ClearFlock Jel Topaklayıcı

ClearFlock Jel Topaklayıcı başlangıçta zeolit filtrasyon medyası ile kullanılmak üzere tasarlanmıştı. Bunun nedeni piyasadaki standart topaklayıcıların bu tür filtre medyalarının iyon değiştirme yeteneğine mdahale etmesidir. Zeolitin doğal yapısı nedeniyle, ClearFlock Jel topaklayıcının ince partikülleri daha aktif ve hızlı şekilde topladığı görülmüştür. Daha sonra havuz sektöründen gelen geri dönüşlerde, cam ve kuvars medya ile kullanıldığında ClearFlock Jel'in, alüminyum sülfat ve sıvı topaklayıcılara göre havuz bakım süresini önemli ölçüde azalttığı rapor edilmiştir.

Standart ev ve umumi havuz küpleri olarak pompa ön filtre sepetinde kullanılmak üzere üretilen iki standart ebat mevcuttur. ClearFlock Jel Topaklayıcı, devreden havuz suyu pompa ön filtresinden filtreye ulaşana kadar su içerisinde yavaşça çözünür. Filtrasyon medyasının üzerinde gözenekli, şeffaf bir membran yatak oluşturur ve medya yatağında yüzeyden ortalama 15cm derinliğine kadar nüfuz eder. Yapışkan yapısıyla en ince toz partikülleri ve yosun sporlarını bile süzerek temizler.

ClearFlock Jel Topaklayıcı kartuş filtrelerle beraber kullanılmamalıdır.

Avantajları:

Ürünün benzersiz formülasyonu sayesinde çok küçük toz parçaları bile havuz suyundan arındırılabilir.

Üç haftaya kadar çalışma ömrü vardır.

Yosun sporlarını süzer.

Klor tüketimini azaltır.

Bulanıklık veya çökelti oluşturmaz.

15cm yatak derinliğine kadar filtrasyon medyasında şeffaf bir membran oluşturur.

İnce parçacıkları sarar ve onları hafif, yapışkan formülasyonu sayesinde filtre medyası üzerinde süzerek, ters yıkama işlemi ile tahliye edilebilmesine olanak sağlar.

ClearFlock Jel Topaklayıcı ilk kez kullanılırken, operatörün ilk 6 saat filtre basıncını ve filtre döngüsünü gözlemlemesi çok önemlidir. Bunun nedeni alüminyum sülfat tabletlere göre, küp topaklayıcı ürünün çok daha hızlı topaklama kabiliyeti olmasıdır. Bu nedenle operatör filtredeki hızlı basınç artışını fark etmeyebilir. Havuz suyu ClearFlock Jel Topaklayıcı ile temizlendikten sonra rutin bakıma devam edilmelidir.

Ürün Tanımı:

Renk: Saydam mavi,

Sertlik: Jöle kıvamında madde,

Ebat 1: 70gr, 60m³'e kadar havuzlar için

Ebat 2: 615gr, 176m³ - 456m³ arası umumi havuzlar için

Çalışma Koşulları:

Havuz suyu pH değeri 7.2 - 7.6 arası

Pompa ön filtre sepetine yerleştiriniz.

Dona karşı koruyunuz.

Serin yerde ve koruyucu ambalajında muhafaza ediniz.

Paketleme:

20m³ - 60m³ arası hacimdeki havuzlar için

4 küplü kutu - 12cm x 6cm x 6cm

25'li ana kutu - 30cm x 13cm x 13cm - 8kg

176m³ - 456m³ arası hacimdeki havuzlar için ticari amaçlı küp

1 küplü kutu - 11cm x 12cm x 7cm

12'li ana kutu - 30cm x 30cm x 7cm - 8kg

CLEARFLOCK Jel Bulanıklık Testi Sonuçları Temmuz 2019

5 günü aşan bir süreçte yapılan bulanıklık testi, aşağıdaki grafikte görüleceği gibi çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.

Test sırasında, ilk başta 4 numaralı test havuzu görsel olarak 0,4 NTU başlangıç bulanıklık değeri ile iyi gözükmekteydi. (PWTAG Standard değerinden 0,1 NTU daha düşük). Buna rağmen, Clearşock Jel, bulanıklık değerini 0,27 NTU’ya düşürerek; havuz suyunda, standard 0,5 NTU değerinin çok altında bir berraklığı sağlamıştır.

Başlangıçta 1,28 NTU gibi kötü bir bulanıklık değerine sahip 5 numaralı test havuzunda elde edilen sonuç çok daha etkileyicidir. Sadece 4 günün sonunda, bulanıklık değeri 0,28 NTU’ya düşmüş ve 5.günün sonunda hafif bir artış olmasına rağmen ulaşılan değer PWTAG değeri olan 0,5 NTU’nun altında kalmıştır.

PWTAG standard değeri 0,5 NTU’ya göre ulaşılan değerler %100 olarak değerlendirildiğinde, her iki test havuzunun ulaşılan değerleri PWTAG standardından %50 daha iyi durumdadır.

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta