Havuz Arıtma Sistemleri ve Filtre Temizleyicileri

Havuz Arıtma

Havuz yapımına karar verildiği andan itibaren, ilk aşamadan son aşamaya kadar en küçük detaya bile dikkat edilmesi gerekir. Havuzun nereye yapılacağı, betonun nasıl döküleceği, izolasyonunun nasıl yapılacağı, bordürlerin nasıl yerleştirileceği ve de son olarak filtre temizleyicilerin yerleştirilmesi özen ve itinayla belirlenen ve yapılan şeylerdir. Havuz yapımının son aşamasında yer alan filtre temizleyiciler büyük bir kitlenin kullandığı havuzların temizlenmesi açısından çok önemli, olmazsa olmaz bir sistemdir. Yüzme havuzlarındaki temizlik sorunu ile başa çıkmak filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemlerinin işidir. Önemli olmasının sebebi ise gerekli özenin gösterilmemesi durumunda havuzların temizliği tam sağlanamayabilir ve kullanıcılarda bazı sağlık problemleri ortaya çıkabilir. İşte filtre temizleyiciler tam da bunun için görev yapıyor; virüs, mantar, bulaşıcı hastalıklar gibi sağlık problemlerinin yaşanmaması için suyun temizlenmesini sağlayan bir sistem.

Havuzlarda değişik boyutlarda ve kapasitede filtreler kullanılır. Bu filtrelerin malzemesi genelde cam ve kuartz olur. Filtrasyon sistemi kirlenmiş olan suyun bir pompa yardımıyla filtrenin içine atarak tortuyu ve kiri filtrede bırakarak temiz su olarak geri gönderilmesini sağlar.

 Arıtma sistemleri virüs, mantar, hastalıklar gibi sorunların olmaması için suyun temizlenmesini sağlayan sistemlerdir. Havuz arıtma sistemleri 3 çeşittir. Birincisi direkt olarak havuzun içine yapılan müdahaledir. İkincisi filtrenin alamadığı nesnelerin özel maddeler aracılığıyla temizlenmesi ve üçüncü olarak havuz suyunun ölçülmesidir. Arıtma işlemleri yapılmadan önce kesinlikle ph değeri kontrol edilmelidir. Klor seviyesine de mutlaka bakılmalıdır. Havuz temizliğinde kullanılan kimyasal maddelerden biri olan klorun fazla kullanılması vücuttaki mikropları öldürmekle beraber vücudu koruyan bakterileri de öldürebilir.

Havuzlarda genelde kum filtrasyon sistemi kullanılır. Kum filtrasyon sistemi sudaki kıl, saç, deri gibi küçük parçaları sudan ayıklamaya yardımcı olur. Filtre sisteminden geçen sular da bu maddelerden arınır ve su temizlenir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta