İstanbul Havuz Yapımı

Blog

Ülkemizin metropol şehirlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul’da birçok yöreden insan bulunmaktadır. Tüm bu kalabalığın içerisinde yazın tatile gidemeyenlerin buluşma noktası ise hiç şüphesiz yüzme havuzlarıdır. İstanbul’da yer alan yüzme havuzlarının sayısı tabii ki diğer şehirlere oranla çok yüksektir. Sayısı fazla olan bu yüzme havuzlarının kapasitesi de diğer tüm yüzme havuzlarına oranla kat kat daha fazladır. Tüm yaş grubundan kişilere hitap eden bu yüzme havuzlarında ziyaretçilerin memnuniyeti göz önünde bulundurulmakta ve gereken hizmet üst düzeyde verilmelidir.

Marmara Bölgesi İçin Havuzun Yapım Aşamaları

Bir havuzun kullanılma aşamasına gelmeden önce geçmesi gereken önemli üç aşama vardır; ilki havuzun yapılması planlanan arazi ile ilgili detaylardır. Havuzun inşası için seçilen bölge ziyaret edilmeli inşaat için arazinin uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Gerekli malzeme ve diğer ihtiyaçlar tam olarak tespit edilmeli inşaat aşaması geçildikten sonra eksiklikler yaşanmamalıdır. Hayal edilen havuz tasarlanmalı havuzun inşasını yöneten kişilerin elinde net olarak bir havuz görseli bulunmalıdır. Yapım aşamasının her adımında istenilen sonuca ulaşmak için görsel göz önünde tutulmalıdır. Gerekli hazırlıklar tamamlanıp, eksik olunmadığından emin olunduktan sonra da mühendislerle işe başlanır. Mühendisler sahaya girdikten sonra işin içerisine çeşitli teknik bilgilerde girmekte, tasarım ve izin aşamaları tamamlanmış olmaktadır. Havuz inşaatı esnasında hiçbir detay atlanılmadan çevre düzenlemesi de ziyaretçilerin göz zevkine hitap edebilecek şekilde oluşturulmalıdır. Listelenerek yerine getirilen tüm detayları ile havuzun inşası tamamlanır ve İstanbul halkının ziyaretin açılır.

İstanbul Havasına Göre Havuz Modelleri

Asya ve Avrupa kıtalarına ev sahipliği yapan İstanbul, Karadeniz bölgesi ve Akdeniz bölgesinin arasında yer aldığı için Marmara bölgesinin en çok yağış alan şehirlerinden biridir. Yaz aylarının en çok tercih edilen seçeneklerinden biri olan açık yüzme havuzları İstanbul’un aşırı sıcaklarından kaçanlar için rahatlama noktalarından biridir. İstanbul ilinde nüfus yoğunluğundan kaynaklı olarak yaz aylarında ilk seçenek açık yüzme havuzları iken kapalı havuzlarında dolduğu bilinmektedir. Kış aylarında ise yağmur ve karın kendisini gösterdiği İstanbul’da açık havuzlar kapalı iken kapalı havuzlar tercih edilir.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta