Hakkari Havuz Yapımı

Blog

Sıcak havalarda havuza girerek serinlemek gibisi yoktur. Özellikle denize uzak bölgelerde yaşayan aileler son yıllarda havuz yapımına büyük ilgi gösteriyor. Günün stresini atmak isteyen ve kişisel kullanıma özen gösteren kişiler tarafından havuz tercih ediliyor. Önceleri lüks kullanım olarak görülen havuz, ekonomik tipte çeşitleri ve farklı boyutları ile her aile için ulaşılabilir bir hale geldi. Bu yazımızda evinize havuz yaptırmak istiyorsanız bilmeniz gereken detaylar hakkında bilgiler aktaracağız. Çilek Havuz uzun yıllardır ülkemizin 81 elde başarılı proje imza atmaktadır. Türkiye’nin her ilinde olduğun gibi Hakkâri ilimizde de havuz yapımı konusunda başarılı işler yapılmaktadır. Çilek Havuzun Hakkâri merkez ve ilçelerinde hizmet verdikleri ilçeler aşağıda sıralanmaktadır.

• Hakkâri Merkez Havuz Yapımı

• Çukurca Havuz Yapımı

• Şemdinli Havuz Yapımı

• Yüksekova Havuz Yapımı

• Derecik Havuz Yapımı

Aşama Aşama Havuz Yapımı

Havuz yapımı işinin ehli ustalar tarafından özenle yapılmalıdır. Havuz yapımını basit olarak 3 aşama da anlatmak mümkündür. Öncelikle havuzun yerini seçin, sonrasında ön proje detayı için havuz yapım firmasıyla iletişime geçin ve teklif alın. Son olarak esas projenizi onaylayarak havuz yapım firmasının havuzunuzu bitirmesini bekleyin. Basit olarak bilgi verdiğimiz aşamaları sizler için biraz daha açmak istiyoruz.

Havuz Yeri Seçimi

Havuzunuzun nerede olacağını belirlerken basit birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterlidir. Havuzunuz kullandıkça kirlenecektir. Buda ekstra temizlik ve bakım maliyeti getirir. Havuzunuzun daha az kirlenmesi için yaprak döken ağaçlara uzak havuzlar yapmak mantıklı olacaktır. Ayrıca havuzun mutlaka güneş ışıklarından maksimum yararlanan bir noktaya yapılması gereklidir.

Ön Proje ve Teklif Almak

Hakkâri Havuz Yapımı için fiyat teklifi almak için firma araştırması yaparken ilk dikkat etmeniz gereken havuz yapımı firmalarının daha önce hangi işleri yaptığını incelemek olmalıdır. Havuz yapımı ciddi bir iştir. Havuzunuzun projesini çizecek kişileri ve hayata geçirecek ustaların havuz işinde uzman olması gerekir. İnsan sağlığına zarar vermeyen ve uzun ömürlü bir havuza sahip olmak istiyorsanız bu detaylara dikkat etmelisiniz. Çilek Havuzun referanslarını inceleyerek daha önce yapılan yüzlerce havuzu inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Teklif Onayı ve Havuzun Yapımı

Havuzunuzun yapacak firmadan teklif istediğiniz de firma sizin için ön bilgilendirme dosyası hazırlayacaktır. Sizin istekleriniz ve havuzu yapacağınız yerin fiziksel durumuna göre şekillenen proje de havuz ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır. Sizin onayınız sonrasında havuzunuza başlanır. Ortalama bir havuz 25 günde teslim edilmektedir.

Havuz Parçaları Nelerdir?

Havuz yapımı için onlarca farklı parça kullanılmaktadır. Standart bir havuzda aşağıda parçalar kullanılmaktadır.

• Havuz Pompaları

• Polyester veya Plastik Havuz Kum Filtreleri

• PVC Boru ve Fittings Malzemeleri

• Havuz Merdivenleri

• Aydınlatma Lambaları

• Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri

• Test Aletleri

• Su Oyunları Ekipmanları

• Havuz İçi Gerekli Ekipmanlar

• Gerekli Havuz Kenar Malzemeleri

• Havuz Temizlik Malzemeleri

• Elektrik Kontrol Panosu Malzemeleri

Havuz ve Sağlık

Havuz kullanımında hijyen çok önemlidir. Havuzunuzun arıtma sistemlerinin ve su temizleme ünitelerinin sorunsuz olarak çalışması sağlığınız için kritik öneme sahiptir. Belirli zamanlarda periyodik olarak havuzunuzun suyunun değiştirilmesi ve temizlenmesi ortaya çıkabilecek havuz hastalıkları önlemektedir. Havuz temizliği profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Eğer havuzunuzun temizliği iyi yapılması mikrobik hastalıklar ile mücadele etmeniz gerekebilir.

Bu yazımızda Hakkâri havuz yapımı konusunda detaylı bilgi aktarmaya çalıştık, Yazımızın başında belirttiğimiz gibi havuz yapımı için en önemli adım firma seçimidir. Havuz yapımı için Çilek Havuz firmasından teklif almanızı tavsiye ediyoruz.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta