İzmir Havuz Yapımı

Blog

 İzmir, Ege kıyısının en güzel örneklerindendir. Akdeniz iklim kuşağı içerisinde yer alan İzmir’de yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. İzmir halkı her yörenin insanı gibi bunaltıcı yaz sıcaklarında kendisini biraz olsun rahatlatabilmek için hizmet veren havuzlara gitmektedir. İzmir’in yaz aylarında daha canlı olan havuz ziyaretleri kış aylarında da devam etmektedir. 

İzmir Bölgesi Ne Tür Havuz Tercih Etmeli

 Havuzların asıl amacı yüzmedir. Bazen çevre süslemelerine de dahi edilen havuzların birçok seçeneği bulunmaktadır. İzmir Bölgesi için  havuz yapımında ise öncelikli olarak belirlenmesi gereken, havuzun iç ve dış mekanlardan hangisinde ve ne amaçla kullanılacağıdır. Buna göre belirlenmesi gereken malzemeler belirlenmelidir. Yapılacak olan çalışmaya bağlı olarak zemin kazılır ve çalışma alanı oluşturulmuş olur. Malzemelerin tamamlanması, ölçülerin belirlenmesi ile de havuz yapım aşamasına gelinir. Bir havuz yapımının ilk aşaması iskeleti oluşturmaktadır. İkinci olarak iskeletin iç cephelerine izolasyon yapılır. Daha sonra ise mekanik sistemler yapılarak kaplama malzemeleri yerleştirilir. Tüm bu süreç tahmini olarak on beş gün gibi bir süreye ulaşmaktadır. Tabii bur süreci yapılmak istenen havuzun büyüklüğü yanı sıra hava koşulları, toprak engebeliği gibi birçok çevresel koşulda etkilemektedir.

Oteller ve İşletmeler İçin İzmir Havyz Ziyaret Oranları ne olur ? 


İzmir’de yaşayan her yaş grubundan kişiler çeşitli yüzme havuzlarında vakit geçirebilirler. Aileler için bile özel alanlar sağlanmaktadır. Özellikle öğrenci sayısı bakımından yüksek rakamlara ulaşan İzmir bu heyecanlı, eğlenceyi seven gençler sayesinde havuzlarını sürekli geliştirmektedir. Her yüzme havuzunun kendisine özel açılış saati ve kapanış saati bulunmaktadır. Belirli gün ve saatlerde ise yüzme havuzu sadece kadınlara veya sadece erkeklere ayrılmaktadır. Havuz yönetimlerinin ziyaretçilerden dikkat etmesini bekledikleri bazı durumlar vardır. Örneğin; yüzme havuzunun kullanılması sırasında gerekli eşyaların ( bone, gözlük) havuza girilmesi sırasında kullanılması ve temizlik kuralları çerçevesinde havuzun çevresinde ve içerisinde atık herhangi bir maddenin bırakılmamasıdır. İzmir havuzlarını ziyaret eden kişilerden kendilerinden sonra da yüzme havuzunu ziyaret edebilecek kişilerin yüzme havuzunu temiz bulmalarını sağlamaları beklenmektedir. İzmir halkı bu duruma özen göstererek gayet bilinçli bir şekilde hareket etmektedir. 

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta