Süs Havuzu Yapımı

Süs Havuzu Yapımı

Süs Havuzu Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Süs havuzu yapımıprofesyonel firmalarca yapılmakla birlikte hobi olarak kişinin kendi kendine yapabileceği küçük ölçülerde de olabilmektedir. Büyük şehirlerde park, kavşak, yaya yolu kenarları ve karayolu ortalarına yapılan süs havuzları en çok yapılan modellerdir. Bu havuzlar belediyeler tarafından yaptırılmaktadır. Genellikle taş kaplama ile doğal görünümlü olan bu havuzlarda aydınlatma malzemeleri de kullanılarak görsel bir güzellik sağlanmaya çalışılır. İş sonrası trafik yoğunluğundan bunalmış bir ruh halinde iken yol kenarında ışıklandırılmış süs havuzu, su sesinin verdiği huzur ile rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Bu amaçla belediyeler pek çok alana süs havuzları yaptırmaktadırlar.

Kamusal alanlar dışında yaşanılan evin veya sitenin özelliklerine göre pek çok noktada süs havuzu karşımıza çıkmaktadır. Sitelerde yapılması zorunlu olan yeşil alanlarda genellikle süs havuzları yapılmaktadır. Hatta kimi projelerde havuzlar oldukça büyük boyutlarda yapılmakta olup, yapay göl tarzları dahi görülmektedir. Süs havuzu yapımı firmalarının sayısı gün geçtikçe artmakta ve sektör gelişmektedir. Havuzun yapımında izlenecek yöntemler şu şekildedir: Öncelikle havuzun yapılacağı alanın projesi çizilmeli, havuz yeri burada belirlenmelidir. Büyüklüğü de belirlenen havuz için gerekli malzemeler tespit edilerek temin edilmelidir. Süs havuzunda kullanılacak malzemeler mutlaka kaliteli ve garantili malzeme olmalı ve güvenilir firmalardan alınmalıdır. Özellikle süs havuzunda kullanılacak elektrik malzemeleri üzerinde önemle durulmalıdır. Zira elektrikten kaynaklı kazalar yaşanmasını engelleyecek en önemli faktör, kullanılacak malzemenin kalitesidir.

Projesi ve görseli belirlenen süs havuzu için diğer önemli malzemeler su filtre sistemi ve kullanılacak fıskiye modelleridir. Havuzun büyüklüğüne göre tespit edilen malzemelerle süs havuzu yapımı başlayacaktır. Fıskiyeler çok farklı su akışı ve görseli sağlayan modellerdedir. Şelale, şemsiye, yağmur, köpük, küre v.b şekilde suyu fışkırtan modeller mevcuttur. Bu malzemeler paslanmaz çelikten olmalı ve elektrik bağlantısı aksamı olduğundan mutlaka uzman kişiler tarafından monte edilmelidir. Büyük boyutlarda olanlar dışında küçük bahçelerde kullanılmak üzere tasarlanmış hazır süs havuzları da mevcuttur. Işıklandırmada eklenerek hazırlanan bu havuzlar, havuz malzemeleri satan mağazalardan alınabilir. Kullanımı için sadece yerine yerleştirmek ve fişe takmak yeterli olan bu modellerde küçük alanlarda süs havuzu keyfi sunmaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •