Isparta Havuz Yapımı

Blog

Isparta şehrimiz, Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş iklimine sahiptir. Yazları ve kışları vazgeçilmez olan yüzme sporu Isparta’da da yadsınamayacak kadar ilgi görmektedir. Çeşitli açık ve kapalı yüzme havuzların varlığı ile halkın yoğun ilgisi karşılanmaya çalışılmaktadır. Açılan ilgili kurslarla da yüzme öğrenmek isteyen kişilere yüzme dersi verilmektedir. Özellikle yaz aylarında ziyaretçi sayısı fazla olan Isparta havuzları, kış aylarında da kapalı havuzlarında aynı özen ve titizlikle ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. Kışa aylarının yağış ile geçtiği bu şehirde sağlanan kapalı havuz imkanı ile birçok kişi yazın geliştirdikleri yüzme yeteneklerinin pekiştirmelerini bu kapalı havuzlarla sağlamakta ve gayet memnun kalmaktadırlar.

Bir Havuz Kaç Güne Yapılır?

 Isparta’da havuz yaptırma düşüncesine sahip olan kişilerin çeşitli araştırma yapması gerekmektedir. Projenin hazırlanması, havuzun yapımında gerekli olan bütçe ve kesinlikle bu tüm sürecin ne kadar süreceği önceden belirlenmesi gereken durumlardır. Tam net olarak bir süre vermek havuz yapımı için doğru olmaz. Yapılması planlanan havuz tipine göre yapım süresinde değişiklik görülmektedir. Prefabrik havuzların inşaatı ortalama beş gün veya yedi gün arasında değişirken, betonarme havuzlar normal standartların üstünde olduğu için süre uzayarak on beş yirmi günü bulabilmektedir. Belirlenen süre havuzun yapılması planlanan arazinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Isparta da yapılması planlanan havuzun bir yaz ayında inşasına başlanmalı diğer yaz ziyarete açılmalıdır. Kışın aşırı yağış aldığı bu şehir kış inşaatına uygun değildir.

Havuzun Ziyaretçileri

 Isparta’da yaşayan her yaş grubundan kişiler çeşitli yüzme havuzlarında vakit geçirebilirler. Aileler için bile özel alanlar sağlanmaktadır. Her yüzme havuzunun kendisine özel açılış saati ve kapanış saati bulunmaktadır. Belirli gün ve saatlerde ise yüzme havuzu sadece kadınlara veya sadece erkeklere ayrılmaktadır. Ziyaretçilerden dikkat edilmesini istenilen tek durum yüzme havuzunun kullanılması sırasında gerekli eşyaların ( bone, gözlük) temizlik kuralları çerçevesinde kullanılmasıdır. Kendilerinden sonra da yüzme havuzunu ziyaret edebilecek kişilerin yüzme havuzunu temiz bulmaları sağlanmalıdır. Isparta’da yaşayan halk bu duruma özen göstererek gayet bilinçli bir şekilde hareket etmektedir.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta