Havuz Malzemesi Satan Yerler

Havuz Malzemesi Satan Yerler

Havuz yüzmek ve süs amaçlı çevre güzelliğini sağlamak amacıyla yapılan yapılardır. İnşa edilen bu yapıların yanları ve alt tarafları mermer ve beton gibi malzemelerle kaplıdır. Havuz üstü açık ve kapalı olmak üzere iki çeşitte inşa edilebilmektedir. Havuzun üstü açık veya kapalı olmasına mülk sahipleri kullanım amacına ve yer uygunluğuna göre karar vermektedirler.

Yüzme Havuz Çeşitleri Nelerdir? 

Yüzme havuzu çeşitleri kullanım amaçlarına göre farklılıklar göstermektedir. Daha ekonomik bir sürece girmek isteyen mülk sahipleri için yer üstü havuzları tercih edilmektedir. Yer altı havuzu ise standart bir yüzme havuzuna sahip olmak isteyenler için uygundur. Yüzme havuzunun bir diğer çeşidi olan aile havuzu daha eğlence odaklı bir havuz şeklidir. Bir diğer havuz çeşidi kapalı havuzdur. Bu havuzlar üstü kapalı bir şekilde tasarlanmaktadır. 

 Mimari havuzlar ise estetiği ön plana çıkaran havuzlardır. Bunun yanı sıra bir diğer havuz türü sonsuzluk havuzudur. Oldukça havalı görünen bu havuz çeşidinin kenarlı sıfır olarak inşa edilir. Uzun ve dar bir şekilde yapılan havuzlar ise tur havuzları olarak adlandırılmaktadır. Diğer bir havuz türü olan olimpik havuzların boyutları büyüktür. Olimpik havuzlar spor kompleksi alanlarına yapılmaktadır.

Havuz Nereye ve Nasıl İnşa Edilir? 

Havuz yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri havuz suyunun planlanmış bir şekilde taşması ve temizliğinin yapılabilmesi için uygun bir şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle havuzun yapılacağı yerdeki eğim oldukça önemlidir. Havuz suyu doldurulmadan önce havuz malzemesi açısından gerekli olan her şeyin yerleştirilmesi gerekmektedir. 

Beton parçalar, su altındaki aydınlatma sistemleri, süzgeçler vb. malzemeler önceden monte edilmesi gereken parçalar arasındadır. Betonu yerleştirilen havuzların yüzeyine sıva ve şap işlemi uygulanmalıdır. Bu uygulama ön görülen ölçüler düzeyinde yapılmalıdır. Gerekli ölçülere uyulmaması bir takım sorunlara yol açabilir. Havuz inşasında havuz ölçüsü önemlidir. Havuz ölçüsü belirlenirken öncelikle havuzun yapılacağı alan göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında yapılacak havuzun ne amaçla kullanılacağı ve ne tip bir havuz yapılacağı da dikkate alınması gereken durumlardan biridir. 

Havuz yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken bu özelikler sonrasında inşa edilen havuzların su yalıtım kontrolü yapılması gerekmektedir. Bu uygulama için havuzun içi deneme amacıyla doldurulmalıdır. İçi su doldurulan havuz 15 gün civarı bir süre bekletilmelidir. Tamamlanan sürede su yalıtım testi yapılmalıdır. Bu sürenin sonunda herhangi bir sorun olup olmadığı anlaşılmaktadır. 

Havuz Malzemesi Kalitesi 

Havuz yapımında önem gösterilmesi gereken konulardan biri havuz yapımında kullanılan malzemeleri kaliteli olmasıdır. Bunun yanında her havuza göre uygun malzemeler gerekli ölçüler ile kullanılmalıdır. Bu durumlar yerine getirildiği takdirde düzgün bir havuz inşası elde edilmektedir. Havuz malzemesi satan yerler araştırıldığında öncelikle belirli malzemeleri belirli kurallar dâhilinde seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır. 

İlk olarak pvc borularının uygun görülen şartlarda olması gerekmektedir. Havuz yapımında kullanılacak olan bütün havuz malzemeleri tse standartlarına uygun olmalıdır. Yapılması planlanan bir havuzda kaçak akım rölesi mutlaka bulunmalıdır. Bu oldukça önem gösterilmesi gereken bir malzemedir. Su altında bulunan aydınlatma sistemleri uygun görülen sertifikalara sahip olmalıdır. Krom malzemeleri 306 krom olmalıdır. 304 krom kullanılan malzemeler yanında 306 krom kullanılması daha kaliteli bir havuz meydana getirmeye yardımcı olacaktır. Tüm bu malzemelerin dışında güneşlenecek teras alanının kaymaz malzemelerden oluşması gerekmektedir. 

Havuz inşa ettirmek isteyen mülk sahipleri için havuz yapımında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Bu kalitenin yanında ön görülen ölçülerde kullanılan malzemeler olası sorunların önüne geçilmesini sağlayacaktır. Eğer kafanızda havuz yaptırma planı bulunuyorsa havuz yapımı ile ilgili merak ettiğiniz sorulara iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta