Prefabrik Havuz Nasıl Yapılır?

Prefabrik Havuz Nasıl Yapılır?

Prefabrik yüzme havuzları, özel olarak tasarlanmıştır ve çoğu alana kolayca uyum sağlar. Havuz çeşitleri sadece harika görünmekle kalmayıp aynı zamanda tüm havuz kullanıcılarına ek güvenlik sağlayan zarif geniş kavisli bir alan sağlar. Ayrıca, bu havuzlar bahçelerde ve iç mekanlarda ana çekim merkezi haline gelir. Taşma kanalları ve çeşitli merdivenleri seçenekleri olan prefabrik havuzlar harika bir etki yaratır.

 Prefabrik Havuzların Üretim Aşaması

 Paneller fabrikada üretilir ve sahaya gönderilmeden önce test edilir. Prefabrik havuz nasıl yapılır diye soranların panellerin sırt desteği ile destekleri olan birleştirme sistemi ile düz bir yüzeye sahip olduğunu bilmesi gerekir. Her bir panel, yerden montajın üzerinde kendini destekleyecek şekilde dizayn edilir.

 Yüksek Dayanıklılık Gücü

 * Prefabrik havuzların yüzeyi pürüzsüzdür ve bu nedenle astar ile panel arasına bir bez koymak gerekmez.

 * Astar ömrü, panellerin doğrudan temas ettiği havuzlarda daha fazladır.

 * Panel duvarının etrafındaki çerçeve paneldedir ve yüzme havuzunun duvarına ekstra bir güç kazandırır.

 Yüksek Mukavemet Sağlar

 Paneller dıştan yan basınçta, nemli ve depremde güvenlidir. Bunlar belli bir esnekliğe sahiptir. Panel duvar, çelikten yapılmış braketler ile desteklenir. Braketler, ahşap zemin kaplaması için havuz güverte çerçevesini tutacak kadar iyidir.Prefabrik havuz yapımıhakkında bilgi sahibi olmak isteyenler öncelikle havuzun büyüklüğüne ve şekline de önem göstermesi gerekir.

 Farklı Özellikler Entegre Edilebilir

 Havuzun genişlik ve uzunluk sınırlaması yoktur. Elde edilen dahili adımlar da sağlanabilir. Yüzme havuzunun derinliği de değişkendir. Diğer sonsuzluk tipi havuz da gibi etrafındaki herhangi bir su özelliği yüzme havuzuna entegre edilebilir. Prefabrik havuzlarda astar, yüzme havuzunun duvarına sabitlenir. Astarlarda çok daha temiz ve simetrik tasarımlar ön plana çıkar. Astar çeşitli tasarımlarda olabilir. Panelin ve zeminin yüzeyine tutkalla yapıştırılır. Astar diğer tüm sabitleme astarlarından üç kat daha fazla dayanıklılığa sahiptir.

 Yüzme Havuzu Zeminine Döşeme

 Astar, yüzme havuzuna temiz bir görünüm veren havuz kaplaması öncesi sabitlenmiştir. Astarın rengi ve tasarımı sınırsızdır.Prefabrik havuz avantajlarıarasında yapıştırma ve eleme yöntemi ile, havuz varyasyonunun büyüklüğü ve tasarımı olasılığı daha az olması vardır. Eklemlerdeki kuvvet, çelik havuzlarla karşılaştırıldığında iki katına çıkar. Yapıştırma, astarın üzerinde varsa herhangi bir hasarın onarılmasını sağlar. Bu havuzlar, yüzme havuzlarına basamak ve her türlü yapı esnekliğine sahiptir.

 Yüzme Havuzunda Fikstürler

 Prefabrik yüzme havuzlarında duvara montajda su altı ışıkları sabitlenmiştir. Panel havuzlarında borusuz filtre bağlantısı yapılabilir. Filtrenin sabitlenmesi için özel bir hazırlık yapılmaz. Filtreler havuzun içine ya da havuzun üstüne olabilirler.Prefabrik havuz nasıl yapılırdiye soranların bu havuzların fabrikada üretildiğini ve mekana tek bir parça halinde taşındığını bilmesi gerekir. Prefabrik havuzlar, dayanıklılık ve su geçirmezlik açısından geleneksel beton havuzlara kıyasla çok daha iyidir. Bu havuzlar, filtrasyon sistemi, aydınlatma sistemi, dezenfeksiyon sistemi, sayaç sistemi gibi çeşitli ürünlerle donatılabilir.

 Uzun Yıllar Keyifle Kullanılsın

 Çoğu yere uyacak şekilde tasarlanan prefabrik havuzlar, kullanıcıların uzun yıllar boyunca keyif alacağı güvenilir yapılardır. Harika görünecek kadar geniş eğimli üst başlığı ile tüm havuz kullanıcılarına ekstra güvenlik sağlayan ek donatılar prefabrik havuz tercih edenlerin hayattan aldıkları tadı artıracak. Modüler, prefabrik yüzme havuzları için eşsiz bir konsept sunan firmalar bu yüzme havuzlarının çeşitli şekillerde, boyutlarda üretebiliyor. Toprağa veya zemine kurulabilen havuzlar ayrıca kısa süre içinde kurulabildikleri için tercih edilirler. Kullanıcı için birçok yönden avantajlı olan prefabrik havuzlar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Havuz tasarımları, modellemeler ve kurulum hakkında sizlere bilgi vermekten mutluluk duyacağız.

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •