Hatay Havuz Yapımı

Blog

Hatay Akdeniz iklimin sürdüğü bir ilimizdir. Yazlarının sıcak ve kurak geçmesi bölgedeki sıcaklık oranının aşırı derece hissedilmesini ve yaz günlerinin çekilmez bir hal almasına neden olur. Yaz aylarının olmazsa olmaz aktivitelerinden biri olan yüzmede bu durumun vazgeçilmez kurtuluş yollarından birdir. Hatay da açık ve kapalı olmak üzere birçok havuz bulunmaktadır. Bu havuzların yanında eğlence için ayrıca tasarlanmış aqua parklarda yer almaktadır. Tüm bu havuzların ziyaretçi sayıları da oldukça fazladır. Kışın bile yüzmeye özel bir ilgi haline getirmiş kişileri ağırlayıp ziyaretçi sayısında herhangi bir azalma meydana gelmeyen bu havuzlar, hijyenik yönden de kesinlikle tüm ziyaretçilerine güven vermektedir. Hatay da her yaş grubuna hitap edebilen çeşitli yüzme havuzları mevcuttur.

Hatay Havuzun Yapım Aşamaları

 Bir havuzun yüzülme aşamasına gelmeden geçmesi gereken önemli üç aşama vardır; ilki havuzun yapılmak istenildiği arazi ile ilgili detaylardır. Havuzun inşası için seçilen bölgenin uygun olup olmadığı araştırılmalı, gerekli malzeme ve diğer ihtiyaçlar tam olarak tespit edilmelidir. İstenilen havuz tasarlanmalı havuzun inşasını yöneten kişilerin elinde net olarak bir havuz görseli bulunmalıdır. Yapım aşamasının her adımında istenilen sonuca ulaşmak için görsel göz önünde tutulmalıdır. Gerekli teklif aşamaları da atlatıldıktan sonra mühendislerle işe başlanır. Mühendisler sahaya girdikten sonra işin içerisine çeşitli teknik bilgilerde girmektedir. Havuz inşaatı esnasında hiçbir detay atlanılmadan çevre peyzajı da göz önüne alınarak tüm detayları ile havuzun inşası tamamlanır. Hatay da yüzme sevdalılarının ziyaretine açılır.

Hatay'da Havuzun İnşaası Ne Kadar Sürer

 Havuz yapımına başlanılmadan önce tüm danışma işlemleri yapılmış olmalıdır. Bir havuzun yapımı için tüm detaylar içerisinde bir buçuk veya iki buçuk ay tahmini olarak ayrılabilir. Tabii bu süre Hakkari’de ki hava koşullarına bağlı olarak değişir. Aynı zamanda inşaatın karmaşıklığı, çevre düzenlemesinin yoğunluğu da bu süreyi uzatır veya kısaltır. Havuz yapımı için tercih edilmiş olan söz konusu arazinin yüzeyi, düzlüğü veya engebeli oluşu da bu süreyi etkileyen bir durumdur. Arazinin düzeltilme aşaması fazla uğraş gerektiren bir aşamadır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta