Eskişehir Havuz Yapımı

Blog

Bir havuz yaptırmak istiyorsanız bilmeniz gereken temel konuları hakkında size bilgi vermek için bu yazıyı hazırlamak istedik. Havuz yapımı ciddi ve projendirilmesi gereken bir inşaat işidir. İşinin ehli ustalarla ve yöneticilerle yapmak gerekir. Eğer bir havuz yaptırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek hızlı ve en ekonomik şekilde bir havuza sahip olabilirsiniz. Aşamalara geçmeden önce havuz inşaatınızı emanet edeceğiniz firmayı belirlemelisiniz. Çilek Havuz uzun yıllardır Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde başarılı projelere imza atmış bir firmadır. Eskişehir Havuz Yapımı konusunda araştırmak yaparken mutlaka Çilek Havuz firmasından da teklif almalısınız. Daha önce yaptıkları başarılı işleri ve referanslarını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çilek Havuz Eskişehir Merkez ve ilçelerinde aktif olarak hizmet vermektedir.

• Odunpazarı Havuz Yapımı

• Tepebaşı Havuz Yapımı

• Alpu Havuz Yapımı

• Beylikova Havuz Yapımı

• Çifteler Havuz Yapımı

• Günyüzü Havuz Yapımı

• Han Havuz Yapımı

• İnönü Havuz Yapımı

• Mahmudiye Havuz Yapımı

• Mihalgazi Havuz Yapımı

• Mihalıççık Havuz Yapımı

• Sarıcakaya Havuz Yapımı

• Seyitgazi Havuz Yapımı

• Sivrihisar Havuz Yapımı

1- Havuz Yeri Nasıl Seçilir?

Eskişehir Havuz Yapımı için ilk aşama havuzun yerini seçmek belirlemek olacaktır. Havuzun yerini seçerken dikkat edeceğiniz bazı detaylar bulunmaktadır. Havuzun yerini seçerken arazinin en fazla güneş alan bölümünü kullanmalısınız. Bu sayede havuzun suyu daha sıcak olacak ve güneşten maksimum verimi alabileceksiniz. Havuz yeri seçimi yapılırken diğer bir husus ise havuzun etrafında yer alan bitki örtüsüdür. Eğer havuzun etrafında yer alan ağaçları sık yaprak döküyorsa ona göre bahçede bir düzenleme yapmak ya da havuzun yerini değiştirmek gerekebilir.

2- Eskişehir Havuz Yapımı Firması Seçimi

Havuzun yerini belirledikten sonra sıra havuzunuzu yapacak firmayı seçmeye gelir. Aslına bakarsanız bu işin en zor kısmıdır diyebiliriz. Çünkü onlarca firma havuz yapımında uzman olduğunu iddia etmektedir. Oysa havuz yapımı diğer inşaat işlerine benzemez. Kendine has bir projelendirme ve uzmanlık alanı gerektirir. Çalışmayı düşündüğünüz firmanın önceden yaptığı işleri incelemek sizin yararınıza olacaktır. Mümkünse yaptıkları havuzlarını yerinde görmeye çalışın. Bu sizin için yapacakları proje için size fikir verecektir.

3- Havuz Projesi

Havuzunuzu yapacak firmadan ön proje hazırlayarak size sunmalıdır. Bu projeden havuz tipine, havuzun büyüklüğüne ve havuzda kullanılacak malzemelerin türü hakkında bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilere göre kararınızı verdikten sonra ana proje hazırlanarak onayınıza sunulur. Firmanın teknik bilgisi ve sizin isteklerinizin doğrultusunda hazırlanan projeye onay verdikten sonra havuzun yapımına başlanacaktır. Havuz yapımında iyi bir etüt çalışması yapıldıktan sonra proje detayları size sunulur. Farklı havuz tipleri ve çeşitleri hakkında sizlere bilgi aktarılır. Havuz projesi içinde yapılacak havuzun büyüklüğü, havuz tipi, kullanılan malzemelerin yapısı ve özellikleri ve bakım süreçlerinin hepsinin yer alması gerekir.

4- Havuz Yapımı Kaç Gün Sürer?

Havuzun büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterse de genel de havuz yapımı 15 ila 20 gün arasında sürmektedir. Bu süreyi havuzun tipi de belirler. Zemin üstü havuzlar biraz daha erken biterken, zemin altı havuzlarda kazı ve hafriyat işleri olacağı için yapım süresi daha uzun olmaktadır.

5- Havuz Kaç Para Tutar?

Havuz yapımı maliyeti birçok etkene göre değişiklik gösterir. Havuzun tipine, havuzun büyüklüğüne, havuzda kullanılacak malzemelerin kalitesine ve havuza konacak su oyunlarının sayısına göre fiyat azalacak ya da artacaktır.

Ortalama bir havuz maliyetinin 35,000 TL ile 75,000 TL arasında olduğunu söylemek mümkündür. Tabi bu maliyetler yukarıda saydığımız etkenlere göre artar ya da azalır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta