen modellerdendir. Çünkü bu tip ısıtıcılar daha büyük boyutludurlar ve çok daha ağır sauna kayalarını barındırabilirler.

Üzerinden Kumandalı Elektrikli Isıtıcı Seçerken

Üzerinden kumandalı sauna sobasının boyutu, sauna odasının boyutuna uygun olmalıdır. Eğer evinizde küçük bir sauna odanız varsa, küçük boyutlarda bir ısıtıcı kullanmak, daha uygun maliyetli bir seçenek olabilir. Duvara monte edilerek kullanılan küçük bir ısıtıcının, küçük bir sauna odasını rahatlıkla ısıtabilmesi mümkündür. Bu nedenle sauna odasının boyutlarının, üzerinden kumandalı elektrikli sauna sobasının seçimindeki rolü büyük olacaktır.

Tercih aşamasında, ısıtma elemanlarının verimli olabilmesi için paslanmaz çelikten üretildiklerinden emin olmalısınız. Paslanma yapmaması, ürünün ömrünü uzatacak bir etkiye sahip olacaktır.

Üzerinden Kumandalı Olmasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Elektrikli ve üzerinden kumandalı olan sauna sobaları, sauna odasında hızlı bir ısıtma sağlarlar. Farklı boyutları mevcut olduğu için, kullanım alanının boyutlarına göre tercih edilmesi mümkün olur. Bacaya gerek kalmadığı için, çevre dostu bir kullanım imkânı yaratırlar. Üzerinde yerleşik bir şekilde bulunan kontrol paneline sahiptirler. Böylelikle sauna sobasının zaman ve sıcaklık kontrolünü kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu kolaylık sayesinde sıcaklık ayarı gibi zorlu ayarlamalarla uğraşmak durumunda kalmaz, ayarlamayı saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek sıcaklıklarda ısıtma direnci sağlanması, korozyon direnci, yüksek ısıl verimi ve uzun ömürlü verim almanız gibi seçenekler üzerinden kumandalı elektrikli sauna sobaları ile mümkün olacaktır. Enerji tasarrufu için de bu sauna sobalarını tercih edebilirsiniz.

Diğer Sauna Isıtma Sistemleriyle Karşılaştırma

Saunalar, kullanımları ile kullanan kişilere birçok fayda sağlamalarıyla tanınırlar. Bu nedenle birçok insan evinde küçük de olsa bir sauna odasına sahip olmak ister. Sauna odası yapım maliyetleri hiç de yüksek değildir ve bu sauna odasını ısıtmak da, sandığınız kadar büyük enerji maliyetleri yükümlülükleriyle sizin bütçenizi zorlamayacaklardır.

Doğru sauna ısıtıcısı tercihini yaptığınız zaman, enerji yükü mümkün olduğu oranda azalacak ve çevre dostu bir kullanım da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle otantik görünümlü odunlu sauna sobalarını tercih etmeniz, uzun vadede yüksek maliyetler ile karşılaşmanıza zemin hazırlayacaklardır. Otantik görünümleri ile tercih sebebi olsalar da, verimli bir kullanım için elverişli değillerdir. Verimli kullanım için elektrikli ve üzerinden kumandalı ısıtıcıları tercih etmeniz hem enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacak hem de kısa zamanda yüksek sıcaklıklara çıkabilmesi nedeniyle sauna odasında elde edilebilecek maksimum sıcaklığa erişmiş olacaksınız.

Üzerinden Kumandalı Sauna Sobaları Ürünlerimizde Bilinmesi Gerekenler

Firmamızdan temin edeceğiniz üzerinden kumandalı sauna sobaları rahat, hızlı ve temiz bir kullanım sağlarlar. 90-100 derece gibi sıcaklıklara kolaylıkla ulaşabilir ve paslanmaz çelikten gövdesi ile sauna gibi nemli bir ortamda cihazınız hiçbir şekilde zarar görmez. 10-15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde istenen sıcaklık elde edilir ve saat ayarı gerçekleştirdiğiniz takdirde, saunanızı kullanım için hazırlama imkânına sahip olursunuz. Üzerine monteli olan termostat ile ulaşılan ısı seviyesi kontrol edilebilir ve kumanda sisteminin yardımıyla sıcaklığı istediğiniz seviyeye saniyeler içerisinde getirebilirsiniz.Sauna yapımıve daha fazlası için hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler