Yüzme Havuzu Modelleri

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_ACCEPT

Filename: helpers/siteget_helper.php

Line Number: 256

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/cilekhavuz.com.tr/httpdocs/application/helpers/siteget_helper.php
Line: 256
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/cilekhavuz.com.tr/httpdocs/application/views/frontend/blog-detail.php
Line: 63
Function: getWebPSupport

File: /var/www/vhosts/cilekhavuz.com.tr/httpdocs/application/controllers/Main.php
Line: 111
Function: view

File: /var/www/vhosts/cilekhavuz.com.tr/httpdocs/index.php
Line: 315
Function: require_once

uploads/2020/08/havuzu-modelleri.jpg" alt="Havuz Modelleri">

Yüzme havuzu modellerikonusunda kullanım amacına göre değişik türlerde havuz yapımına rastlanılmaktadır. Bireysel veya kurumsal ihtiyaç türlerine göre uzman ekipler tarafından bu havuzlar inşa edilmektedir. Havuz çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Süs havuzları

Prefabrik havuzlar

Termal havuzlar

Şok havuzları

Gölet havuzları

Süs Havuzları

Süs havuzları kişinin hobi olarak kendi çabalarıyla yapabileceği bir havuz çeşidi olabilmekle beraber, profesyonel firmalarca yapılmaktadır. Genellikle gelişmiş şehirlerde park, kavşak, yaya yolu ve karayolu ortalarına yapılan havuz modellerinde en fazla süs havuzuna yer verilmektedir. Belediyelerin bünyesinde yapılan bu havuzlar taş kaplama ve özel aydınlatmalar ile doğal ve şık bir görünüme kavuşturulmaktadır. Kişide ruhani rahatlık yaratan bu havuzlar görsel şölen ve su sesinin dinlendirme özelliği ile insanları rahatlatan bir yapıya sahip olmaktadır. Bu özelliği e belediyelerin süs havuzu yapma konusunda ilk amacı olarak bilinmektedir.

Prefabrik Havuzlar

Yüzme havuzu modellerikonusunda prefabrik havuzlar, en baskın özellik olarak pratikliği ile bilinmektedir. Kişisel havuz olmasını isteyenlerin uğradığı ilk çözüm kapılarından biri olan prefabrik havuzlar, kolay, ekonomik ve pratik biçimde hazırlanmaktadır. Ücretlendirme konusunda betonarme havuzlara nazaran prefabrik havuzlar yarı yarıya daha az maliyetle yapılabilmektedir. Aynı zamanda hazır ölçülerde fabrikalarda üretilmiştir ve kısa süre içerisinde kurulumu uzman ekipler tarafından yapılabilmektedir. Betonarme tabanlı havuzlarda harcanan zaman ele alındığında prefabrik havuzlar 3–4 gün içinde kullanıma hazır hale getirilebilmektedir. Bu özellikleri sayesinde de kullanım tercihi olarak bireysel siparişlerde ön planda olmaktadır.

Termal Havuzlar

Yüzme havuzu modelleri konusunda termal havuzlar, genellikle kış mevsimine yönelik kullanımlar için tasarlanmıştır. Açık havuz olarak yapılan tasarımların yanı sıra kapalı inşaları daha fazla yapılmaktadır. Toplu alanlara uyum sağlamakla beraber bireysel oda olarak da termal havuz tasarımı yapılmaktadır. Termal havuz suyunun ortalama sıcaklığı 38 ile 44 derece arasında olmaktadır. Bu havuzlarda sodyum, magnezyum, demir, mangan, bikarbonat, flüorür ve klorür gibi birçok mineral çeşidi bulunmaktadır. Bu mineraller vücuttaki hastalık düzeyinin iyileşmesi sürecinde etkili olmaktadır.

Şok Havuzlar

Yüzme havuzu modelleri konusunda şok havuzları adından da anlaşılacağı gibi şok etkisi yaratmak amacıyla tasarlanmaktadır. Sıcak ortamlarda insan vücudu gevşeyip deri gözenekleri açılmaktadır. Bu ısıtma olayı sonrasında deri gözeneklerinin eski halini alması ve derinin sıkılığını koruması için şok uygulaması yapılması gerekmektedir. Şok havuzlar bu tür durumlardaki ihtiyaçları karşılamak niyetiyle tasarlanmaktadır.

Gölet Havuzları

Havuz modelleri arasında gölet havuzlar estetik bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra bunduğu bölgeye de doğal bir ortam farkı yaratmaktadır. Alanı büyük olan bahçelerde veya büyük otellerin bahçelerinde gölet havuzlarına rastlamak mümkün olmaktadır. Toplu mekânların bahçelerinde bulunan gölet havuzları o mekânda bulunan insanları değişik ve haz verici bir duyguya sürüklemektedir.

Diğer Blog Yazıları

Villa Havuz Modelleri Türkçede villalarda veya özel konutlarda kullanılan farklı havuz tasarımlarını ifade eder. Havuz tasarımı, villanın stiline, arazinin topografyasına, sahip olduğunuz alana ve bütçenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İşte bazı popüler villa havuz m
uploads/2023/08/Havuz_Isıtıcı_Rezistans.png">

Havuz Isıtıcı Rezistans

Havuz Isıtıcı Rezistans Nedir?Havuz ısıtıcı rezistansı, havuz suyunun sıcaklığını artırmak amacıyla kullanılan bir elektrikli ısıtma elemanıdır. Rezistans, elektrik akımı geçtiğinde ısı üreten bir metal tel veya bant içerir. Bu ısı, rezistansın içinde bulunduğu suya
uploads/2023/07/su-ustunde-kalmak.jpg">

Su Üzerinde Nasıl Durabilirim?

Birbiriyle bağlantılı olan fizik prensiplerini anlamamız, su üzerinde kalma yetimizi artırır: 1- Suyun bize uyguladığı kaldırma kuvveti, yer çekimine karşı yukarıya doğru etki eder. 2- Suyun bu kaldırma kuvveti bir birimlik güce sahipken, insanın özgül ağırlığı ise bu birim
uploads/2023/07/yuzme-gozlugu-.jpg">

Havuzda hangi gözlük kullanılır?

Havuzda genellikle yüzme gözlüğü kullanılır. Yüzme gözlükleri, yüzücülerin su altında daha net görmenin yanı sıra klorlu veya tuzlu suyun gözlere neden olduğu tahrişi önlemek için de tasarlanmıştır. Yüzme gözlüklerini seçerken aşağıdaki özelliklere dikkat etmelisiniz

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta