Havuz Yaptırmak Kaç Para?

Havuz Yaptırmak Kaç Para

Havuz yaptırmak, birçok insan için lüks anlamını taşırken büyük bir kesim için sağlık anlamına geliyor. Kısa bir süre öncesine kadar havuzlu bir evde yaşamak hayal iken, günümüz şartlarında kendinden havuzlu bir eviniz olmasa dahi, sonradan yaptırmanız artık çok kolay. Profesyonel bir ekip yardımı ile evinizde ya da bahçenizde uygun gördüğünüz bir alana, dilediğiniz ölçülerde havuz yaptırabilirsiniz.


Keyifli vakit geçirmek, spor yapmak, dostlarınızı ağırlamak hatta çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak bu konfor ve sağlık inşaatı için havuz yaptırmak kaç para gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Günümüz şartlarında artık herkes bütçesine ve ölçülerine göre havuz yaptırabilmektedir. Makul fiyatları ile popülerliği gün geçtikçe daha da artmaktadır. Genellikle yoğun çalışma temposundan tatile ve kısa şehir dışı kaçamaklarına vakit ayıramayanlar için mükemmel bir aktivite olan havuz, pek çok kişi tarafından yaptırılmaktadır. 

Havuz yaptırmadan önce cevaplamanız gereken sorular olacaktır. 

 1. havuz kullanıcıları kimler olacak? 
 2. havuz ne sıklıkla kullanılacak? 
 3. havuza dışarıdan misafir dahil olacak mı? 
 4. yapılacak havuz ile mülk arasında engeller var mı? 

Bu soruların cevabı size doğru havuz seçimini yaptıracaktır. 

Havuz Çeşitleri 

Kullanım amacına göre birçok havuz çeşidi bulunmaktadır. Havuzlar yapı olarak yer altı ve yer üstü olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. En çok tercih edilen yer üstü havuzlarıdır. Herhangi bir taşınma ve yer değişikliği olduğu taktirde havuzunuzu da yanınızda götürebilirsiniz. Maliyet olarak daha düşüktür. Uygun fiyatı ile tercih sebebidir. Fiyat düşünüldüğünde orta sınıf kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen yer altı havuzları ise taşınabilir olmadığı için herhangi bir yer değişikliğinde vedalaşmanız gereken bir havuz çeşididir. 

 •  Kapalı Havuz 

Çatısı olan bir yapı içerisinde yer almaktadır. Genellikle sağlık ve rahatlama amacı ile kullanılır. 

 • Çocuk Havuzu 

Düşük maliyetlidir. En önemli ayrıntı güvenli olmasıdır. Genellikle yüzmeyi yeni öğrenen çocuklar için yaptırılır. 

 • Mimari Havuz 

Estetik amaçlıdır. Genellikle bir mimar ile ortak çalışarak yapılır. 

 •  Sonsuzluk Havuzu 

Son zamanların en popüler havuz türlerindendir. İsmini sıfır kenar oluşundan almaktadır. Şelale gibi akan bir su yansıması verir. Maliyeti oldukça yüksektir. Hedef manzarayı ön plana çıkarmaktır. 

 • Tur Havuzları 

Sağlık ve spor amaçlıdır. 50 metreden daha uzun olmalıdır. 

 • Doğal Havuzlar 

Su bahçeleri ile yüzme havuzlarını bir araya getiren yapılardır. Şelale ve kayalık gibi unsurlar kullanılarak yapılır. 

 • Olimpik Havuzlar 

Spor kompleksi gibi büyük alanlara yapılan devasa havuzlardır. Genellikle sporcular antrenman için kullanmaktadır. 

Havuz Yapımı 

İsteğinize uygun bir havuz için belirlemeniz gereken en önemli nokta ölçüdür. Doğru ölçüler alındıktan sonra profesyonel bir ekip tarafından havuza ait proje çizilmeye başlanır. Havuz yaptırmak maliyet açısından gözünüzü korkutmasa da ufak çaplı bir inşaat olduğu için oluşturacağı kirlilik ile gözünüzü korkutacaktır. Belirlenen yer kazılır ve gerekli malzemeler ile yüzey hazırlanmaya başlar. 

Konfor ve keyfin yanı sıra güvenliğin de düşünülmesi gereken bu aktivitede, suyun kolayca tahliyesi ve doldurulması için zemine çeşitli filtreler ve boşaltıcı gözenekler eklenir. Havuz inşaatının süresi istenen ölçüye ve şekline göre değişkenlik gösterecektir. 

Havuz Fiyatları 

Bir havuzun maliyetini belirleyen ilk unsur ölçüleridir. Ölçü, kullanılacak malzeme ve doldurulacak suyun miktarına göre eksilip artabilmektedir. Bu nedenle ölçü maliyet belirleyici en önemli unsurdur. Kullanılacak malzemenin kalitesi de bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Havuz için yapılan kazı ve çeşitli filtrelerin artından seramik seçimi yapılmaktadır. Seçeceğiniz seramik de fiyatı büyük ölçüde etkilemektedir. Kullanacağınız havuzun su temizliği son derece önemlidir. 

Yüzeysel bir hesap yapıldığında ''Havuz yaptırmak ne kadar?'' sorusunun cevabı için gözden çıkaracağınız miktar 10.000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. Seçeceğiniz malzeme kalitesi ve havuz türüne göre maksimum fiyat artış gösterecektir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta