Havuzlu Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Blog

Havuzlu evler için dekorasyon önerileri harika bir görsellik ortaya koymak konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Havuzlu bir evi dekore etmek, özellikle çocuklar için de güvenli olan rahat bir ortam yaratmaya çalışırken zor olabilir. Evinizi daha davetkar ve işlevsel hale getirmek için nasıl dekore etmek istiyorsanız mutlaka dikkatli bir çalışmanın içerisinde yer almalısınız. Bu kapsamda havuzlu evler için dekorasyon önerileri gündeme geldiği zaman aşağıda sıraladığımız ipuçlarını takip edebilirsiniz;

  • Mutfaklar için açık renkler seçin
  • Yatak odaları için sıcak renkler seçin
  • Havuzunuzu ekstra yaşam alanı olarak kullanın
  • Havuzunuz için neme ve suya dayanıklı mobilyalar seçin
  • Oturma odası ve yemek odası için parlak renkler kullanın

Oturma odası ve yemek odası için parlak renkler kullanmanız; harika bir görselliğe ev sahipliği yapmanızı mümkün kılacaktır. Özellikle kırmızı, turuncu, sarı ve limon yeşili gibi parlak renkler evinize çok fazla enerji getirecek ve daha neşeli görünmesini sağlayacaktır. Evinizde böyle renkler kullanmak istiyorsanız, parlak mobilyalar seçin ve duvarları da bu renklere boyayabilirsiniz.

Havuzlu evler için dekorasyon önerileri gündeme geldiği zaman yatak odaları için sıcak renkler seçmelisiniz. Çünkü bu renkler insanların uzun bir iş gününden veya okul aktivitelerinden sonra gece uykuya daldıklarında rahatlamalarına yardımcı olur. Mutfaklar için açık renkler seçmelisiniz. Çünkü bunlar duvarlardan gelen ışığı dolap veya tezgah gibi diğer yüzeylere yansıtarak odanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Havuzlu Evler İçin Dekorasyon Önerileri Nasıldır?

Evinizi havuzla dekore etmek yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Havuz, evinize mükemmel bir katkı olabilir. Ancak, harika görünmesi ve size eviniz hakkında iyi bir izlenim vermesi için onu nasıl düzgün bir şekilde dekore edeceğinizi bilmelisiniz. Yüzme havuzunuz için doğru tasarımı seçmek için aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir;


  • Doğru renkleri seçin
  • Kaliteli malzemeler kullanın
  • Havuz çevresindeki peyzaja dikkat edin
  • Havuzunuzla uyumlu mobilyaları tercih edin

İnsanların herhangi bir ev hakkında fark ettikleri ilk şey, renk şemasıdır. Bir yüzme havuzunun tasarımında kullanılan renkler, görünümünü değiştirebilir veya bozabilir ve iyi veya kötü görünmesini sağlayabilir. Bu nedenle güzel bir yüzme havuzuna sahip olmak istiyorsanız, uygun bir renk kombinasyonu seçmeniz ve havuzunuzun duvarlarına doğru boyamanız gerekir.

Yüzme havuzunuzu tasarlarken her zaman yüksek kaliteli malzeme kullanmak önemlidir. Böylece yıllarca kullanımdan sonra bile daha uzun süre dayanır ve harika görünür. Beton gibi ucuz malzemeleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü suya maruz kaldıklarında kolayca kırılma eğilimi gösterirken, demir çubuklar dışarıda bırakıldığında hızla paslanır.

Havuzlu Evler İçin Dekorasyon Önerilerinde Dikkat Edilecekler

Havuzlu bir evi dekore ederken en önemli şey, doğru tipte mobilyalara sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Suyun zarar görmemesi için tüm mobilyalarınızın su geçirmez olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. En iyisi hem iç hem de dış mekanda kullanılabilen ve tüm yıl boyunca kullanılabilen mobilyalara yatırım yapmak olacaktır.

Dekorasyon planınızda hangi renk ve stilleri kullanmak istediğinizi de düşünmelisiniz. Göze çarpan bir şey istiyorsanız, turuncu veya sarı gibi parlak renkleri seçebilirsiniz. Sadece basit bir şey istiyorsanız, çok nötr renkler olan beyaz veya siyah ile gidebilir ve hemen hemen tüm diğer renk şemalarıyla iyi sonuç verebilirsiniz.

Dekorasyon yaparken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bir diğer konu ise, havuz çevresinde peyzaj düzenlemesi yoksa çevre düzenlemesidir. Bu düzenlemeler, insanlar evlerinden baktığında veya sokaktan geçerken daha çekici görünmesi için havuzun etrafına çalılar, ağaçlar veya çiçekler koymayı içerebilmektedir.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta