Sauna Sobası Özellikleri ve Fiyatları 2022

Sauna Sobası

Saunanın düzenli kullanımının insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri günümüzde tıbbi olarak da kabul edilmektedir. Saunanın olumlu etkilerinden faydalanabilmek içinse saunayı doğru kullanmak ve de uygun planlanmış bir sauna kullanmak gereklidir. Çilek havuz, hem tasarım hem de sağlık açısından son derece üst düzey sauna imalatları ile kişilere hem konfor hem de estetik beğeni yaşatmaktadır. Saunanın öncelikle ısı tutan sauna ağaçlarından meydana geliyor olması gereklidir.

Sauna ısıtıcısı ya da sauna sobası denilen araçlar ise saunanın en önemli ve asıl parçasıdır. İyi bir sauna deneyimi için bu önemli ve saunayı sauna yapan parçanın doğru şekilde seçilmesi, üretilmesi ve monte edilmesi gerekmektedir. Sauna sobası seçimi yanlış yapılırsa sauna verimi düşecek, istenilen derecede etkin bir sauna kalitesi yakalanamayacak ve aynı zamanda yüksek enerji harcanarak ekstra masraflar ortaya çıkacaktır.

Sauna Sobası Çeşitleri

Sauna sobası seçimi yapılırken, saunanın bulunacağı alana göre üç alternatif seçilebilmektedir.

Küçük Sauna Sobaları: Taban alanları 6 m2 ye kadar olan mekânlarda tercih edilmektedir. Evlerde ya da küçük butik sauna tiplerinde kullanılabilir. Güç düzeyleri ise 3, 4.5, 6, 8 ve de 9 KW/sa olarak geçmektedir. Genelde kumandalı olarak kullanılırlar. 1 paket sauna taşı(20 kg) küçük saunalar için idealdir.

Orta Boy Sauna Sobaları: Orta boy sauna sobası genellikle 10-15 kişi civarında kullanıma uygundur. Veya hacim olarak 13-24 m3 civarında olan saunalar için tercih edilmektedir. Güçler ise 12, 15 ve 18 KW/sa’dir. Harici kontrol panelleriyle kullanılmaktadır. 2-4 paket civarında sauna taşı yeterlidir.

Büyük Boy Sauna Sobaları: Kişi sayısının 15’ten fazla olduğu saunalarda tercih edilmektedir. Hacim olarak 24 cm3 üzerinde olan saunalar da denilebilir. Büyük boy saunalarda hacme göre 21, 26, 30 ve 33 kW/sa gücünde sobalar tercih edilmektedir. Eğer sauna çok büyük bir alana sahipse bu sobalardan iki adet kullanımı da mümkündür. Bu sobalar harici kontrol panelleri ve özel güç kutuları ile kullanılmaktadır. Büyük boy sauna sobaları için 6-8 paket sauna taşı kullanılması idealdir.

Doğru Sauna Sobası Seçimi

Sauna sobası, sauna için en önemli ve asıl görevi yerine getiren parçadır. Bu nedenle doğru sauna sobası seçimi yapılamazsa saunadan alınan verim düşerek sauna amacına ulaşamamış olur. Sauna sobası seçimi yapılırken bu sobanın nerede kullanılacağı çok önemlidir. Bunun nedeni, ev sauna sobalarının yalnızca saunanın kullanılacağı zaman devreye girmesidir. Genel olarak kullanılan yani umuma açık saunalar ise sürekli olarak çalışma halindedir. Saunanın soba seçimi yapılırken alan büyüklüğüne olduğu gibi buna da dikkat edilmelidir. Firmamız sauna imalatının her aşamasında olduğu gibi sauna sobası seçiminde de deneyimli ve doğru seçimler yaparak kişileri hayalindeki konforlu ve modern saunaya ulaştırmaktadır. Sauna yapımı ve daha fazlası için hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta