Çankırı Havuz Yapımı

Blog

Çankırı Havuz Yapımı konusunda arayışınız varsa bu yazıyı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Çilek Havuz Türkiye’nin tüm ilçelerinde olduğu Çankırı merkez ve ilçelerinde de başarılı projelere imza atmaktadır. Çankırı Havuz Yapımı konusunda firma seçerken, firmanın projelerini ve referanslarını incelemenizi öneriyoruz. Havuz yapımı ciddi bir iştir. Çankırı Havuz Yapımı için adımları şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Havuz Yeri Seçimi

2- Havuz Yapımı Etüt Çalışması ve İlk Kontrol Aşaması

3- Havuz Tipine Karar Verilmesi

4- Havuz Yapım Projesinin Çıkarılması

5- Havuz Yapım ve İnşaat Aşamaları

6- Havuz ekipmanlarının havuza entegresi

7- Havuzun faaliyet alınması

Havuz yeri seçildikten sonra ilk yapılması gereken işlerden biri olan etüt çalışması uzman firmalar tarafından detaylı olarak yapılır. Maliyetin yavaş yavaş ortaya çıktığı bir aşamada tüm detaylar en ince noktasına kadar hesaplanmalı ve ideal bir havuz yapımı için temel oluşturulmalıdır.

Çilek Havuz ilk etüt çalışması için ücretsiz etüt hizmeti vermektedir. Çankırı Merkez ve aşağıda listesini verdiğimiz tüm ilçelerde havuz yapımı konusunda aktif olarak danışmanlık ve destek alabilirsiniz.

• Çankırı Merkez Havuz Yapımı

• Atkaracalar Havuz Yapımı

• Bayramören Havuz Yapımı

• Çerkeş Havuz Yapımı

• Eldivan Havuz Yapımı

• Ilgaz Havuz Yapımı

• Kızılırmak Havuz Yapımı

• Korgun Havuz Yapımı

• Kurşunlu Havuz Yapımı

• Orta Havuz Yapımı

• Şabanözü Havuz Yapımı

• Yapraklı Havuz Yapımı

Çankırı'da İdeal Havuz Yapımı

Bir havuza haiz olmak için, evet, önce bir bahçeye (veya benzeri uygun bir alana) ihtiyaç vardır. Ancak iş maalesef bu kadarıyla bitmiyor. Dekorasyon ve mimari mevzusunun her alanında olduğu benzer biçimde burada da havuzu planlarken göz önüne katılımı gereken ilk faktör bahçenin büyüklüğüdür. Daha sonra da havuzu kaç bireyin kullanacağı sorusu akla gelir. Biz bu yazımızda, sitelere veya apartman bloklarına, kısacası birden fazla hanenin kullandığı havuzlara değil, sadece bir hanenin kullanacağı havuzlar hususuna eğileceğiz.

Bu durumda tek haneden kasıt çoğu vakit çekirdek aile olduğu için, genel anlamda, 3-4 kişinin kullanacağı ve içinde veya harici olarak sığ bir çocuk kısmının da bulunmuş olduğu yaklaşık 20-25 metreden fazla olmayan bir havuzdan bahsediyoruz demektir. Hem imal, hem su dolumu ve bununla beraber bunlardan sonraki süreçte bakımdan doğacak masrafların hiç de az olamayacağını söylemek durumundayız. Ayrıca havuz şayet kışın da kullanılmak isteniyorsa üstünün kapatılması şeklinde bir ek maliyeti de eklemek icap eder

Bahçenizde havuzu konumlandıracağınız yere ve havuz ölçüleri için karar verdikten sonra cevap verilmesi ihtiyaç duyulan başka bir soru, havuzun kazıldığı çukurdan çıkan hafriyatın nereye döküleceğidir. Bu, bilhassa büyük şehirlerimizde zor bir sorudur. Bu konum, bağlı bulunulan belediyeden izin ve ruhsat alınmasını gerektiren ve bu yüzden bürokrasinin de devreye girdiği bir boyuttur ki yüzme havuzları süs havuzlarından fazlaca daha geniş bir hacme haiz olduğu için çıkacak hafriyat miktarını ne olursa olsun küçümsememeniz gerekmektedir.

Bilhassa Havuz Bakımı ve havuz kış mevsiminde de kullanmak isteyenler için ısınma harcamaları ve havuzun ısıtma sisteminin merkezi sisteme bağlanması benzer biçimde yan konuların da es geçilmemesi gerekmektedir.

Ortalama Havuz Maliyeti Hesaplama

İdeal bir havuzun maliyeti 20,000 TL den başlamaktadır. Havuzun büyüklüğüne, havuzun tipine, sizin isteklerinize ve havuzda kullanılacak malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Havuz maliyetleri isteklerinize göre 250,000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Çankırı Havuz Yapımı konulu makalemizin sonuna geliyoruz. Çankırı ve ya ilçelerinde havuz yaptırmayı düşünüyorsanız Çilek Havuz firmasından destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta