Havuz Yosun Önleyici Nasıl Kullanılır?

Havuz Yosun Önleyici Nasıl Kullanılır?

Kimyasalların dengesinin uygun olması ve ideal dezenfektan seviyeleri, yosunların çoğalmasını önler. Yüksek pH ve düşük klor seviyesi yosunların oluşmasına neden olabilir. Havuzun genel temizliği de önemlidir. Organik madde ve bakteri yosun oluşumuna katkıda bulunur. Temiz havuzların düzenli olarak fırçalanması sadece sizin için iyi bir egzersiz değil, aynı zamanda bir yosun kolonisinin de yok olmasına yardımcı olur.

Yosuna Neden Olan Sebepler 

Fosfatlar yosun oluşumuna neden olur. Sorunun işlenmemesi daha fazla klor tüketimi, daha sık filtre temizliği ve daha yüksek yosun çiçeklenme riski doğuracaktır. Fosfatlar birçok kaynaktan havuz suyuna girerek çok sayıda sorun yaratır. Yosunların oluşumuna katkıda bulunan şeyler ise şunlardır; 

  • Yapraklar 
  • Tozlar 
  • Böcekler 
  • Gübreler 
  • Güneş losyonları ve nemlendiriciler 
  • Saç bakım ürünleri içecekler gibi ürünlerin tümü yosunların oluşumuna katkıda bulunur.Havuz yosun önleyiciişlevi görmesi için su sistemine fosfat koyar ve havuz dolgusu suyunun çoğu zaman çok fazla fosfat içermesine neden olur. Şaşırtıcı bir şekilde, epeyce havuz kimyasalları da fosfat içerir. Bu fosfatlar, algler ve patojenler için sürekli olarak kullanılabilir hale gelir ve gelişmelerine yardımcı olur. Görülemeyecek kadar küçük olsa bile, borulardaki alg kolonileri için yüksek bir talep oluşturur. 

Temiz Bir Suda Yüzün 

Fosfatlar su hatlarındaki havuz pisliğine ve tuz klor jeneratörü ölçeklendirmesine katkıda bulunur. Temiz ve sağlıklı havuz suyu elde etmek için fosfat seviyelerinin düşük tutulması gerekir. Bu her zaman böyle olmuştur, ancak son zamanlarda birçok ortak sorunun nedeni olarak kabul edilen fosfat olmuştur. Havuz yosunu nasıl önlenirdiye soranlar iki farklı yol deneyebilir. Denenecek yollar şunlardır; 

Yosunu Oluşmadan Önleyin 

* Zaten yüksek yosun belirtileri gösteren bir havuzdaki fosfat konsantrasyonunu önemli ölçüde azaltın. 

* Ciddi problemlerin oluşmasını önlemek için bakım düzeyinde bir fosfat düşürücü kullanın. 

* Aşırı fosfat seviyelerini hemen azaltacak profesyonel kalitede, yoğun konsantre fakat güvenli bir formüle ihtiyacınız vardır. 

  * Havuzu yosunlardan arındırmak için etkili bir temizleyici madde ile birlikte, temiz bir havuz filtresinin yanı sıra, bulanıklığı temizlemenin en iyi yoludur. 

Havuzu Haftalık Olarak Temizleyin 

İyi bir bakım ürünü ile haftalık dozlama yapmak, bir havuzu bu yaygın sorunları geliştirmekten alıkoyacaktır. Yüksek mukavemetli özel havuz kimyasalları yosun problemlerinizi çözebilir. Bugün satılan birçok yüzme havuzu kimyasallarından ne kadar az kullanırsanız, havuzunuz o kadar iyi çalışır. Havuzunuza gerçekten ihtiyaç duymadığınız bir şey eklediğinizde, her tür sorun riskini arttırırsınız.Havuz yosun önleyici nasıl kullanılırsorusunu soranlar uygun temizliğe özen göstermelidir. Havuzun kullanımına ve eklenen kimyasallara bağlı olarak, klor seviyesinin yükselmesi ve düşmesi gibi bir miktar temizleme dezenfeksiyonu eklemek önemlidir. Çoğu havuzda bir tür klor kullanılır. Tuz klor jeneratörü yüksek derecede otomatiktir ve tüm klor kullanım, ölçüm ve depolamayı elimine ederken size daha iyi kontrol ve daha tutarlı sonuçlar verir. 

Yosunların Temizlenme İşlemi 

Yosun problemlerinin çoğu yeşil veya puslu su, sümüksü duvarlar ve yüzeyler ve yeterli havuz suyunun dezenfekte edilmesinden kaynaklanır. Yosun sorunlarının çoğu, uygun tedaviye hızla yanıt verir. Yosun, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli ürünlerle kontrol edilebilir: 

  •   Yüzme havuzu dezenfektanları 
  •   Algler 
  • Şok tedavisi 
  • Fosfat gidericiler 

Kesin Çözüm İsteyenler 

Yosunların yok edilmesi için havuzunuza bazı hijyen dezenfektanları eklemek harikalar yaratabilir. Bazen istenen sonucu elde etmek için bir ürün kombinasyonu birlikte kullanılmalıdır. Uygun fiyatlı ve kesin çözümlü yosun tedavileri için web sitemizde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle etkileşime girebilirsiniz. Yosunların yok edilmesinde gerekli olan ilaçların ve araçların kurulması ve uygulanması konusunda sizinle memnuniyetle iletişime geçeceğiz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta