Havuz Malzmeleri

Havuz Malzemeleri

Havuz malzemeleri sadece havuzu güvenli ve sağlıklı tutmak için önemli değildir. Gelecekte havuzunuz için büyük bir onarım faturasına ihtiyaç duymak istemiyorsanız doğru havuz malzemelerini kullanmalısınız.

Burada kullanabileceğiniz en önemli havuz malzemelerine değinerek işinizi kolaylaştırmak istiyoruz. Buna ek olarak havuzunuzda kullanabileceğiniz diğer havuz malzemeleri hakkında ufak bilgiler vermeye çalıştık. Bu yazıyı incelediğiniz zaman havuz malzemeleri hakkında en kapsamlı bilgileri edinmiş olacaksınız.

Ne Gibi Havuz Malzemeleri Kullanılır?

Öncelikle temel olarak görülen ve her havuzda mutlaka kullanılması gereken havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları hakkında bilgi edinmelisiniz. Bunlar isteğe bağlı havuz malzemeleri değildirler. Her havuzda mutlaka kullanılması gereken malzemelerdir.

1. Havuz Kimyasalları

Pompa ve filtre suyunuzu taze tutmak için işin çoğunu halleder. Ancak suyu çeşitli patojen maddelerden uzak tutmak için kimyasallar maddeler gereklidir. Bunlar, bulanıklığa, cilt ve göz tahrişine neden olan ve havuzun kendisine zarar verebilen maddelerdir. Bunları ortadan kaldırabilmek için çeşitli havuz kimyasalları kullanmanız gerekir.

2. Havuz Filtresi

Pompa suyu dolaştırırken havuzda biriken daha büyük kirleri çıkarmak için bir filtre gerekir. Seçebileceğiniz üç farklı filtre türü vardır. Bunlardan hangisini seçecek olduğunuz havuzu kullanım durumunuza göre değişiklik gösterebilecektir.

Kum:Bu en temel, en pahalı ve en çok bakım gerektiren filtre türüdür. Bu filtreyi yaklaşık 2 haftada bir tekrar yıkamanız gerekir. En iyi filtreleme kabiliyetini küçük parçacıklar için gösterir.

Kartuş:Bu filtreler halı süpürgesine benzer şekilde işlev gösterir. Yılda sadece 2 kez temizlemek yeterlidir. Ortalama düzeyde bir filtre olduğu unutulmamalıdır.

Silisli Toprak:Bu filtre tüm filtrelerin büyük babasıdır. Benzersiz dış iskeleti ızgara yapısını kullanarak 2-5 mikron aralığında küçük bir filtre uygulamaya yardımcı olur. Pompadaki su basıncı artış gösterdikçe temizlenmesi gerekir.

3. Havuz Vakumu

Bunlar tıpkı iç mekan vakum modelleri gibi çok şekilli ve farklı boyutlarda olabilirler. Fiyatlar ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bazıları elle çalıştırılır. Bazıları ise otomatik bir şekilde çalışırlar. Otomatik şekilde çalışan vakumlar paletli sistemleriyle havuzun temizliğini tek başlarına üstlenebilirler.

Kullanılabilecek Tüm Havuz Malzemeleri ve Havuz Aksesuarları

Yukarıda yer alan malzemeler her havuz kullanıcısının mutlaka sahip olması gereken malzemelerdir. Bunun dışında havuzun temizliği, havuzun bakımı ve havuzun işlevselliği konusunda size yardımcı olabilecek çeşitli farklı ürünler vardır. Kullanabileceğiniz tüm havuz malzemeleri ve havuz aksesuarları hakkında aşağıdan bilgi edinebilirsiniz.

Havuz Kimyasalları

Yüzme havuzunda iyi vakit geçirdiğinizi düşündüğünüz zaman dalış tahtaları, kaydıraklar ve oyuncaklar gibi havuz aksesuarlarını aklınıza getirirsiniz. Ancak havuz eğlencesinin en önemli parçası olan havuz kimyasallarını ilk etapta kolay kolay düşünmezsiniz.

Mükemmel havuz kimyasalları karışımlarını kullanmak, ılık ve güneşli günlerde hayal ettiğiniz mükemmel berrak suları elde etmenize yardımcı olur. Klor, brom ve alg yosunu gibi havuz kimyasalları havuz suyunun güvenle kullanılmasını sağlarlar ve bunu yaparken zararlı bakterileri ve hastalığa neden olabilecek mikropları öldürürler.

Her ne kadar havuz filtresi temiz suya sahip olmanızda önemli bir rol oynasa bile hastalığa yol açabilecek zararlı unsurları düşünmeniz gerekir. Bu zararlı unsurların havuz suyunda dolaşması demek sağlığınızın tehlikeye atılması demektir. Havuz kimyasalları suyun daha güvenli bir biçimde kullanılmasını sağlarlar.

Klor ve brom:Temizlik ve enfeksiyonlardan kurtulma iyi havuz kimyasının en önemli özelliğidir. Klor ve brom size bu konuda yardımcı olabilir.

Su dengeleyiciler:Havuz suyunu kullanmadan önce onun vücudunuz açısından dengeli olduğundan emin olmanız gerekir. Su dengeleyicileri bu dengeyi yakalamanıza yardımcı olurlar.

Havuz şoklama ürünler:Havuzun suyu artık yeşile doğru yönelmişse havuzda yer alan yosunların parçalanması için şoklama yapılması gerekir. Havuz şoklama ürünleri bu işlemde size yardımcı olabilecek kimyasallardır.

Arıtıcı ürünler:Havuzda yer alan tüm kirlerin filtre tarafından yakalanması mümkün değildir. Arıtıcı ürünler küçük kirleri büyük parçalara dönüştürerek onları filtreye doğru yönlendirirler.

Leke çıkarıcılar:Havuzun yüzeyinde oluşan lekeleri çıkarma konusunda size yardımcı olabilecek kimyasal ürünlerdir.

Doğal kimyasallar:Havuzda yağ ve organik unsurların çıkmasına neden olan etkenlerden kurtulmak istiyorsanız doğal kimyasal kullanmanız gerekir.

Klorsuz kimyasallar:Klora karşı alerjisi olan havuz sahiplerinin en çok tercih ettikleri ürünlerin başında klorsuz kimyasallar gelir.

Su test kitleri:Suyun kimyasını test etmek için mutlaka su test kitlerine sahip olmanız gerekir. Bu kitler sayesinde suyun kimyasını test edip gerektiğinde su dengeleyicisi kullanabilirsiniz.

Havuz Ekipmanları

Çilek Havuz yüzme havuzunda kullanılabilecek en popüler havuz ekipmanları ile buluşmanızı sağlayabilir. Tüm üst düzey havuz ekipmanlarını kullanabilmek rahat edeceğiniz ve sorunsuz biçimde kullanabileceğiniz bir havuzda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Havuz ekipmanları, yüzme havuzunu temiz tutmak ve berrak suyunun tadını çıkarmak için son derece önemlidir. Bunlar gibi havuz ürünleri sürekli olarak kir, yaprak, böcek ve suda istemediğiniz her şeyi, örneğin yosunlar, bakteriler ve filtrelenmemiş mikropların toplanmasını sağlarlar.

Havuz ısıtıcısı ve havuz temizleyicisi gibi pek düşünmeyeceğiniz havuz bileşenleri bile sizi her zaman yüzmeye davet edebilecek güvenli olan havuz suyuna sahip olmak için önemlidir. Doğru havuz ekipmanlarını kullanarak kullandığınız havuzu her zaman yüzebileceğiniz seviyede tutmaya özen göstermelisiniz.

Havuz temizleyicileri:Havuz temizliğinde size yardımcı olabilecek en doğru havuz temizleyici ekipmanları kullanma yoluna giderek havuzun ömrüne ömür katmalısınız.

Havuz pompaları:Sahip olduğunuz havuzun doğru bir biçimde çalışması için iyi bir havuz pompasına ihtiyacınız vardır.

Havuz filtreleri:Havuzun genel temizliğinden sorumlu olacak havuz filtreleri havuzda yer alan kirlerden kurtulmanıza yardımcı olarak havuzu sağlıklı bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Havuz ısıtıcıları:Yaz ve ilkbahar mevsimi dışında havuzu kullanma hedefiniz varsa verimli ve işe yarar bir havuz ısıtıcısı kullanmanız gerekir.

Klor jeneratörleri:Havuz suyunda klor dengesini yakalamak için düzenli bir şekilde klor üretebilen jeneratörleri kullanabilirsiniz.

Kimyasal besleyiciler:Havuzu temizlemek için gerekli olan kimyasal miktarına karar veremiyorsanız kimyasal besleyicileri kullanarak onların size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Havuz Aksesuarları

Havuz aksesuarları, sahip olduğunuz havuza ve çevresine eğlence katmanın en iyi yollarından biridir. Bir dalış tahtası veya bir su kaydırağı ile saatlerce süren eğlenceli vakitle geçirebilirsiniz. Yer üstü havuza sahipseniz yeni bir merdiven seti satın almayı düşünebilirsiniz. Böylece kullanacağınız havuzun daha cezbedici olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğlence ve güvenliğe ek olarak standart havuzunuz için üretilmiş örtülerden faydalanarak yaprakları, dalları ve böcekleri havuzdan uzak tutmayı başarabilirsiniz. Buna ek olarak söz konusu örtülerle çocukların ve evcil hayvanların havuza düşmesini engelleyebilirsiniz. Güneş sistemi bir örtü tercih ederek havuzu ısıtabilir ve aynı zamanda bir örtünün gerçekleştirebileceği tüm standart işlerin halledilmesini sağlayabilirsiniz.

Havuzu daha erişilebilir, daha eğlenceli ve daha güzel bir hale getirmek için doğru havuz aksesuarları önemli bir role sahiptirler. İstediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz havuz aksesuarlarını Çilek Havuz'da bulabilirsiniz.

Havuz boyaları:Sahip olduğunuz havuzu her zaman yeni tutmak için havuz boyalarından faydalanabilirsiniz.

Havuz kaydırakları:Havuzda geçirdiğiniz vaktin çok daha eğlenceli olmasını istiyorsanız havuz kaydırakları ile havuza renk katabilirsiniz.

Dalış tahtaları:Havuza eğlenceli bir şekilde giriş yapmak isteyenler için en doğru aksesuarlardan biridir. Dalış tahtaları havuzda geçirdiğiniz sürenin doğal olarak artış göstermesini sağlayacaktır.

Havuz merdivenleri:Havuza dalış yapmak yerine standart bir giriş yapmak istiyorsanız havuz merdivenleri sizin için en ideal aksesuarlardan biridir.

Havuz ışıkları:Havuzu aydınlatıp onun daha iyi görünmesini sağlamak istiyorsanız havuz ışıklarını kullanabilirsiniz.

Havuz fıskiyeleri:Havuza doğal ve modern bir görünüm kazandırmak için havuz fıskiyeleri gibi aksesuarlardan faydalanabilirsiniz.

Havuz ağları ve temizlik ekipmanları:Havuzu temizlerken size yardımcı olabilecek ağ ve diğer temizlik ekipmanları ile temizlik ve bakım işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Havuz alarm sistemleri:Havuzu daha güvenli hale getirmek istiyorsanız önleyici ve koruyucu olmak üzere farklı şekillerde havuz alarm sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

Havuz başı aksesuarları:Sahip olduğunuz havuza çok daha farklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız havuzun dışında yer alan ama havuza renk katan havuz başı aksesuarlarını tercih edebilirsiniz.

Çilek Havuz, sahip olduğunuz havuzu en iyi şekilde kullanabilmeniz için sizi doğru havuz malzemeleri işe tanıştırır. Havuz ekipmanları, havuz aksesuarları, havuz kimyasalları ve diğer havuz malzemeleri ihtiyaçlarınız varsa hemen ürün portföyümüze göz atabilirsiniz. Çilek Havuz kaliteli ürünleriyle size yardımcı olmaya hazırdır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta