Sauna Yapımı
Tanıtım Videosunu Seyret

Sauna Nedir?

Sauna ilk olarak Orta Asya'da çıkmıştır ve ardından yaygınlaşarak tüm dünyaya yayılmıştır. Saunalar çoğunlukla ahşap malzemelerden üretilmektedir. Ufak bir oda şeklinde üretilen saunalar, içerideki sıcaklığı artırarak insan bedenini rahatlatmayı ve ter yoluyla yenilenme sağlamayı hedefler. İç sıcaklığı artırmak için özel sobaları vardır. Ayrıca hem nefes almayı kolaylaştırmak hem de solunum sistemini rahatlatmak için mentollü ferahlatıcılar kullanılabilir.

Saunalar insan sağlığına oldukça faydalıdır. Kasların gevşemesini sağlar, kan dolaşımını hızlandırır, gözenekleri açar ve kilo verdirir. Ter vasıtası ile zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Bunun dışında keyifli dakikalar geçirmek için özellikle de kış mevsiminin soğuk günlerinde de sauna tercih edilebilmektedir.

Sauna İmalatı

Saunalar, dileyenler için evlerde de özel olarak yaptırılabilen sistemlerdir. Evinizde sauna bulunsun istiyor iseniz Çilek Havuz ile tasarımından kurulumuna kadar dilediğiniz şekilde sauna hazırlatabilirsiniz. Saunaların yapılış aşamaları aşağıdaki gibi ilerlemektedir.

Tasarım: Evinizde bulunan alanlar uygunluk açısından değerlendirilir ve seçimi yapılır. Daha sonra istediğiniz tarz belirlenir.

İnşaat: Uzman kadromuz ile dilediğiniz sauna inşaatı başlanır. En hızlı şekilde kaliteden ödün verilmeden inşa işlemi gerçekleştirilir.

Kurulum: Ahşapların ve seçmiş olduğunuz diğer özelliklerin monte edilmesi sauna iskeleti tamamlandıktan sonra yapılan işlerdir. Bu işlem aynı zamanda dekorasyon kısmını da içerebilmektedir.

Bakım: Ekibimiz periyodik bakım hizmetiyle size ekstra yardımcı olabilecektir. Sauna bakımınızı kendiniz yapabileceğiniz gibi bizlerden yardım da alabilirsiniz.

Çilek Havuz

Çilek Havuz, istediğiniz saunalara ulaşmanız için sizlere yardımcı oluyor. Sauna için gerekli aşamaları kaliteden ödün vermeden tek tek gerçekleştiren Çilek Havuz, müşteri memnuniyetine önem veren bir prensip ile çalışıyor.

Sauna imalatı için öncelikle sauna yapılacak alanın belirlenmesi gerekmektedir. Sauna alanı belirlendikten sonra, istenilen alanın sauna yapımı için uygun olup olmadığı test edilmelidir. Sauna için seçilen yerin uygunluğuna karar verilir ise sauna yapım aşamalarına geçilmelidir. Sauna yapım aşamalarını eksiksiz bir şekilde özenerek hazırlayan Çilek Havuz, sizlerin hayallerindeki saunaları hazırlamak için bekliyor. İster iseniz sauna yapımı, ister iseniz havuz yapımı ister iseniz buhar odası yapımıiçin Çilek Havuz’ a web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sauna Yapım Ekipmanları

Saunalar yapılır iken çeşitli ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar yansıtıcı folyo, sedir tahtalar, fayans, ışık, kapı, ısıtıcı olarak sıralanabilir. Yansıtıcı folyolar, ısıyı hapseder. Bu yüzden e saunanın amacını gerçekleştirmesine yardımcı olur. Sedir tahtaları, diğer ahşaplara göre daha uzun süreli dayanıklılık sağladığı için tercih edilir. Fayanslar, döşemeler için sıklık ile tercih edilir. Işıklar hem dekor olarak hem de gerekli aydınlatma sisteminin sağlanması için tercih edilir. Kapılar ısıyı sauna içerisinde tutmak için son derece gereklidir. Isıtıcılar ise zaten saunanın temel olayıdır. Sauna ortamını ısıtmak için gerekli olan üründür.

Sauna yapımında en iyi tasarımının elde edilmesi için gerekli olan inşaat uygulamalarında bazı dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır. Çilek Havuz bu önemli faktörleri soru ve cevap şeklinde size sunarak sauna yapımı konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Sauna Yapımı

Sauna yapımı için öncelikli iş saunanın yapılacağı alanı belirlemektir. Belirlenen alan sauna imalatı için uygun mu tespit edilmelidir. Eğer sauna yapılacak bölge inşaat için uygun ise sauna tasarımına karar verilmelidir. Hangi tarzda, hangi renklerde, hangi özelliklerde sauna yapılacağı karar verildikten sonra inşaat işlemleri başlar. Sauna tasarımı ve inşası sonrası kurulum gerçekleştirilir ve bundan sonraki kızım tamamen sizin zevkinize kalmıştır.

Sauna yapımında kullanılan aksesuarlar sauna keyfine görsellik katacak unsurlardır. Bu aksesuarlar aynı zamanda sauna kullanımını aha verimli kılacak ürünler de olabilmektedir. Sauna aksesuarlarını kova, kepçe, kokular, saat, higrometre, termometre, ışık, havlu askılıkları veya havlu sepetleri olarak sıralayabiliriz.

Saunada görsellik oluşturan bu aksesuarlar etkin sauna kullanımı için nasıl fayda sağlamaktadır, inceleyelim. Kovalar, su sızıntısını önlemek için kullanılabilir. Aynı zamanda taşınması gereken eşyalar için de tercih edilebilmektedir. Kepçeler kovadan su almak için kullanılan ürünlerdir. Kokular ise hem hoş görüntü sergiler hem de ferah koku yayar. Kokular, ahşap kokusunu bastırarak size kendinizi daha rahat hissettirir. Saatler, saunada ne kadar süre kaldığınızı görebilmek için kullanılması gereken ürünlerdir. Sauna yüksek sıcaklık dolayısı ile saat kullanımı için uygun değildir. Bu yüzden ahşaptan yapılmış kum saatleri tercih edebilirsiniz. Üstelik kum saatleri ile otantik bir görüntü de yakalayabilirsiniz. Higrometre nem oranını, termometre sıcaklık oranını ölçmenizde size yardımcı olacaktır. Uygun nem ve sıcaklık için bu iki ölçüm aletini kullanmanızda yarar vardır. Işıklar tamamen sizin istediğiniz görüntü için gerekli dekor ürünleridir. Havlu askıları veya sepetleri saunada kullanılacak havluların derli toplu görünmesine yardımcı olur.

Sauna Yapımı Maliyeti

Sauna yapımı maliyeti, sauna yapılacak alanın büyüklüğüne, sauna imalatı için kullanılacak malzemelere ve malzemelerin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Sauna için çok çeşitli ürün kullanılmaktadır. Bunlar mecbur kullanılması gereken ürünler olabileceği gibi dekoratif olarak kullanılacak ürünler olabilmektedir.

Ürünlerin kalitesi, kullanım amacı, büyüklüğü ve işlevi gibi çeşitli faktörler de sauna fiyatlarını etkilemektedir. Sauna fiyatları çeşitli değişkenlere bağlı olduğu için sağlıklı bilgilendirme için Çilek Havuz ile iletişime geçmeniz en ideal yol olacaktır.

Sauna Çeşitleri

Saunalar sahip oldukları özelliklere göre çeşitli gruplara ayrılırlar. Sauna çeşitleri şöyle sıralanabilir:

1.     Ahşap Sauna

2.     Kuru Sauna

3.     Islak Sauna

4.     Modern Sauna

5.     Bio Sauna

6.     Ozon Sauna

Çilek Havuz, dilediğiniz havuzu en ince ayrıntısına kadar gerçekleştirmek için sizleri bekliyor. Çilek Havuz, sauna imalatı konusunda sizlerin isteklerini göz önünde bulundurur iken aynı zamanda işin uzmanı olan ekibimiz tarafından sizleri yönlendiriyor da. Sizler için en kaliteli ve en kullanışlı saunaları inşa etmeye özen gösteren markamıza web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sauna yapımı, havuz yapımı ve birçok çeşitli bilgilendirme için Çilek Havuz sizlere yardımcı olacaktır.
Merak Edilenler
E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta