Buhar Odası Yapımı

Buhar Odası Yapımı

Buhar Odası Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Buhar odası yapımıprofesyonellik gerektiren bir sektörü tanımlamaktadır. Çünkü buhar odaları estetiğin keyifle buluştuğu konforlu bir yaşamın adresi konumundadır. Buhar odaları farklı özelliklere sahip olarak projelendirilmektedir. Bu doğrultuda buhar odalarının imalatında aşağıda sıralanan malzemeler kullanılabilmektedir;

  • Cam mozaik
  • Seramik
  • Mermer
  • Akrilik

Buhar odalarında kullanılacak malzemenin hangisi olacağı müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillenmektedir. Hemen hemen tüm mekanlarda buhar odası imalatının yapımı söz konusu olabilmektedir. Buhar odalarında estetik bir görünüm kazandırılması hususunda cam mozaik malzemeler çok daha etkili bir katkı sunmaktadır. Cam mozaik malzemesinin renkli görüntüsü, estetik özelliği ve kıvrımlı hatlara sahip olması bu malzemenin buhar odalarında sıkça tercih edilmesine neden olmaktadır. Cam mozaik malzemesini dayanıklı bir malzeme olması, buhar odalarının da uzun ömürlü olarak kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır. Ayrıca ergonomik bir kullanım özelliğine sahip olan cam mozaik malzemesi, özel tasarım buhar odalarının etkili bir şekilde inşa edilmesine de katkı sunmaktadır.

Buhar odası yapımı söz konusu olduğunda dikkat çeken malzemelerden birisi olan seramik, cam mozaik malzemesine göre daha uygun fiyatlı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Seramik malzeme buhar odalarının tamamına uygulanabildiği gibi kısmi olarak da kullanılabilmektedir. Seramik yapı malzemesi,  görsellik olarak cam mozaiğe göre daha zayıf bir malzemedir. Buhar odası imalatında kullanılan bir diğer malzeme olan akrilik, temizliğinin kolay olmasıyla ün yapmıştır. Ayrıca yüksek dayanıklılığa sahip olan akrilik malzemesi, son derece hijyenik bir malzeme olarak da tanımlanmaktadır. Hijyenik olmasından dolayı özellikle oturak bölümlerinde sıklıkla akrilik malzeme tercih edilmektedir. Ayrıca hazır buhar kabinleri ile buharlı kompakt sistemlerde de akrilik malzeme yoğun olarak kullanılmaktadır.

Buhar Odası Yapımı ile Alakalı 

Buhar odası yapımıile alakalı olarak önemli alanlardan birisi de buhar odası tavanlarıdır. Zira hatalı buhar odası tavanları tavan bölümünde buhar yoğunlaşması sorunun yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durum kondens olarak da isimlendirilmektedir. Tavanda yoğunlaşan buhar, soğuk damlalar halinde buhar odasında bulunanların üzerine düşmektedir. Bu durumda buhar odasının konforunu olumsuz yönde etkilemektedir. Kondens oluşumuna engel olmak için tavanın mutlaka kemerli yapıda olması şart olmaktadır. Buhar odasında tavan bölümü sürekli olarak ıslak kalmaktadır. Tavan uygulamalarında aqua, ctp, pvc ya da akrilik malzeme kullanılmaktadır. Zira bu malzemeler, ıslak zeminde en etkili kullanım alanı bulunan malzemelerdir. Buhar odası yapımında kullanılan malzeme özenle seçilmek durumundadır. Bu doğrultuda tavanda kullanılacak malzemenin aydınlatma sistemlerinin özelliklerine göre şekillendiği de bilinmektedir.

Buhar odası yapımı ile alakalı olan bir diğer husus, buhar odası aydınlatmalarıdır. Buhar odasında tercih edilen tavan malzemesinin ana karakteri kullanılacak olan aydınlatma sisteminin de belirleyicisidir. Bu doğrultuda buhar odası aydınlatmalarında aplik, spot ya da gizli led aydınlatmalar tercih edilmektedir. Buhar odası aydınlatmalarında kullanılacak malzemenin mutlaka ama mutlaka uluslar arası koruma standartlarını karşılıyor olması gerekli olmaktadır. Ayrıca aydınlatma malzemelerinin suya karşı dayanıklı olması da gerekli olmaktadır. Bunun yanı sıra buhar odası yapımı aşamasında oluşturulacak olan fiber optik ışık oyunları uygulamaları da konforlu bir buhar odası ortamının oluşmasını sağlamaktadır. Buhar odası oturma grupları, ergonomik bel desteği olan ve yuvarlatılmış hatlara sahip bir özellikte bulunmalıdır. Son olarak acil durum ekipmanlarının uluslar arası kalite standartlarını sağlıyor olması önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız hayallerinizdeki buhar odasını tasarlayacak kabiliyete sahip bir firmadır. Çağdaş yeni nesil buhar odalarının tasarımlarını yapan firmamız, geleneksek tasarımları buhar odalarındaki eşsiz konfor hizmetiyle buluşturmaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •