Adana Havuz Yapımı

Blog

Adana bölgesinde Havuz Yapımı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Başında havuzlar gelmektedir. Evinizin konforunda ailenizle beraber geçireceğiniz huzur dolu anlar ve keyifli saatler için en uygun havuz modelini seçerken dikkatli olmalısınız. Havuz yapımı ciddi ve profesyoneller tarafından yürütülmesi gereken bir süreçtir. Havuz yapılacak alanın keşfinin yapılması, en uygun modelin belirlenmesi, kaliteli yapı malzemesinin kullanılması ve konforlu bir kullanım sağlanması önemlidir.

Adana Havuz Yapımı hakkında araştırma yapıyorsanız ilk önce havuzu yapmak istediğiniz alanı belirlemelisiniz. Havuz yapımı için çok büyük alanlara ihtiyaç duyulmaz. İstediğiniz ölçülerde ve büyüklüklerde havuz yaptırabilirsiniz. Havuzlar yapıldıkları alanın fiziksel özellikleri ve müşteri tercihine göre farklı modellerde yapılabilmektedir.

Çilek Havuz Adana Havuz Yapımı konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Tüm Adana bölgesine ve ilçelerine havuzlar yapıyor müşterilerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz. Farklı havuz projelerimizi gerçekleştirdiğimiz ve hizmet verdiğimiz bölgeler şunlardır.

 • Aladağ Havuz Yapımı
 • Ceyhan Aladağ Havuz Yapımı
 • Çukurova Aladağ Havuz Yapımı
 • Feke Aladağ Havuz Yapımı
 • İmamoğlu Aladağ Havuz Yapımı
 • Karaisalı Aladağ Havuz Yapımı
 • Karataş Aladağ Havuz Yapımı
 • Kozan Aladağ Havuz Yapımı
 • Pozantı Aladağ Havuz Yapımı
 • Saimbeyli Aladağ Havuz Yapımı
 • Sarıçam Aladağ Havuz Yapım
 • Seyhan Aladağ Havuz Yapımı
 • Tufanbeyli Aladağ Havuz Yapımı
 • Yumurtalık Aladağ Havuz Yapımı
 • Yüreğir Aladağ Havuz Yapımı

Havuz Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Adana Havuz Yapımı için malzeme seçimi çok önemlidir. Yapım aşamasında havuzun yerine ve modeline göre farklı malzeme türleri tercih edilebilir. Her havuz yapımında havuz yapılacak alan iyice etüt edilmeli sonrasında ise malzemelere karar verilmelidir. Her havuz kendine özgü malzemelere ihtiyaç duyar. Genel olarak havuz yapımı için gerekli malzemeler şunlardır. Bu malzemelerin seçimi sırasında havuzun modeli de önemlidir. Örneğin Betonarme havuz ve Prefabrik havuz için ortak malzemeler kullanılsa da farklı malzemelerin de kullanılması gereken kısımlar olacaktır.

 1. Havuz Pompaları
 2. Polyester veya Plastik Havuz Kum Filtreleri
 3. PVC Boru ve Fittings Malzemeleri
 4. Havuz Merdivenleri
 5. Aydınlatma Lambaları
 6. Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri
 7. Test Aletleri
 8. Su Oyunları Ekipmanları
 9. Havuz İçi Gerekli Ekipmanlar
 10. Gerekli Havuz Kenar Malzemeleri
 11. Havuz Temizlik Malzemeleri
 12. Elektrik Kontrol Panosu Malzemeleri
 13. Havuz Dezenfeksiyon Kimyasalları

Havuz Çeşitleri

Adana Havuz Yapımı için farklı çeşit ve tipte havuz yapmak mümkündür. Yüzme havuzları özelliklerine göre farklı isimler alırlar. Betonarme Havuz, Prefabrik Havuz, Şişme Havuz, Aile Havuzu, Tabandan (dipten) beslemeli Yüzme Havuzları, Duvardan (yandan) beslemeli Yüzme Havuzları, Açık Havuz ve Kapalı Havuz gibi farklı isimler ile nitelendirilirler.

İhtiyaçlarınız ve şartlar değerlendirilerek en uygun havuz modeline karar vermek gerekir. Bu nedenle havuz yaptırırken işinin uzmanı kişilerden destek almanız çok önemlidir. Yanlış yönlendirmeler ve işin ehli olmayan ustalar zaman ve para kaybına neden olabilir. Ayrıca havuz yapımında Hijyen standartlarının çok iyi muhafaza edilmesi gereklidir. Havuzun kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek sorunların önüne baştan geçmek için havuz yapımı sırasında iyi bir planlama ve iyi işçilik gerektirir.

Havuz Maliyeti

Adana Havuz Yapımı için kalite ve en uygun maliyet aranmalıdır. Havuz maliyetini belirleyen ana unsurlar şunlardır. Havuzun büyüklüğü, Taşıma sistemi, Dezenfeksiyon Sistemleri, Toprak zeminin üzerinde (hafriyatsız) imal edilmiş ya da toprak içine (hafriyat çıkar) yapılmasıdır. Tabi bu ana unsurların yanında kaliteli işçilikte gerekmektedir. Havuz fiyatları yukarıda bahsettiğimiz kriterlere göre değişiklik gösterse de 10.000 TL ile 70.000 TL arasında fiyat aralıkları olduğunu söylenebilir.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta