Hamam · Sauna · SPA
Havuz Yapımı
Tanıtım Videosunu Seyret

Havuz Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Havuz yapımı, işi bilen bir ekip tarafından yapılmalıdır. Müşteri memnuniyetine önem veren, alanında uzman, kaliteli malzeme kullanan firmalar tarafından yapılan havuzlar kullanıcıları memnun edecektir. Çilek Havuz müşteriyi ön planda tutan, modern üretim yapan prensipli bir firmadır.

Havuz yapımı, dış mekân açık havuzlar ya da iç mekân kapalı havuzlar olmak üzere 2 farklı şekilde tasarlanmaktadır. Havuz yapımında kullanılan malzemenin niteliği kullanışlı havuz inşasında önemli faktörlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İklim şartları da göz önünde tutularak inşa edilen havuzlar dayanıklı malzemeler kullanmaktadır. Uluslararası kalite standartlarına uygun üretim yapan Çilek Havuz müşterilerinin beğenilerini toplamayı başarmaktadır.

Havuz yapımı son derece profesyonellik isteyen bir işlemdir. Kalite konusu havuz yapımındaki en önemli konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız bütün havuz yapımı özelliklerine dikkat ederek uluslararası kalite standartlarında havuz imalatı yaparak müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Firmamız havuz yapımında havuz filitrasyon sistemlerinden havuz dezenfeksiyon sistemlerinin yapılmasına kadar oldukça geniş kapsamlı faaliyet gerçekleştirmektedir.

Havuz Yapımındaki Önemli Faktörler Nelerdir?

  • ·       Havuz betonarme çatlaklarının giderilmesi
  • ·       Havuz İçi İzolasyonu
  • ·       Havuz cam mozaik kaplaması
  • ·       Havuz mekanik tesisatları

Havuz yapımında tehlike arz edecek her türlü durum engellenmelidir. Havuzlara yetişkinler ile birlikte çocukların da girdiği düşünülerek, çocukların zarar görmemesini sağlayacak tasarımlar yapılmalıdır. Havuzun gerekli izolasyon işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Cam mozaik kaplaması tamamlanmalıdır. Havuzun gerekli mekanik sistemlerinin ayarlanması gerekmektedir. Tüm bu önemli noktalar tamamlandıktan sonra havuz yapımı bitmiş demektir.

 

Çilek Havuz İle Kaliteli Havuz Yapımı

Çilek Havuz birbirinden farklı havuzları tasarlayarak hizmetinize sunmaktadır. Çilek Havuz, talep ettiğiniz havuzu sizler için tasarlar iken işini iyi bilen uzman personeller ile çalışmaktadır. Hem kaliteli hem kullanışlı hem de güvenli havuz yapımı ile müşterilerden beğeni toplayan firmamız son derece titiz çalışmalar sergilemektedir.

Çilek Havuz, yüksek kalite havuz seramiklerini kullanarak, son derece şık havuzların yapılmasını sağlamaktadır. Havuz yapımı konusunda deneyimli olan firmamız, üstte taşma kanalı bulunan ve denge deposuyla birlikte üretilen havuzları tasarlamaktadır. Havuzun yapılacağı alan şayet daha dar bir alan ise; bu tip alanlarda firmamız, skimmerli sistem olarak isimlendirilen farklı bir sistem uygulamaktadır. Havuz yapımında kullanılan en modern sistemleri uygulama kapasitesine sahip olan firmamız, skimmerli sistemleri denge deposu ve taşma kanalı gerektirmeyen alanlarda uygulamaktadır.

Süs havuzu yapımı, termal havuz yapımı, prefabrik havuz yapımı gibi birbirinden özel tasarlanarak inşa edilen havuzlar için Çilek Havuz ile iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli havuz yapımı için Çilek Havuz daima sizlere yardımcı olacaktır. Aynı zamanda havuz yapımı maliyetleri için de firmadan bilgi alabilirsiniz.

Havuz Fiyatları 2021

Havuz yapımı için kurulum maliyetlerini etkileyen faktörler arasında havuzun ebatları, derinliği, havuzun yapılacağı yerin iklim şartları, fiziki şartlar, hafriyatın taşınma maliyeti gibi çeşitli konular bulunur. Aynı zamanda havuzun estetiğini desteklemek için istediğiniz havuz aksesuarları da maliyeti etkileyen konulardan birisidir. Son dönemlerde şahsi havuzlara olan talebin artması da muhakkak ki havuz yapımı fiyatlarını etkilemektedir.

Havuz fiyatları bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Havuz fiyatları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Çilek Havuz ile iletişime geçebilirsiniz. Yapılacak havuzun detaylarına göre bilgi vermek çok daha doğru olacaktır.

Havuz Modelleri

Termal havuz modelleri, bahçe havuz modelleri, gölet havuz modelleri, süs havuzu, aqua park havuzu gibi çeşitli havuz modelleri firmamız tarafından tasarlanmaktadır. Peki, bu havuzlar nasıl yapılır? Avantajları nelerdir? Maliyetleri nedir? Birlikte inceleyelim.

Süs havuzları için seçenekleriniz birden fazladır. Çeşmeli süs havuzları veya klasik bahçe havuzlarını tercih edebilirsiniz. Gerekli malzemeler ile süs havuzunu istediğiniz yerde istediğiniz şekilde Çilek Havuz ile inşa edebilirsiniz. Bahçede, parkta veya farklı bir alanda yer alan süs havuzunun inşası her zaman alanın büyüklüğünü, konumunu ve durumunu dikkate alan bir planlama işe başlar. Süs havuzlarının günde dört ile altı saat doğrudan güneş ışığı almasına dikkat edilmelidir. Bu sayede alg gelişimini önlemek mümkün hale gelecektir. Süs havuzu yapımının tasarım olanaklarında neredeyse hiçbir sınır yoktur. Dilediğiniz modelde ve dilediğiniz süsler ile havuzunuzu elde edebilirsiniz.

Süz havuzları gibi gölet havuz ve bahçe havuzları estetik olarak göze hitap eder ve sizi rahatlatır. Bahçeniz veya açık alanınız için tercih edebileceğiniz çok farklı havuzu modeli vardır. Süs havuzlarında, astar, pompa, filtre, su karıştırıcılar ve havuz aksesuarları kullanılır. Havuz aksesuarları için; hasır otu, lotus, zambak veya oyuncaklar kullanabilirsiniz. Eğlence için ise aqua parklar tercih edilebilir. Özellikle çocuklar için son derece avantajlı olan aqua parklar çeşitli tasarımları ile tercih edilebilir. Hayalinizdeki havuza kavuşmak için tüm bu aşamaları eksiksiz bir biçimde takip edecek ve uygulanması gereken her şeyi kaliteli bir biçimde uygulayacak bir firmayla çalışmalısınız. Çilek Havuz dünden bugüne ulaşmış olan deneyimiyle size bu konuda yardımcı olabilecektir.

Prefabrik Havuzlar Ve Avantajları

Prefabrik havuzlar, çeşitli avantajları ile havuz keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlerin adresi oluyor. Yapımı yoğun zahmet içermeyen prefabrik havuzlar maliyet açısından da talep edenlerin yüzünü güldürüyor. Prefabrik bir havuzun kurulumunun toplam maliyeti diğer seçeneklere göre düşük olur. Uzun vadede prefabrik havuzlar çok daha ucuz olduklarından ekonomik havuzlardan birisidir. Prefabrik havuzları temizlemek oldukça kolaydır. Diğer havuzlarda yosunlar gibi çok farklı problemler yaşayabilirsiniz. Ancak prefabrik havuzlarda yosun problemi ortaya çıkmaz ve bu havuzlar daha kolay temizlenir.

Prefabrik havuz yapımında kullanılan malzemeler son derece yalıtkan oldukları için iç ısıtması için de fazla maliyet gerekmeyecektir. Bir sorun oluştuğunda da onarımı kolaydır. Bu sayede kolayca ve hızlıca tamir işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca prefabrik havuzlar, diğer havuz modellerine göre hızlı inşa edilirler.

Termal Havuz Modelleri

Çilek Havuz, havuz yapımı sektöründeki tecrübesini tüm projelerine başarılı bir şekilde yansıtır. Özellikle termal kaynaklar bakımından zengin olan ve sağlıklı yaşam özellikleriyle öne çıkan havuzların yapımında tereddüt edilmeden tercih edilen bir markadır. Malzemelerin kalitesi özel olarak tasarlanmıştır. Açık veya kapalı havuz seçenekleri ile istediğiniz modelde tasarım yapabiliriz. Termal havuzlar daha kullanışlı ve göze hitap edecek şekilde olsun diye su masajlı salonlar, banklar, çok renkli su altı lambaları gibi çeşitli aksesuarları kullanırız. Sizi hep bedensel hem ruhsal anlamda ferahlatmak için birbirinden farklı tasarım yapmaktayız.

Termal havuz tasarımları çok farklı biçimlerde olabilirler. Bu nedenle fiyatlar da değişken olmaktadır. Termal havuz için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken havuzun yapılacağı yerin seçimidir. Çünkü bu hem inşaat için katlanılacak durumların belirlenmesi hem de iklim koşullarına uygun tasarımların yapılması için ilk adımdır. Termal havuz fiyatları klasik yüzme havuzu fiyatlarından biraz farklıdır. Bunun en büyük sebebi kullanılan malzemelerin farklı olmasıdır. Yine de termal havuzun fiyatına etki edecek en önemli faktör istenilen havuzun büyüklüğüdür.

Havuz Yapımı Maliyeti

Havuz yapımı; alanında uzmanlık isteyen bir hizmet türüdür. Bu nedenle alacağınız hizmetlerin belirli bir kalitede olmasını istemeniz son derece doğaldır. Havuz yapımında önemli üç maddeyi aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

1.      Malzeme Kalitesi

2.      Kalifiye İşçilik

3.      Tecrübe

Havuz yapımında bu üç etken havuzunuzun kalitesini ve uzun ömürlü olup olmadığını etkiler. Bu yüzden eğer bir havuz yaptırmayı düşünüyor iseniz son derece başarılı olan ve uzman ekip ile çalışan Çilek Havuz’ u tercih edebilirsiniz.

Havuz yapımı için kurulum maliyetlerini etkileyen faktörler arasında havuzun ebatları, derinliği, havuzun yapılacağı yerin iklim şartları, fiziki şartlar, hafriyatın taşınma maliyeti gibi çeşitli konular bulunur. Aynı zamanda havuzun estetiğini desteklemek için istediğiniz havuz aksesuarları da maliyeti etkileyen konulardan birisidir. Havuzun prefabrik havuz modeli veya termal havuz modeli olup olmaması da maliyetleri etkilemektedir.

Merak Edilenler