Havuz Nasıl Doldurulur?

Havuz Nasıl Doldurulur

Yüzme havuzunuzda bakım yapmayı planlıyorsanız ve suyun tahliyesini gerektiriyorsa, birkaç şey bilmek isteyebilirsiniz. Öncelikle, suyu tahliye ettiğinizi bize bildirmek için herhangi bir makamla ile iletişime geçmeniz gerekmez. İkincisi, havuzunuzu boşaltıldıktan sonra doldurmanın ne kadara mal olacağını bilmek isteyebilirsiniz. Havuzunuzu doldurmak için alacağınız su miktarını hesaplamak için, havuzunuzun boyutlarına ihtiyacınız olacaktır. Boyutlar derinlik, genişlik, uzunluktur. Bir havuz ilk defa doldurulurken, bakım veya diğer ana onarımlardan sonra yeniden doldurulurken veya yüzme sezonu için havuzu yeniden doldururken aşağıdaki prosedürler kullanılmalıdır.

Suyu Kalite Testine Sokun 

  • Bir havuzu doldurmadan veya havuza önemli miktarda temiz su eklemeden önce, suyu iyi bir kalite test kiti kullanarak test edin veya toplam alkalilik, kalsiyum sertliği ve leke üreten metaller için test ettirin. 
  • Havuzda yapacağınız test, havuz dolduğunda ne tür bir arıtmanın gerekli olacağını gösterecektir ve su kaynağından gelen sorunları önleyecek arıtma önlemlerinin alınmasına izin verecektir. 
  • havuz nasıl doldurulurdiye soranların ikinci olarak havuzun tekrar açıldığı ve kış boyunca kapatıldığı durumlarda, yaprak veya diğer kalıntıların havuza düşmemesi için kapağı dikkatlice çıkarması gerekir. 
  • Sezon boyunca havuzda birikmiş olabilecek malzemeyi mümkün olduğunca temizleyin ve kaldırın. 

Suya Temizleyici Ekleyin 

  • Suya bir temizleyici ekleyin. Arıtıcı, filtrenin, doldurma işleminde havuza giren veya yapım ve kurulumdan sonra kalan çok küçük parçacıkları uzaklaştırmasına yardımcı olacaktır. 
  • Pompa ve filtreleme ekipmanını çalıştırın ve suyun mümkünse 1 gün boyunca devridaim etmesine izin verin. Bu, temizleyicinin su içinde tamamen karışmasını ve böylece leke oluşumunu, bulanık veya renkli suyu önlemesini sağlar. 

Şok İşlemini Uygulayın 

Havuzunuza şok işlemi uygulayarak kendinizi de sevdiklerinizi de şımartın. Şok işlemi sudaki organik atıkları yok eder ve bunların dezenfektanla karışmasını önler. Açık havuzda klor kullanılıyorsa, klorun daha uzun süre dayanmasına ve daha ekonomik çalışmasına yardımcı olmak için siyanürik asit eklenmelidir. Düzenli olarak alg alg kullanımı, havuzun temiz ve parlak görünmesini sağlar ve dezenfektanın daha verimli çalışmasına yardımcı olur.havuz doldurmaişleminde dezenfektan artıklarını test edin ve önerilen seviyede tutun. 

Havuzunuzu Kullanıma Hazır Hale Getirin 

Arka bahçenizdeki yüzme havuzunu kullanıma açmak, onu doldurmaktan daha fazlasını gerektirir. Bir yüzme havuzu düzgün bir şekilde kullanıma açılırsa, uygun işletme ve kimyasal güvenlikten emin olabilirsiniz. Çok soğuk bir iklimde yaşıyor olsanız bile, başka bir seçeneğiniz olmadıkça havuzunuzu tamamen boşaltmayın. Çünkü havuzun boşaltılması büyük problemler doğurabilir. Örneğin, yüksek bir su tablasındaki boş bir havuz, suyu tutan suyun ağırlığını taşımadan yerden kaldırabilir. havuza su doldurma işlemiyle birlikte filtreleme sistemini bir araya getirin. 

Su Seviyesini Tamamlayın 

  • Su seviyesi kışın üzerine düştüyse, tamamlayın. 
  • Filtreyi açmadan önce temizlediğinizden emin olun. 
  • Kartuşu çıkararak kartuş filtresini temizleyin ve bir hortumla yıkayın. 
  • Yüzme havuzundan bir su numunesi alın ve test ettirin. Suyun temizliğini doğru seviyede tutmak için klor eklemeniz gerekebilir. 

Uzmanından Destek Alın 

Havuz doldurma aparatları ve hazır doldurma sistemleriyle ilgili bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz tüm sorular hakkında fikir alabilirsiniz. Yeni bir havuzu doldurma, havuzdaki suyu yenileme veya azalan suyun üzerine su ekleme gibi konular hakkında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Havuzunuz hangi boyutta ve hangi mekanda olursa olsun profesyonel çözümlerimizle birlikte yanınızda olmaktan ve kısa sürede işlemleri gerçekleştirmekten gururluyuz. Siz de havuzunuzu bir profesyonele emanet etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Böylelikle dört mevsim boyunca evinin konforunda tatil keyfi yapmak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta