Gölet Havuz Yapımı
Tanıtım Videosunu Seyret

Gölet Havuz Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gölet havuz modellerioldukça hoş ve estetik bir görünümün oluşmasında son derece etkili olmaktadır. Yaşam alanlarının güzelleştirilmesinde, insanların nefes alabileceği ve huzur bulabileceği alanların oluşturulmasında hayati derecede etkiye sahip olan gölet havuzları, insanların yaşam alanlarına zarif ve ince bir dokunuş yapmaktadır. Gölet havuzlar günümüzde genellikle büyük şirketlerin ya da otellerin geniş bahçelerinde karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra büyük bahçesi bulunan villa tipi lüks konutların bahçelerinde de gölet havuzlarıyla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Ülkemizde son zamanlarda gölet havuz yapımı konusunda bir talep yoğunlaşması yaşanmaktadır. Bu durumun oluşmasında gölet havuz yapımının eskiye oranla çok daha uygun fiyat aralığında yapılıyor olması etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra insanların yaşam alanlarının estetik bir görünüm kazanması noktasında bilinçlenmesi de gölet havuz yapımına olan ilgiyi arttırmaktadır.

Gölet havuz yapımı profesyonellik gerektiren bir alanı kapsamaktadır. Zira gölet havuzlar çok farklı organizasyonların bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. Gölet havuzlar şayet usta ellerde şekillenişse son derece şık ve zarif bunun yanı sıra kullanışlı eserler ortaya çıkabilmektedir. Bunun içinin alanında uzman ve profesyonel bir firmayla anlaşmış olmak gerekli olmaktadır. Gölet havuzu yapımından önce iyi bir zemin etüdünün yapılmış olması şart olmaktadır. Bunun yanı sıra gölet havuzunun ölçüsünün ve tasarımının yapılması da önemli bir aşama olarak karşımıza çıkmaktadır. Gölet havuz projesinin tasarımı konusu oldukça hassas bir süreci ifade etmektedir. Zira gölet havuz projesinin başarısı, bu havuz projesinin tasarımıyla doğrudan ilgili olmaktadır. Bu doğrultuda firmamızın son derece şık ve zarif aynı zamanda kullanışlı gölet havuzlarını tasarlayarak müşterilerine sunduğu bilinmektedir. 

Gölet havuz yapımı için iyi bir personel yapısının bulunması şart olmaktadır. Bu doğrultuda gölet havuz yapımı sürecinin; mimarların tasarım yeteneklerinden, tasarımları uygulayacak personelin teknik donanımına kadar oldukça hassas bir süreci yansıttığını söylemek mümkün olmaktadır. Gölet havuzu tasarımları geleneksel izleri taşıyor olmasının yanı sıra çağdaş çizgilerin de hakim olduğu bir özelliğe sahip olarak yapılmaktadır. Gölet havuz tasarımlarının günümüz itibariyle sürekli olarak güncellendiğini söylemek mümkün olmaktadır. Ayrıca gölet havuz yapımı, ince detayların bulunduğu bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Gölet havuzu tasarımlarındaki ince detaylar gölet havuzlarının kalitesini de etkilemektedir. Bunun yanı sıra gölet havuzu yapımında en etkili unsurlardan birisi de su yalıtımının profesyonel bir şekilde yapılmasıdır. Zira su yalıtımının kalitesi, gölet havuzlarının kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir. 

Gölet havuz yapımı işlerinde kullanılan malzemenin niteliği, gölet havuzların kullanışlı olarak yapılmasında dayanıklı ve estetik görünümlü bir özellikli olarak oluşturulmasında en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda, gölet havuzlarının sunmuş olduğu estetik güzelliklerden faydalanmak için kaliteli malzemelerin kullanılması şart olmaktadır. Su yalıtımının iyi yapılabilmesi için su yapımında kullanılan malzemelerin yüksek performanslı malzemeler olmasına özen gösterilmelidir. Gölet havuzunun mevsimsel şartlardan etkilenmemesi, içerisindeki suyun uzun süreli olarak kullanılabilmesi, su yalıtımıyla doğrudan ilgili olmaktadır. Gölet havuzu yapım aşamasında izolasyon konusunda gerekli önemlerin alınmış olması aşırı sıcaklardan ya da kış aylarında gerçekleşen don olaylarından gölet havuzlarının etkilenmemesini sağlamaktadır. Bundan dolayı gölet havuzu tasarımlarının izolasyon konusunda oldukça titiz bir şekilde hazırlanması gerekli olmaktadır. 

Firmamız havuz yapımındaki deneyimini gölet havuzu imalatına yansıtarak son derece görsel güzelliği olan ve yaşam alanlarına eşsiz bir güzellikte dokunuş sağlayan gölet havuzlarının tasarımlarını yapmaktadır. Bu doğrultuda firmamızın gölet havuzu yapımı konusuna profesyonel bir hizmeti sunmak konusunda iddialı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan bir firmadır. Bu durumun doğal sonucu olarak gölet havuzu yapımı konusunda pek çok farklı müşteri firmamıza müracaat etmektedir. 

Gölet Havuzu Yapımında Kullanılan Malzemeler 

Gölet havuz yapımında kullanılan malzemeler açısından birçok farklı seçenek vardır. Genellikle göletler astar kullanılarak inşa edilirler. En azından havuz yapımı sektöründe en popüler tasarım astar ile elde edilir.

Astarlı Gölet Havuzlar 

Bir su birikintisinin etrafını kaplarken su birikintisinin kıvrımlarına uygun bir ürün kullanmanız gerekir. Havuz yapımında kullanılan astarlar kolayca katlanır ve gerilirler. Astar boyutları çok çeşitli olabilir ama astar tercih ederken çift taraflı bant sisteminin olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece onları gölet alanında kullanmak çok daha kolay hale gelir.

Gölet havuzlar için kullanılan astarlar esneklik ve ağırlık arasında mükemmel bir denge sunarlar. Çoğu arka bahçe havuzu için kullanılacak en iyi ürün olan bu astarlar gölet havuzlar için vazgeçilmez ürünlerden birisidir. Çünkü kontrol edilmesi çok zor olmayan bu ürünler mükemmel koruma sağlarlar. 

Astarlar daha büyük işler için ve bazı büyük kayaların yer aldığı havuzlar için kullanılabilecek ideal ürünlerdir. Gölet havuzların aksesuarları ile astarları bir arada kullanılabilmek oldukça kolaydır. Astar konusunda klasik gölet havuz astarları yerine PVC gölet astarları kullanma yoluna gidilebilir. Bunlar standart astarlar kadar esnek olmasa bile ucuz maliyetli alternatif ürün durumundadır. 

Plastik Gölet Havuzlar 

Plastik kullanılarak oluşturulmuş gölet havuzlar bahçecilik konusunda kendine güvenmeyen kişiler için idealdir. Plastik gölet havuzlar kurulum ve bakım konusunda çok az malzemeye ihtiyaç duyarlar. Plastik sert olduğu için gölete nüfuz eden keskin nesneler için endişe duymanıza gerek kalmaz.

Önceden oluşturulmuş göletler kurulurken gölet duvarları boyunca bir su terazisi kullanılarak seviyeler kolayca kontrol edilmelidir. Önceden oluşturulmuş plastik göletler taşındığınız zaman yanınıza alabileceğiniz bir ürün olduklarından kirada olan insanlar için son derece kullanışlıdır. 

Fiberglas Gölet Havuzlar

Fiberglas kullanılarak oluşturulmuş gölet havuzlar plastik gölet havuzlar ile aynı avantajlara sahiptirler. Benzer şekilde monte edilirler ve benzer şekilde kullanılırlar. Fiberglas havuzlar her ne kadar esneklik ve özel tasarımlar için tercih edilse bile sürekli bakım gerektirmesi çok önemli bir dezavantajdır.

Beton Gölet Havuzlar

Beton gölet havuzlar, betonun içindeki kireç oluşumunu önlemek için özel bir bariyere sahip olmalıdır. Gölet astarları beton havuzlarda kullanılabilen ideal bir yan üründür. Beton, sıhhi tesisat ve elektrik işlerinin yapılması söz konusu olduğunda biraz zahmetli ve aynı zamanda değişim veya bakım açısından biraz maliyetlidir.

Tuğlalı Gölet Havuzlar

Tuğlalı gölet havuzlar beton havuzlar ile benzerlik gösterirler. Çünkü bunların fiberglas veya sıva ile desteklenmesi gerekir. Tuğlalar zaman hareket edebilme dezavantajına sahip olduklarından çatlakların düzenli olarak kontrol edilmesi ve kapatılması gerekir.

Gölet havuzların inşasında isteğe bağlı olarak skimmer, havalandırıcı, ısıtıcı ve aydınlatıcı kullanılabilir. Bunlar isteğe bağlı malzemelerdir ancak havuzun daha iyi kullanımı için gereklidir. Ayrıca havuz pompasını ve filtresini unutmamak gerekir. Arka bahçede yer alan gölet havuzun her zaman temiz ve şık görünmesini istiyorsanız bunları kullanmalısınız.

Gölet Havuz Tasarımı ve Fiyatları

Gölet havuz tasarımı ve fiyatlarını etkileyen çok fazla faktör vardır. Havuz inşaatını maliyeti havuzun türü, kullanılan malzemeler, uygulanan teknikler, bitkiler ve balıklar gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Bir gölet havuzu yaptırmadan önce tüm bu gereksinimleri düşünerek hesaplama yapmalısınız. Her birisi özel fiyat etiketine sahip gölet havuzlar vardır. Örneğin yüzmek için kullanılan gölet havuzlar genellikle pahalı olurlar. Çünkü bunlar büyüktürler. Yüzmek için kullanılan gölet havuzlarda özel filtrelerin kullanılması ve bu havuzların düzenli bakımın yapılması gereklidir.

Balıklar için yapılmış gölet havuzların maliyeti inşaat tekniğine ve içinde yer alan balıklara göre değişiklik gösterir. Uygun bir doğal göletlerde biyolojik dengenin yakalanması gerekir. Bunlarda filtreler, pompalar ve diğer bakım araçları yer almaz. Bu havuzların başlangıç maliyetleri fazla olabilir.

Ayrıca bir göletin yapıldığı malzeme maliyette önemli bir paya sahiptir. En çok kullanılan malzemeler astar ve plastiktir. Astarlı gölet veya plastik gölet arasından bir tercih yaparak gölet havuzunun yapım maliyetini kesinleştirmiş olursunuz. Bundan sonra geriye gölet havuzun tasarımı kalır. Bunda evinizi mimarisini ve bahçenizin doğal yapısını düşünerek hareket ederek en doğru kararı verebilirsiniz

Merak Edilenler
E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Fuar Duyuruları

Basında ve Fuar Haberlerimizi daha hızlı takip edebilir ve yakın çekim detaylarımızla haberlerimizden bilgi alın!

Fuar Takvimi
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta