Hamam İmalatı

Hamam İmalatı

Hamam İmalatı Hakkıında Önemli Bİlgiler

Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden olan ve günümüzde de sevilerek tercih edilen Türk Hamamları hem sağlık hem de büyük bir keyif kaynağıdır. Çok kullanıcılı ya da daha küçük kapsamlı veya modern bir tasarıma sahip ev kullanımına uygun hamamlarını Çilek havuz olarak imal etmekteyiz. Deneyim ve bilgi ile tasarlanan Türk Hamam imalatı müşterilerin zevkleri ve istekleri doğrultusunda şekillendirilerek, müşterilerin bu kültürel deneyimi nesiller sonrasında yaşamasına yardımcı olmaktayız.

İyi Bir Hamamda Bulunması Gereken Özellikler

İyi bir hamamda olması gereken özellikler ise öncelikle hamamın mermeridir. Hamam imalatı noktasında en önemli araçlardan biri kaliteli ve gözeneksiz mermer kullanımıdır. Türk Hamamlarının su iletimleri gidere kolay ulaşılabilir bir şekilde tasarlanmaktadır. Bu nedenle de daha hijyenik ve pratik bir kullanım sağlanmaktadır. Hamamda kullanılan mermerlerin damar ve dokusu göz yormayacak şekilde tasarlanmalı ve böylece hem konfor hem de estetik açıdan müşterileri tatmin edebilmelidir. Bir hamamı özellikle hamam yapan unsurlardan biri sıcaklığın çok iyi ayarlanmış olmasıdır. Yalnızca içerideki havanın değil, üzerine oturulan mermerlerin de ısınma kapasitesinin yüksek olması ve üzerine oturan kişiyi ısıtabilmesi gereklidir.

Hamamda bulunan oturaklar, sırt yaslanılan bölgeler ve de zeminler yani kullananların sürekli temas halinde olduğu mermer kısımlar tamamen ısıtılmış olmalıdır. Göbek taşı denen ve hamam imalatı ve hamam kültürünün yapı taşlarından olan kısım ise özellikle diğer tüm noktalardan daha sıcak olması ve üzerine uzanıldığında kişiyi ısıtmalı hatta rahatlıkla terletmelidir. Kurnalar ve kurna yerleşimi, bunların arasındaki mesafeler, musluk yerleşimleri, göbek taşının konumu ve ısıtılması, hamamın aydınlanma planı, tavan ve duvar detayları, kubbe, havalandırma gibi noktalar da bir hamam için oldukça önemlidir. Firmamız profesyonel bir şekilde tecrübelere dayanarak tüm bu noktaları göz önünde bulundurarak kişilere istedikleri hamamı oluşturmaktadır

Hamam Isıtma Sistemleri Nelerdir?

Hamamlarda kullanılmakta olan ve kullanıcılar ile temas eden tüm kısımlar yani mermerler tam bir ısınma halinde olmalıdır. Hamam imalatı sürecinde oturakların, zeminin, göbek taşının birbirinden farklı yükseklikte ısınması planlanmalıdır. Isıtma sistemi tamamen hamamın zemininin altında kalacağından yapılmadan önce ve tasarım süresince oldukça iyi planlanmalıdır. Çünkü en ufak bir hatada bile mermerlerin altında kalan ısıtma sistemine ulaşım büyük zorluklar yaratabilmektedir. Hamam ısıtma sistemleri ise genel olarak ikiye ayrılmaktadır:

Sıcak Su ile ısıtma, genellikle fazla kişinin kullandığı geniş hamamların ısıtılması içi tercihe edilir. Bu nedenle daha ekonomiktir ve yüksek sıcaklıklara çıkış daha kolaydır. Aynı zamanda sıcak su ile ısıtma yönteminde ısı yalıtımı da daha kolay sağlanmaktadır.
Elektrikli ısıtma ise ev tipi daha küçük hamamlar için tercih edilmektedir. Özel kontrol panelleri ile kontrol edilen bu ısıtma sistemi önceden programlanarak kişilerin hamama girmeden sıcaklığı ayarlayabilmesine de imkân vermektedir.

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •