Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik Havuz Yapımı Nasıl Olmalıdır

Havuz sahibi olmak isteyenler için oldukça pratik bir çözüm yolu olarakprefabrik havuzlarkarşımıza çıkmaktadır. Prefabrik havuz yapımı havuz sahibi olmanın en pratik, en kolay, en ekonomik ve en hızlı yolu olarak tanımlanmaktadır. Zira prefabrik havuzlar betonarme olarak yapılan havuzlara oranla neredeyse yüzde 50 daha uygun fiyatlı havuzlardır. Ayrıca prefabrik havuzlar, hazır ölçülerde fabrikalarda üretilmiş olan ürünlerdir. Hızlı montaj süreleri nedeniyle pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen prefabrik havuzlar, 3 ya da 4 gün gibi kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır olmaktadır. Betonarme olarak yapılan havuzların yapım süresinin 10 ile 12 gün arasında olduğu düşünüldüğünde prefabrik havuzların ne kadar hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale geldiği gözler önüne serilmektedir.

Prefabrik havuz yapımı konusunda pek çok farklı alternatif seçenek bulunmaktadır. Bu doğrultuda prefabrik havuzların fabrikasyon ürünleri olduğu bilinmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak pek çok farklı ölçüde üretildiği bilinmektedir. Ayrıca prefabrik havuzların beraberinde kullanıcılara önemli kazanımları da sunduğu bilinmektedir. Prefabrik havuzların avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Kurulumu oldukça hızlıdır
 • Yüksek dayanım özelliğine sahiptir
 • Yüzde yüz oranında sızdırmazlık özelliğindedir
 • Zemin hareketlenmelerinden etkilenmemektedir
 • Oldukça uygun fiyatlıdır

Sıralanan bu özellikler prefabrik havuzların popüler olmasını sağlamaktadır. Ayrıca prefabrik sektörünün sürekli olarak yenilenmesi sayesinde günümüz itibariyle çok daha estetik görünüme sahip havuzların üretimi mümkün olmaktadır. Bu durum çok sayıda havuz meraklısının prefabrik havuzlara talep göstermesine sebep olmaktadır.

Prefabrik havuz yapımı sırasında kullanılan ana taşıyıcılar çelik panel malzemesinden üretilmektedir. Bu nedenden ötürü prefabrik havuzların panel havuz olarak da isimlendirildiği bilinmektedir. Çelik paneller prefabrik havuza esnekliğin yanı sıra dayanıklılık da kazandırmaktadır. Çelik panel ana taşıyıcı malzemesinin üzerine liner kaplama uygulanmaktadır. Liner kaplama % 100 oranda sızdırmazlık sağlana bir malzemedir. Ayrıca bu malzeme oldukça esnek bir malzeme olarak tanımlanmaktadır. Liner kaplama malzemesinin anti bakteriyel özelliğinin bulunduğu da bilinmektedir. Bunun yanı sıra siparişi verilen prefabrik havuzun fabrikada tek parça halinde üretildiği de bilinmektedir. Bu doğrultuda prefabrik havuzların farklı renk seçeneklerine sahip bir şekilde üretildiği de bilinmektedir. Adriyatik mavi, açık mavi ve beyaz renk seçeneklerine göre yapılan prefabrik havuzların, mermer ya da mozaik desenli olarak imal edildiği de bilinmektedir.

Prefabrik havuz yapımı işlerinde, ana taşıyıcısı ile liner kaplaması yapıldıktan sonra sıra su ve elektrik hatlarının çekilmesine gelmektedir. Bu işlemler sırasında tüm tesisat hatları maşonsuz ve direksiz esnek bir malzemeden oluşur. Ayrıca bu malzeme tek parça halinde kullanılmaktadır. Prefabrik havuzlar korozyona karşı yüksek mukavemet kabiliyetine sahip yapılardır. Bu özelliklerinden dolayı oldukça uzun ömürlü bir şekilde kullanım özelliğine sahip olmaktadır. Prefabrik havuzlar, yüzey sıyırıcı olarak isimlendirilen bir sisteme sahiptir. Bu sistem sayesinde etkili bir su filtrasyonu sağlanabilmektedir. Ayrıca bu sistem diğer sistemler gibi çok yer kaplamamaktadır. Bu sayede prefabrik havuz sahibi olanlar, bahçelerinde daha fazla alana sahip olabilmektedir.

Firmamız prefabrik havuz yapımı konusunda ileri teknolojileri kullanma kabiliyetine sahip bir firmadır. Bu doğrultuda ülkemizde bilinen en ileri teknikleri kullanarak prefabrik havuzların kurulumunu gerçekleştirmektedir. Yaşam alanlarına ince bir dokunuş yaparak onları güzelleştiren firmamız, dünya kalite standartlarının üstünde prefabrik havuzlarının yapımını üstlenmektedir. Yılların birikimi olan deneyimiyle havuz yapım sektörüne yön veren firmamız hem kaliteli hem kullanışlı hem de uygun fiyatlı olarak prefabrik havuzları yapmaktadır. Prefabrik havuzlarımız tam donanımlı tüm teknik kapasitelere sahip ve güvenli bir şekilde imal edilmektedir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

 •   
 •   
 •   
 •   
 •   
 •