En Ucuz Havuz Nasıl Yapılır?

En Ucuz Havuz Nasıl Yapılır?

Açık mavi, berrak, ipek kadar yumuşak ve dokunulamayacak kadar sıcak olan berrak su. İnsanların gevşeyebileceği, serinleyebileceği ve arkadaşlarıyla zaman geçirebileceği sessiz, kişisel bir vaha... Düşük etkili egzersiz ve kalp sağlıklı kardiyo için mükemmel çıkış... Bir havuzun avantaj listesi böyle devam eder ancak bu yazıyı okuyorsanız iki şey kesindir: bir havuz inşa etmek istiyorsunuz ve bir tanesine sahip olmanın avantajlarını anlıyorsunuz.

 İnşaat Sürecini Anlamak Önemli

 Herhangi bir noktada bir havuz yapacaksanız ve en ucuz havuz nasıl yapılırdiye soruyorsanız inşaat sürecini anlamak önemlidir. Maliyetler her tür havuz için biraz farklıdır. Bazı havuzların yapımı kısa bir süre alırken, diğerleri daha uzun sürer ancak daha fazla yaratıcı özgürlük sağlar. Ancak her havuz inşa süreci aynı temel adımları izler. Hangi havuz türünü oluşturursanız olun, atlamak istemediğiniz birkaç önemli ön koşul vardır. Kazmaya başlamadan önce havuzunuz için bir tasarım seçmelisiniz. Kare mi, dikdörtgen mi, oval mi yoksa daha fazla serbest form mu olacak?

 Hazır Havuzları Tercih Edebilirsiniz

 Hazır havuzlarda tercih edebileceğiniz donatılar şu şekildedir;

 *Prefabrik havuzlar küçük bir çeşit önceden oluşturulmuştur.

 *Dikdörtgen ve oval havuzlar arasından havuzun şeklini seçebilirsiniz.

 *en ucuz havuzarayanlar beton ve vinil havuzları tercih edebilir. Bu havuzlar daha fazla özgürlük sağlar.

 *Hayalinizdeki benzersiz havuzu inşa etmek istiyorsanız betonu tercih edebilirsiniz.

 Havuz Düzeni Önemli

 Öncelikle havuz düzeninin yapılması yeni havuzunuzun arka bahçenizde nasıl görüneceğine dair ilk bakışınızı gördüğünüz zamandır. Bu adımda, havuz yapımcınız havuzunuzun şeklini ve yerleşimini form tahtaları veya tahta mandallar kullanarak özetler. Ayrıca bu süreyi uygun havuz kotunu hesaplamak için harcarlar ve havuz inşa sürecinin geri kalanını da sizinle birlikte geçer. Yüzme havuzu izni onaylandıktan ve yerleşim kurulduktan sonra personeller hareket etmeye başlar. Kazı işlemi, profesyonel kazma ekipmanlarının yardımı ile genellikle sadece bir hafta kadar sürer.

 Havuzun İnşa Sürecinde Kullanılan Malzemeler

 *İskelet, havuzunuzun şeklini oluşturan yatay ve dikey olarak döşenmiş çelik inşaat demiridir. Bunu bir tel kafes veya plan gibi düşünebilirsiniz.

 *Çelik donatı demirleri yerleştirerek, havuzunuzun şeklinin kaba bir taslağını görebilirsiniz.

 *Çelik iskelet inşa etmek; sıhhi tesisat eklemek ve duvarları biçimlendirmek gibi sonraki adımları da kolaylaştır.

 *Boruların döşenmesi, havuz yapmanın en önemli parçalarından biridir. Borular olmadan suyunuzu temiz ve ılık tutmak imkansızdır. Boru yoksa su akışı yok demektir.

 Beton Havuz Tercih Ettiyseniz

 Beton havuzlar duvarları ve zemini oluşturmak için biraz daha zaman gerektirir. Bunun nedeni, inşaatçılarınızın betonu havuz çerçevesine eşit olarak dökmesi ve dağıtması gerektiğidir ve hayal ettiğiniz gibi, bu işlem dikkatli ölçüm ve hassas uygulama gerektirir. Bunun için çoğu havuz inşaatçısı betonu hızla yaymak ve işlemi hızlandırmak için yüksek basınçlı hortumlar kullanır. Ancak betonun derhal sertleşmemesi nedeniyle, son bir kaplama ile sıvanmadan önce kuruması için birkaç gün daha gerekir.

 Havuz Yaptırırken Seçim Sizin

 Vinil biraz daha basittir, çünkü betonun aksine sıva yapmaz. Bunun nedeni, vinil astarın kendisinin sıva tabakası görevi görmesidir. En çok zaman alan, vinil tabakayı germek için duvarı oluşturmaktır. Çoğu havuz inşaatçısı çelik, beton veya polimer duvar seçenekleri sunar.En ucuz havuz maliyetisunan prefabrik havuzlar montaj süresini kısaltır. Prefabrik havuzlar önceden inşa edilmiş olarak sevk edildiğinden, tüm havuz kabuğunun tek parça halinde geldiği anlamına gelir. Beton yok, sıva yok, vinil yok. Sadece bütün bir yüzme havuzu var. Böylece maliyetten de tasarruf edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •