Termal Havuz Yapımı

Termal Havuz Yapımı

Termal Havuz Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sıcak suyun ve su içerisinde bulunan minerallerin insan vücudunda bazı hastalıkları iyileştirici etkisinin olduğu bilinmektedir. Sıcak suyun bu iyileştirici etkisinin tedavilerde kullanılması söz konusudur. Ülkemiz tabii konumu sebebiyle birçok yer altı sıcak su kaynaklarına sahip bulunmaktadır. Bu sıcak su kaynaklarındaki su belli bir sıcaklığın üzerinde olmasının yanında içerisinde bulunan maddelerin etkisiyle de pek çok hastalığın tedavisinde uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu sıcak su kaynaklarının bunduğu bölgelere termal oteller yapılmaktadır. Bu otellerde müşteriler hem tatil yapmakta hem de hastalıklarının tedavisi için burada bulunan sıcak sulara girmektedirler. İşte bu sıcak suların bir havuz içerisinde kullanıma hazır hale getirilmesi için termal havuz tasarımı yapılmaktadır. Termal havuz yapımı ile bu işletmelerde insanlar uygun ortam bularak sıcak suda tedavi olmaktadırlar.

Termal havuzlar daha çok kış mevsiminde kullanılmak üzere tasarlanmaktadır. Bu havuzların açık havuz modeli bulunduğu gibi kapalı havuz olarak hazırlanan termal havuz yapımı daha fazladır. Toplu kullanım için büyük kapasitede yapılan havuzlar olabildiği gibi kişiye özel oda içlerinde bulunan termal havuz modelleri de bulunmaktadır. Bu havuzlarda suyun sıcaklığı 38 - 44 °C civarında olmaktadır. Termal sularda klorür, florür, demir, mangan, magnezyum, sodyum bikarbonat gibi pek çok mineral bulunmaktadır. Suyun içerisinde bulunan bu maddelerin oranlarına göre hastalıkların tedavisi mümkün olmaktadır. Termal havuzların insanların hizmetine sunulması konusunda firmamız farklı ve kaliteli çalışmaları ile alanında en iyiler arasında yerini almış bulunmaktadır.

Termal havuz yapımı sırasında önemli olan bir husus havuzun kullanım amacının belli olmasıdır. Havuzun projelendirilmesinde bu amacın etkisi büyüktür. Genellikle termal havuzlarda suyun belli sıcaklıkta kalması için suyun devir yapması sağlanmaktadır. Bu hem suyun sürekli değişip temizlenmesini hem de sıcaklığının hep aynı kalmasını sağlamaktadır. Bu işlem için taşıma ızgaraları ve tahliye motorları kullanılmaktadır. Termal havuzlarda suyun derinliği çok fazla olmamaktadır. İnsan boyunu geçmeyecek şekilde hazırlanan havuz yükseklikleri genellikle 1,5 metre civarında yapılmaktadır. Ayrıca havuza girmeden önce kişisel temizliğin yapılması için duş ve ayak banyosu için bir bölüm bulunmaktadır. Böylece havuz içerinde toplu kullanım alanlarında hijyen sağlanmış olmaktadır.

Termal havuz yapımı sırasında mermer kullanılmaktadır. Mermerin bu havuzlarda kullanılmasının sebeplerinden biri mermerin ısıyı dışarı vermemesi ve ısındığında da ortamın sıcaklığının belli bir seviyede kalmasını sağlamasıdır. Termal havuzlarda mermer kullanımının bir diğer sebebi de su içerisinde bulunan minerallerin ve bazı etkin maddelerin havuzlara zarar vermesinin önlenmesidir. Mermer bu konuda kullanılabilecek en uygun taş olarak görülmektedir. Bu havuzların tasarımı ve yapımı konusunda firmamız müşteri memnuniyeti sağlama adına çok başarılı örnekler ortaya koymaktadır. Alanında uzman çalışanların temelden tasarlayarak yapımını tamamladıkları termal havuzlar oldukça kaliteli projeler olarak görülmektedir.

Termal havuzlarda dikkat edilen bir diğer husus da havuzun suyunun bellik bir sıcaklığın üzerinde olmamasına dikkat edilmesidir. Hastalıkların tedavisinde kullanılan etkin maddeler ve mineraller belli bir sıcaklığın üzerindeki suyun içinde etkisini yitirebilmektedir. Bu sebeple suyun çok yüksek sıcaklıkta olmaması için arada bir soğuk su takviyesi ile havuzun sıcaklığı ayarlanmaktadır. Termal havuz tasarımı ve yapımı konusunda uzman kişilerden oluşan firmamız bu konuda oldukça kaliteli ve kullanışlı havuzların yapımına imza atmaktadır. Havuzların yapılacağı yerin keşfinin yapılmasından havuzun modeline kadar her konuda oldukça başarılı çalışmalar yapan firmamızın bu alanda söz sahibi olduğu söylenebilmektedir. Tüm teknik hazırlıkların tamamlanması ve havuzların kullanım amaçlarına uygun şekilde müşterilere teslim edilmesi sağlanmaktadır. Termal havuz yapımı konusunda başarılı ve farklı modellerin görülmesi için firmamız tarafından yapılan havuzların incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •