Havuz pH Düşürücü Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Havuz pH Ayarı Nasıl Yapılmalıdır

Havuzlar söz konusuysa en önemli konu havuzların havuz kimyasalları ile temizlenmesidir. Düzenli aralıklarla havuzların bakım ve temizliği yapılmalıdır. Yoksa havuzlar sağlığı tehdit edici bir hal alır. Buda oldukça tehlikeli olur. Özellikle ortak kullanılan havuzların temizliği kullanıcıların hasta olmaması ya da mantar enfeksiyonu kapmaması için çok dikkatli olunmak zorundadır. Birçok kişi toplu kullanılan havuzlardan hastalık kaptığı için doktora gidip tedavi görmek zorunda kalır.

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği bir takım malzemeler ile yapılır. Bu malzemelerin başında havuz klorları ve pH düzenleyiciler yer alır. Diğer havuz malzemeleriise çöktürücüler, yosun oluşum önleyiciler, ayak dezenfektanları olarak sıralanabilir. Havuz temizlik kimyasalları tehlikeli olduğu için dikkatli kullanmak gerekir. Havuzlara uygulanması ve havuzun temizlenmesi için de uygulamanın dikkatli yapılması gerekir. Bu durumda eğer havuz temizliği uygulamasına hâkimseniz havuz temizliği yapmanızı gerektirir. Aksi takdirde mutlaka profesyonel birisinden yardım istenmelidir. Çilek Havuz gibi firmalar havuz yapımı aşamasında müşterilerine yardımcı olduğu gibi havuz kimyasallarının satışı ve uygulanışı konusunda da destek olur.

Çilek Havuz Hangi Kimyasalları Kullanır?

Çilek Havuz firması kurulduğundan beri müşterilerine çeşitli alanlarda hizmet vermeyi sürdürmektedir. Sauna yapımı, hamam yapımı, havuz yapımı gibi birçok konuda önce müşteri memnuniyetini gözeterek çalışır. Yaptığı her işi başarıyla tamamlamış ve işlerini müşteri adaylarının inceleyebilmesi için web sitesinde paylaşmıştır. Çilek Havuz, havuz yapımı aşamalarında olduğu gibi havuzun temizlenme aşamalarında da müşterilerine destek olur. Test kitleri, ph ayarlayıcılar, çöktürücüler, klor, yosun oluşumu önleyici gibi birçok havuz kimyasalının satışını yapar. Ayrıca bu kimyasallar ile ilgili birçok bilgi bulundurur.

Havuz Klorlaması Nasıl Yapılır?

Havuzlarda iki önemli temizlik yapılması gerekir. İlki havuzların klorlanmasıdır. İkincisi ise pH ayarlanmasının yapılmasıdır. İster bireysel olsun ister toplu kullanım olsun bir havuzun sık sık kontrolünün yapılması gerekir. Özellikle klor ve pH seviyesi günlük olarak ölçülmelidir. Havuzlar için Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen değerler baz olarak alınmalıdır. Değerlerin fazla ya da eksik çıkması durumunda havuz mutlaka kimyasal ile temizlenmelidir. Bunun için öncelikle pH ayarlayıcı ile havuzun pH seviyesi ayarlanır.

Havuz pH Ayarlayıcı Nedir?

Havuzlarda pH kontrollerinin yapılması hem klorlamadan önce hem de normal şartlarda oldukça önemli bir işlemdir. Havuzlarda pH değeri havuzun asittik ya da bazik bir halde olduğunu gösteren bir ölçüm yöntemidir. Havuzların pH'ları yükselebilir ya da düşebilir ancak genelde yükselme eğilimi gösterirler. Havuzlarda ki bu değişimin sebebi suyun kullanılması, kullanılan kimyasallar yüzünden gibi birçok sebepten değişebilir. Ölçüm olarak pH 7.0 nötr olarak alınır ve bunun üstü bazik değeri ifade ederken altı asittik değere sahip olduğunu ifade eder. Havuzların ise ideal aralığı 7.0-7.6 aralığında olmalıdır. Havuzların sağlığı tehdit etmeden uygun pH ayarlaması yapılması gerekir. Bu değerler Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olup havuz sahipleri uymak zorundadır.

Havuz pH Düzenleyiciler Nasıl Kullanılır?

Çilek Havuzda iki çeşit havuz pH düzenleyici kimyasal satılır. Bunlardan ilki sıvı klor ve pH düzenleyici kimyasaldır. Bu kimyasal havuzda hem klor seviyesinin hem de pH'sının düzenlenmesini sağlar. Sodyum bisülfat içerir. Çilek Havuzun önerdiği miktarlarda kullanılması halinde havuzda korozyon oluşturma riski bulunmaz. Sıvı formda olduğu için Çilek Havuz sizlere hem ekonomik hem de kolay çözünen bir ürün temin eder. Her gün en az 1 kere pH değerinin ölçülmesi sağlanmalıdır. Havuz suyunun aralığı uygun pH değerine getirilmelidir. Kimyasal gözleri ve cildi tahriş ettiği için temasından kaçınılmalıdır. Eğer temas ederse bol su ile yıkamanız gerekir. Çilek Havuz pH düzenleyici olarak pH ayarlayıcı kimyasal malzeme satar. Bu malzeme ise sadece havuzun pH'ını ayarlamayı sağlar. Havuz suyunun pH'sını yükselterek ya da düşürerek uygun seviyeye gelmesini sağlar. İki çeşidi vardır. Birisi pH düşürürken (Ph (-) Granül Ph Düşürücü) diğeri ise pH yükseltici (Ph (+) Granül Ph Yükseltici) olarak sunulur. Bu kimyasallarda sodyum bisülfat içerir. Çilek Havuzun önerdiği miktarlarda kullanırsanız havuzunuzda korozyon da oluşmaz. Toz halde olduğundan ekonomiktir ve suda hızlı bir şekilde çözünür. Havuzun değerinin 0,1 derece düşmesi için 100 m3 su için 1 kg olacak şekilde kullanılmalıdır. Havuzun uygun pH aralığı (7.2-7.6) olmalıdır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta