Havuz Kimyasalları Tablet Klor

Havuz Kimyasalları Tablet Klor

Genel olarak havuz kimyeviyi klor, pH düşürücü, alg önleyici, çöktürücü, parlatıcı, ayak dezenfektanı, yüzey arınıcı, iyon yakalayıcı ve kış bakım kimyeviyi olarak genellenebilir.

Havuzlarımızın temiz, bakımlı ve sıhhatli olması bizler için çok ehemmiyetlidir. Gerek sıhhat bakımından gerekirse görüm bakımından havuzun temizliği dezenfektesi dikkat edilecek yerleridir. 

Havuz suyuysa koşullandırmamız başka bir deyişle havuz kimyasalları istenilen vaziyete getirmemiz gerekmektedir. Bunu sağlayan en ehemmiyetli şey havuz kimyevileridir. Bir Hayli değişik havuz kimyeviyi vardır ve bunların kullanım alanları değişik değişiktir. 

 Yalnız unutulmamalıdır ki havuzun tipi, konumu, kullanıcı rakamı, hava sıcaklığı gibi değişkenler havuz kimyevileri kullanım oranını değiştirecektir. Dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli nokta alakalı havuz parametrelerinin kabul edilebilir ve zorunlu hudutlar içerisinde kalmasını sağlamaktır.

Sıvı Klor: Havuz suyunun dezenfektesi için kullanmaktadır. Suda bulunmuş bakterilerle, mantarla vb organizmalarıyla üreme veya çoğalmayı engelleyip bu türleri yok eder. Derişimi - civarındadır. 

% 56 Toz Klor : İçeriğinde %56 etkin klor kapsayan ve süratli çözünen stabilizatör ile klor bileşimidir. Mikroorganizmaya karşıysa doğru tesiri elde edebilmek için 1-3 ppm özgür klor seviyeyi oluşacak biçimde 100 m3 havuzda 180 gr - 540 gr kullanılır. 

% 90 Toz Klor: İçeriğinde %90 etkin klor kapsayan ve yavaş çözünen stabilizatörü olan klor bileşimidir. Yüzme havuzu suyunun dezenfeksiyon yapılmasında kullanılmaktadır. Mikroorganizmaya karşısın da doğru tesiri elde edebilmek için 1-3 ppm hür klor seviyeyi oluşacak biçimde 100 m3 havuzda 111 gr - 333 gr kullanılır. 

%90 Tablet Klor: İçeriğinde %90 etkin klor kapsayan ve yavaş çözünen tablet formlu bileşiktir. Doğru tesiri elde edebilmek için 1-3 ppm özgür klor seviyeyi oluşacak biçimde kullanılmalıdır. 

Yosun Önleyici: Yosun öldürücü havuz kimyeviyi yüzme havuzu suyundaki muhtelif yosun, mantar ve bakterilere doğrudan toksik tesir ederek onları tablet klor yok etmek emeliyle kullanılır. Haftalık olarak denge ambarına uygulanması olur. Havuzun yerine göreyse 1000-1500 ml uygulamayla yapılmalıdır. 

Toz pH Düşürücü: pH düşürücü havuz kimyeviyi inorganik asit formatında bir bileşiktir. Bu bileşik genelde pH kıymeti yüksek olan suların, klorun daha faal çalışabilmesi için pH bedelini düşürmek için kullanılır. Havuz suyu pH kıymeti 7.0-7.4 bedelleri arasında olmalıdır. 

Tablet Klor Nedir? 

Klor granül ve tablet olup havuz suyuyla bakterisi, mantarı ve virüsler karşısın da yavaş çözünerek tesir eden, organik lekeleri ayrılan yüksek aktifliğe sahip 200 gr’lık Tablet dezenfektanı. 

Tablet Klor Özellikleri Nelerdir? 

Yavaş çözünen, devamlı ve şok dezenfeksiyon için stabilizatörlü, organik temelli granüllü klor bileşimidir. 200 gr tabletin durumundadır. 

Triklorizosiyanürik asit %90 faal klor kapsar. Stabilizatör kapsadığı için UV ışınları tesiri ile etkinlik kaybı olmaz. 

Havuz suyunun dezenfeksiyonunda tesirlidir, bakteri yaradılışını maniler. Organik lekelilikleri okside ederek alg yaradılışını önler. Havuzda niyet organizma; Escherichia Colikolibasi, Hepatit virüsü vb. mikroorganizmalardır. 

Tablet Klor Avantajları 

Tablet olduğu için kullanımı basit ve pratik yapımlıdır. Kireçi ihtiva olmadığından havuzun yüzeyleriyle kireç yaradılışına ve fluluğa ve filtrelerde tıkanmaya neden olmaz. 

Havuz dibinde oluşan likenleri yok etmede tesirlidir. Stabilizatör kapsadığından özgür klorun güneş ışınlarıyla tez vakitte bozunup yok edilmesini önlemektedir. Suyun pH bedelini yükseltmez bu sebeple sık sık pH ayarlaması gerektirmez. 

Tablet Klor Kullanım Talimatı Nedir? 

Başlangıç yeri veya müteakipi hafta olarak dozu: 30 m³ havuz suyuyla 1 tablet klor ve her 10 m³ havuz suyuna 40 gr Fastchlor kullanılır. 

Kesintisiz dozlama : 1-2 haftada her 30 m³ havuz suyuna 1 tablet klor Test kitiyle yapılan ölçümlerde özgür klor derecesi 1-3 mg lt bandında olmalı. Klor seviyesi ise günlük en az iki kere ölçülür ve gerektiğinde ilave dozaj yapılır.

https://www.cilekhavuz.com.tr/iletisim

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta