Gümüşhane Havuz Yapımı

Blog

Sıcak havalarda serinlemek için havuz tercih edenlerin sayısı her gün artmaktadır. Eğer Gümüşhane Havuz Yapımı hakkında internet üzerinden bilgi arıyorsanız doğru haberi okuyorsunuz. Havuz yapımı ciddi bir iştir. Merdiven altı diye tabir edilen firmalara yaptırıldığı taktirde tehlikeli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle sektörde öncü firmalarla çalışmanız yararınıza olacaktır.

Havuzlar genel olarak denize uzak yörelerde, sitelerde, dağlık bölgelerde ve iklimi çok sıcak olan alanlarda tercih edilmektedir. Suyun ve yüzmenin insan sağlığına zararları ve stresi ciddi oranda azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Evinize, işyerinize ya da oturduğunuz site için bir havuz yaptırmak istiyorsanız haberimizin devamını dikkatli şekilde okumanızı öneriyoruz.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi kaliteli ve sağlığa zararlı olmayan bir havuza sahip olmak istiyorsanız ilk olarak güvenilir bir havuz yapım firmasıyla anlaşmanız gerekir. Havuz yapımı normal inşaat projelerine göre daha karmaşık olabilir. Çünkü havuz projesi bittikten sonra bakımının yapılması ve kontrol altında tutulması gereklidir. Çilek Havuz senelerdir Gümüşhane Havuz Yapımı konusunda hizmet vermektedir. Türkiye’nin tüm illerine hizmet vermiş olan ve vermeye devam eden firma, Gümüşhane ilinin aşağıdaki ilçelerinde havuz yapımı konusunda yoğun olarak proje üretmektedir.

• Gümüşhane Merkez Havuz Yapımı

• Kelkit Havuz Yapımı

• Köse Havuz Yapımı

• Kürtün Havuz Yapımı

• Şiran Havuz Yapımı

• Torul Havuz Yapımı

Havuz Nasıl Yapılır?

Bir havuza sahip olmak istiyorsanız öncelikle havuzun yerini seçin. Havuzunuzu yaptırmak istediğiniz yerin yaprak döken ağaçlardan uzak olmasına ve maksimum güneş ışığı almasına özen göstermelisiniz.

Havuz yerini seçtikten sonra işinde uzman olan bir havuz firmasıyla anlaşmalısınız. İyi bir havuz sağlam ve insan sağlığına zararsız olmalıdır. İşi bilmeyen ve havuza sadece inşaat projesi olarak bakan firmalar tarafından yapılan havuzlar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Çilek Havuz öncelikle havuzunuzun yeri konusunda sizinle beraber bir değerlendirme yapmaktadır. Sonrasında istekleriniz dinlenir ve sizin için en uygun olan havuz tipleri konusunda bilgilendirme yapılır. Seçiminiz sonrasında ise havuz yapımına başlanır. Genelde 25-35 gün arasında havuzunuz teslim edilmektedir.

Havuz Çeşitleri Nelerdir?

Havuz yapmak için öncelikle uygun olan alan ve havuz tipi seçimi yapılmalıdır. Havuzlar yapılış biçimlerine göre isimlendirilirler. Farklı havuz türlerinin avantajları ve dezavantajları vardır. Eviniz ya da ofisiniz için en uygun havuz tipini havuz yapım firması size önerecektir. Havuz tiplerine örnek vererek durumu açıklamaya çalışalım. Yapılış şekillerine göre havuzları yer üstü ve yer altı tipte havuzlar olarak adlandırmak mümkündür. Yer üstü havuzların yapımı daha kolay ve daha ucuzdur. Çünkü yer üstü havuzlarda toprak kazımı olmaz. O nedenle hafriyat ortaya çıkmamaktadır. Yerin kazılmaması nedeniyle havuz hızlı biçimde bitirilmekte ve maliyet avantajı sağlanmaktadır.

Yer üstü havuzlar genelde çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Yer üstü havuzlar yerden yüksek olduğu için çocukların havuzlara düşmesini önlemektedir. Yer altı havuzlara göre daha güvenli bir ortam sağlanmaktadır. Yer altı diye tabir edilen havuzların yapım süreleri yer üstü tipte yapılan havuzlara göre daha uzundur. Fakat bu havuzlar daha profesyoneldir. Daha sağlıklı ve daha sağlam yapıda havuz tipleridir. Havuz yapımı sırasında toprak ve inşaat kalıntısı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle biraz daha pahalı fakat daha uzun ömürlü bir havuza sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Havuz Kaç Paraya Yapılır?

Havuz yaptırmanın maliyeti 300,000 TL ile 705,000 TL arasındadır. Tabi havuzun büyüklüğü ve özelikleri havuzun fiyatında değişikliklere sebep olacaktır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta