Mersin Havuz Yapımı

Blog

Mersin ve çevresinde, tipik sıcak ve ılıman bir iklim tipi olan astropikal iklimi hakimdir. Bu yüzden Mersin’de yaz ayları, sıcak ve aşırı nemli geçerken, kış ayları oldukça ılık ve yağışlı geçmektedir. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından ve nemi sağladığı yakıcılıktan kurtulmak için Mersinliler yüzme havuzlarını tercih ederler. Haftanın yedi günüde hizmet veren bu yüzme havuzları ziyaretçilerine unutamayacakları kadar eğlenceli dakikalar yaşatır. Çocuklar için özel yüzme alanı yer alan bu yüzme havuzlarında eğlencenin yanı sıra temizlikte ön planda tutulmaktadır. Yüzme havuzu görevlileri tarafından misafirlerin sağlığı önemsenerek havuz içerisinde ve çevresinde sürekli temizlik yapılmakta ve gerekli sistemler çalıştırılmaktadır. Gerekli güvenlik önlemleri ile huzurlu bir ortam oluşturulur.

Bir Yüzme Havuzunun Temizliği

 Mersin’de yer alan yüzme havuzlarında havuzdaki bütün suyun temiz ve berrak tutmak için havuz pompası, havuzdaki tüm suyu hacmini günde en az bir kez filtreleyecek kadar uzun süre çalıştırılmalıdır. Havuzdaki tüm suyun filtreden geçmesi için geçen süreye devir hızı denir. Bu süre her tamamlandığında havuz otomatikman kendisini temizler. Kullanılan bu havuzlar kamuya açık olduğundan dolayı havuzlardaki temizlik filtresi yirmi dört saat çalışmalıdır. Bu filtreler birden fazla pompaya sahip oldukları için gece temizlik işlevi yavaşlatılabilip gündüz artırılabilir.

Bir Yüzme Havuzunun İnşaası Ne Kadar Sürer?

 Bu konu hakkında net bir süre verilmesi doğru doğru olmaz. Bu süreyi birçok detay etkilemektedir. Özellikle de hava şartları bu gibi konuların belirleyicisi niteliğindedir. Mersin hava şartları göz önüne alındığı zaman bir havuzun inşasına yaz aylarında başlanmasın uygun olacağı düşünülmektedir. Diğer detaylar göz önüne alındığı zaman arazi izin ve toprak yapısı inşaat daha sorunlu bir aşamadır.

Havuz Tercihleri

 Mersin halkı kış ayları haricinde özellikle açık yüzme havuzlarını tercih etmektedir. küçük yaş grupları için eğlencenin ön planda tutulduğu aqua tercih bakımından ön planda tutulmaktadır. Kış aylarında açık yüzme havuzları aktif olarak işletilmediğinden kapalı havuzların kullanılması söz konusudur. Ziyaretçiler tüm bu tercihlerinde gerekli hizmeti görmekte ve hiçbir kategoride pişmanlık yaşamamaktadır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta