Havuz Kimyasalları Sıvı Klor

Havuz Kimyasalları Sıvı klor

Yüzme havuzunun bakımı çok önemlidir. Özellikle havuz sahipleri pH değerlerinin havuzlar için ne kadar önemli olduğunu bilirler. Peki neden pH önemlidir? Çünkü pH değeri istenen seviyede olduğunda, diğer kimyasallarla havuz kimyasalları birlikte klor istenen etkiyi gösterir. Klor ve kimyasallar yüksek pH'lı havuzlarda aktif olarak çalışmaz.

Havuz İçin PH Değeri Nedir? 

PH değeriyle genellikle 7,2 ile 7,6 arasındadır. 

Bu değerler arasında klorin% 70'i aktif iken, klorin aktivitesi% 15 oranında azalırken bu değer 8,2'ye yükselmiştir. Havuzun pH'ı normal seviyede olduğunda, insan vücudunda rahatsızlığa neden olmaz. PH değeri doğru olan bir havuzda yüzerken göz yanmaz. 

 Ancak, pH, yüksek havuzlarda bulanıklık, kireç ve gözyaşı ile ilgili problemler görülür. Düşük bir pH değeri burun, göz ve cilt hastalığına neden olur. Havuzun metal kısımlarındaki korozyon ve yüzücülerdeki cilt lekeleri de pH'a bağlıdır.

Rüzgarın, güneşin ve insanların havuza girmesiyle pH değeri sürekli olarak artma eğilimindedir. Bunu önlemek için, bir pH emici kullanmalı ve havuz pH'sini dengelemelisiniz. Bu kimyasal ürün sıvı ve toza sahiptir. Genellikle açık sarı olan toz pH emicileri, sodyum bisülfat olarak adlandırılır. 

Her 0.1 birimdeki pH değerini düşürmek için 100 m3 suda 300 gram ve 1.2 kg kimyasal kimyasal kullanılır. Bu ortalama bir değerdir. 

Kesin değer ölçümden sonra belirlenir. Sıvı pH düşürücüler asitlerden oluşur. Sülfürik asit ve hidroklorik asit, havuz pH'sını azaltmak için kullanılan sıvı kimyasallardır. 0.1 birimin pH değerini azaltmak için, 100 m3 su başına 300 ml ile 1.2 ml'lik bir sıvı ürün kullanılır. 

Çöktürücü Kimyasallar ve Özellikleri​​​​​​​ 

Havuz parlaklığı birkaç dönem boyunca netliğini kaybeder. Bu nedenle, göletin yüzeyinde bulanık görüntüler ortaya çıkar. Havuz filtrelemesi için kullanılan filtre kir ve çok ince toz parçacıklarını filtrelemez. 

Havuzun dibine çöken toz görüntü kirliliğine ve sağlık sorunlarına neden olur. 

Bu sorunu önlemek veya bu sorunu ortadan kaldırmak için, çöktürücü adı verilen bir kimyasal kullanmanız gerekir. 100 m3 bulanık suda 1 veya 1,5 litre çamur kullanılabilir. Doğrudan su birikintisine toz şeklinde ekilen ürünler ertesi gün temizlenir. 

Sıvı Klor 

Klor esas olarak suyun varlığında kullanılır. Su arıtımında ve göletlerde en çok kullanılan dezenfektan türüdür. Çok fazla form var. Sıvılar ve gazlar en yaygın kullanılan türlerdir. 

Tabletler, granüller ve toz formları diğer tiplerdir. Klor, Edirne Türkiye’deki tesislerini tüm şehirler ve şehirler için klor yapan, bilinen ve güvenilir bir Cleanday satış markasıdır. Klor satışımızda en çok tercih edilen tür, sıvı halde sıvı klor denilen Sodyum Hipoklorittir. 

Sıvı Klor satışların yanı sıra, Gaz Kloru, Tablet Kloru, Toz Kloru ve Granül Kloru da satıyoruz. Tarım endüstrisi tarafından yakın zamanda kullanılmış olan Klor Dioksit ürünleri de şirketimizin ürün yelpazesindedir. 

Su Arıtma Sistemiyle ve Dezenfeksiyonun Yöntemini Seçilmesi​​​​​​​ 

Hakim faktörler sıklıkla hangi dezenfeksiyon yönteminin kullanılacağını belirler. Bu tercihi belirleyen temel ve genel faktörler; dezenfeksiyon maliyetleri, lojistik (özellikle nakliye maliyetleri), ekipman maliyetleri ve bulunabilirlik. 

Bu kriterler göz önünde bulunduğun da, klorlamak daha fazla tercih edilmiş dezenfeksiyon yöntemidir. Hangi klorlama yönteminin seçildiği uygunluk, maliyet ve nakliye kriterleri ile belirlenir. Klor, dezenfekte edilen su bulanık değilse ve pH seviyesi alkalin değilse, örneğin, pH 8.0'dan daha yüksek değilse, çok etkili bir dezenfektandır. 

Bununla birlikte, çoğu doğal su kaynağı pH 8’ten daha düşüktür. Daha farklı durumlarda da sunulmaktadır. Her konuda yöntemini kurulur ve sunulur.

https://www.cilekhavuz.com.tr/iletisim

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta