Havuz Malzemeleri

Havuz Malzemeleri

Havuz Malzemeleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Eskinin lüks ihtiyaç sınıfından çıkan ve artık bahçesi müsait olan her müstakil evde yapılabilen havuzlar zannedildiğinden daha komplike yapılardır. Dışarıdan görünümü bir derinlik ve o derinliği dolduran bir miktar sudan ibaretmiş gibi görünse de hem imalatıyla hem dehavuz malzemeleriile oldukça detaylıdır ve ciddi bir hassasiyet gerektirir. Kullanım amacı her ne olursa olsun tamamında geçerli olan sızdırmazlık & izolasyon malzemeleri, filtre & pompa malzemeleri, aydınlatma & elektrik, bakım & kimyasal malzemeleri gibi birçok başlıkta incelenebilecek ihtiyaçları bulunmaktadır. Sizin için gerekli bilgiyi vermeyen firmaları tercih etmeniz bu malzemelerin herhangi birinde eksiklik oluşmasına ve çeşitli sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Hakeza malzemelerin tamamı bulunsa da seçimi, markası noktasında yapılacak özensizlikler erkenden bozulmalara sebep olabilir.

 Ne Gibi Malzemeler Kullanılır?

Havuz malzemeleriile alakalı detayları şöyle sıralamak mümkündür:

Havuz pompaları; pompaya gelen suyu güçlü bir şekilde devridaim kanallarına ileterek filtreleme, havuzu boşaltma gibi işlemlerin yapılmasında su sirkülasyonunu sağlar. Herhangi bir su devri yapılmıyorken pompaların çalıştırılmaması ve pompa konumunu temiz hava alacak bir yere konumlandırılması dikkat edilmesi gereken hususlardır. Pompanın kapalı bir alanda olması motorun yeteri kadar soğumamasına sebep olur.

Kum filtreleri; havuz bakımında en önemli malzemelerden biridir. Pompalar sayesinde havuzdan emilen suyu filtreleyip tekrar dolaşıma sokarak havuzun temiz kalmasını büyük oranda bu araç üstlenmektedir. Kum filtresi kullanırken ve ebatları belirlerken, filtreleme işlemi için su debisinin çok hızlı olmamasına dikkat edilmelidir. Suyun gereğinden hızlı akışı yeterli temizliği sağlayamaz.

İç aydınlatma;havuz malzemeleriarasında belki de en önemsiz gibi görünen fakat aslında iyi bir optik bilgi gerektiren havuz içi aydınlatma meselesi apayrı bir öneme sahiptir. Su içerisinde aydınlatma yaparken dikkat edilecek tek husus ışığın parlaklık düzeyinden ibaret değildir. Işığın su içerisindeki konumu, suyun emeceği ışık miktarı ve renklere göre ışığın suda ki hareketleri hesaplanarak aydınlatma işlemi yapılmalıdır.

Temizlik ekipmanları; havuzların ve havuz suyunun temiz tutulması asla hafife alınmaması gereken bir konudur. Nihayetinde belirli bir akış içerisinde olmayan statik bir su kütlesi kirlenmeye, yosun tutmaya ve zamanla sağlığa zararlı hale gelmeye mahkûmdur. Tedbir olarak havuz suyu klor yardımı ile dezenfekte edilmeli, yosun önleyici kimyasallar ile de yosun ve dolayısıyla bakteri oluşumu engellenmelidir. Ayrıca yardımcı unsur olarak sıvı topaklayıcı maddeler kullanılabilir, bu sayede küçük kirlerin bir araya gelerek kum filtresinde takılmaları kolaylaşır.

Havuz ısıtma;havuz malzemeleriiçerisinde zaruri olmayan fakat kullanıldığında da havuzunuzu yılın her günü kullanma özgürlüğü sağlayan ısıtma işlemi için birçok farklı yöntem mevcuttur. Fosil yakıtlar kullanılarak klasik ısıtma, ısı pompası yardımıyla çevreci bir ısıtma ve güneş panelleri ile ısıtma bu yöntemlerden bazılarıdır.

Havuz Malzemelerimizi İncelemek İçin : https://www.cilekhavuz.com.tr/urunler/havuz-malzemeleri/ 

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta