Gölet Havuz İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Gölet Havuz İçin Gereken Malzemeler Nelerdir

Ülkemizde son zamanlarda gölet havuz yaptırımına ilgi giderek artmaktadır. Genellikle bahçesi geniş olan villalarda, Büyük otellerde ve şirketlerin bahçelerinde kullanılmaktadır. Doğal görünümü ve şık tasarımları ile gölet havuzlar insanların rahatlaması ve nefes alması hiç kaçırılmayacak bir fırsattır. Gölet havuzları zarif görüntüleriyle göz doldursa da lüks yerlerde tercih edilmesi sebebiyle fiyatları pahalı olduğu düşünülebilir. Uygun fiyata gayet güzel bir gölet havuz sahibi olunabilmektedir. Doğal bir görünüm ile estetik bir duruş, kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilikle ön palana çıkarılmalıdır.

Gölet Havuzun Tasarımı ve Yer Seçimi

Gölet havuz yapımı, profesyonel bir ekip tarafında ele alınmalı ve proje çizilmelidir. Gayet düzgün ve kullanışlı bir gölet havuz için ekiplerin profesyonel olarak hazırlanması ve işi yapması gerekmektedir. Gölet havuzu projeleri yerin teminine göre çizilmektedir. Yer için önceden bir keşif yapılmalıdır. Yer tahsis edildikten sonra çevre düzenlemesi için yeterli alan bırakılmalıdır. Daha sonra yapılacak işlemler arasında proje çizimi gelmektedir. İşinde tecrübeli ve profesyonel bir ekip tarafından gölet havuz projesi çizilmelidir. Gölet havuz yapımı projeleri bir kaç farklı projenin bir araya getirilmesi ile oluşmaktadır. Tasarım konu oldukça hassas bir konudur. Şık ve zarifliğinin yanında kullanışlı olması için proje ekibi ve malzeme seçimi oldukça önemlidir.

Gölet Havuzun Yapımı İçin İnce Detaylar

 Gölet havuz yapımı oldukça hassas bir süreçtir. Gölet havuzları geleneksel izleri taşıyor olmalı ve aynı zamanda modern çağ ile iç içe bir dizayn sergilenmelidir. Gelişen teknoloji ile uyumlu bir şekilde işlemler yapılmalıdır. Gölet havuzunun yapımında ince detaylar oldukça önemlidir. Gölet havuzunun su yalıtımı oldukça özenli yapılmalıdır. Bu konu tüm havuzlar için oldukça önemli olup gölet havuzları için hayati önem taşımaktadır. Aksi takdirde kullanışlı ve uzun ömürlü bir gölet havuzdan bahsedilemez. Su yalıtımının kalitesi ve uzun ömürlülüğü doğrudan gölet havuzunun ömrünü etkilemektedir.

Gölet Havuz Yapımında Kullanılacak Malzemenin Seçimi

Gölet havuz yapımında kullanılacak olana malzeme profesyoneller tarafından seçilmelidir. Eğer malzemeler hakkında detaylı bilgilere sahip değilseniz firmanın destek hattından yardım ve bilgi talep edebilirsiniz. Profesyonel tasarımcılara tarafından seçilecek olan malzemeler kullanışlı, sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Su yalıtımı için kullanılacak olan malzeme kaliteli olmalıdır. Yüksek performanslı malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Suyun uzun süreli kullanılması için su yalıtımında kullanılacak malzeme özenle seçilmelidir. İzolasyon malzemesi seçimi ve yapımı hassas bir konu olup aynı zamanda sıcak ve soğuk havalarda gölet havuzunun bozulmaması için oldukça önemlidir.

Gölet Havuz Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

Gölet havuz için yer tespiti yapıldıktan sonra izolasyon ve yalıtım malzemeleri seçilir. Su pompaları ve sirkülasyon için giriş ve çıkış yerleri belirlenir. Kenar ızgaraları ve tutamaklar kullanışlı ve uzun ömürlü malzemelerden seçilir. Havuz kaplama kenarları iç ve dış bükey malzemeden seçilir. İçerisindeki ve dışarı aydınlatmalar havuz için olan aydınlatma tipleri seçilir. Emiş süzgeçleri ve filtreler doğru yerlere konulmalıdır. Gölet havuzun dışı yani çevresi için gerekli alan bırakılmalı ve dinlenme yerleri ile yürüme alanları su tutmaz ve kaydırmaz malzemelerden yapılmalıdır. Isıtma sistemi gölet havuzlarında çok tercih edilmese de kışı uzun geçen yerlerde tercih edilmektedir. Elektrik panoları ve kablolar yalıtımlı olmalı aynı zamanda suyun geçtiği yerlerde kesinlikle gömülü ve korumalı olmalıdır. Gölet havuzlarında doğal bir görünüm elde etmek için havuz içi bordür kullanımı tercihe bırakılmaktadır. Havuz kenarları göllerdeki gibi taş ve sus bitkileri ile süslenmelidir. Dışarısı için düzenleme ve peyzaj çalışmaları profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.

Gölet Havuzunun Bakımı

Gölet havuzları için yapılacak olan bakımlar sabah ve akşam olarak günde en az iki kere yapılmalıdır. Uzun süreli ve sağlıklı kullanım için klor kullanılmalıdır. Kullanılacak klor miktarı havuz içerisindeki su miktarına göre ayarlanmalı ve akşam kullanılmalıdır. Düzenli olarak pH seviyesi kontrol edilmelidir. Yosun giderici ve bakteri önleyici kimyasallar kullanılmalıdır. Havuz bakımının kaliteli olması için kullanılan malzemesinde sağlık açısından kaliteli olmalıdır. Gölet havuz bakımı günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak periyotlar halinde yapılmalıdır. Gölet havuz bakımı ve idamesi profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta